Ana Sayfa Manşet, Son Dakika Haberler, Tokat Haberler 17 Ağustos 2018 281 Görüntüleme

44 PROJEYE OKA’DAN 28 MİLYON HİBE

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Ağustos Ayı Toplantısı Tokat Valisi Dr Ömer Toraman Başkanlığında yapıldı. Toplantıya; Samsun, Çorum, Amasya, Valiler, Belediye Başkanları,ve İl Genel Meclis Başkanları ve OKA Genel Sekreteri ve OKA Tokat il Koordinatörü katıldı.
Tokat Yatırım Destek Ofisi Salonunda yapılan toplantıda Mali Destek Programlarının uygulama süreçleri, iki aylık ilerleme raporunun görüşülmesi, Yatırım Destek Ofisleri çalışmaları hakkında bilgi sunulması, Teknik Destek ve Fizibilite Desteği uygulamaları hakkında bilgi sunulması, Güdümlü proje destekleri çalışmalarının görüşülmesi, Birim Faaliyet Raporlarının ve Ajansın 2018 yılı 6 Aylık Faaliyet Raporunun Yönetim Kuruluna sunulması, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun TSO ve OKA tarafından Samsun’da düzenlenecek Uluslararası İntermodal Lojistik Zirvesi hazırlık çalışmaları hakkında bilgi sunulması, İl Koordinasyon Kurullarında görüşülen 2019 yılı Yatırım Teklifleri hakkında bilgi sunulması, Ajansın Aylık Faaliyetleri ve Aylık Bilançosu hakkında bilgi sunulması ve öneriler görüşüldü.
Toplantı öncesi bir konuşma yapan OKA dönem Başkanı ve Tokat Valisi Dr.Ömer Toraman: “ Bu yıl yürütülmekte olan 44 projeye 28 milyon hibe veriyoruz.” dedi. Dönem Başkanı Tokat Valisi Dr. Toramanın açıklaması şöyle:

“YENİ DENGELERİN OLUŞTUĞU BİR SÜREÇTEYİZ

Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Saygıdeğer Basın Mensupları, Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden oluşan bölgemizde başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve diğer ilgili aktörlerin birbirleriyle işbirliğini geliştirerek bölgemizin gelişmesini sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın 2018 yılı Ağustos ayı Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirmek ve Kurulumuzun gündemindeki konuları görüşmek üzere toplanmış bulunuyoruz. Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Saygıdeğer Basın Mensupları, Tüm dünya ülkelerinin kendi ekonomilerinde ve küresel ölçekli ekonomide geleceğe dönük risklerin ve belirsizliklerin sürdüğü, dünya ekonomisinde değişim ve dönüşümlerin yaşandığı, yeni dengelerin oluştuğu, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler arasında güç dengelerinin yeniden şekillendiği bir süreçteyiz. Ülke olarak bu sürece uyum sağlamamız, başta aktörlerden birisi olmamız, her düzeydeki kurum ve kişilerin kendilerini ve kapasitelerini geliştirmesine ve çok sıkı çalışmasına bağlı olduğunu ifade etmekte yarar görüyoruz. Bu kapsamda Kalkınma Ajansının teknik ve mali desteklerinden yararlanabilecek tüm paydaşlarımızı etkin bir işbirliğine davet ediyoruz.

44 PROJEYE 28 MİLYON HİBE VERDİK

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından bu yıl yürütülmekte olan 2 adet Mali Destek Programı kapsamında 4 ilimizde hibe desteği almaya hak kazanan toplam 44 projeye Ajans tarafından toplam 28 milyon TL hibe kaynak sağlayan hibe destek sözleşmeleri proje sahibi paydaşlar arasında imzalanarak yürürlüğe konulmuştur. Anılan her iki mali destek programının bölgemizin turizm ve sanayi alt yapısının gelişmesine önemli katkılar sağlayacağına ve bu sayede yeni yatırımların gerçekleştirileceğine inanıyoruz ve hayırlı olmasını diliyoruz. Değerli Basın Mensupları, bugün burada gündemimizde bulunan konularla beraber Kalkınma Ajansımız tarafından halen uygulanmakta olan mali destek programları ile fizibilite desteği, teknik destek programı ve güdümlü projelerin uygulama süreçleri de gözden geçirilecektir. Elbette varsa yaşanan aksaklıklara ilişkin alınması gereken tedbirler görüşülecektir. Son olarak, bu toplantı vesilesiyle Yönetim Kurulu toplantımıza katılan ilimizi teşrif eden Sayın Valilerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Başkanlarımıza, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarımıza katılım ve desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyor ve Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantımızın bölgemiz için hayırlı olmasını ve başarılı çalışmalara vesile olmasını diliyoruz.”dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil