Ana Sayfa Gazete Manşeti, Köşe Yazısı, Manşet, Son Dakika Haberler, Tokat Haberler 10 Şubat 2019 667 Görüntüleme

AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI AHMET ÖZTÜRK; ”BU YOL ŞER ODAKLARININ SONU OLACAK”


Ak Parti Tokat merkez ilçe başkanı Ahmet Öztürk, 31 mart seçimleri öncesi seçmenlerle bir araya geldiği kahvaltı programında “Bugüne kadar önümüze çıkan bütün güçlükleri birlikte aştık ,” dedi . “Yaşadığımız günlerde ülkemizin birlik ve beraberliğe, kardeşliğe çok daha fazla ihtiyacı olduğu bu günlerde 31 Mart 2019 yerel seçimlerin arefesindeyiz. Söz konusu seçim olduğunda bugünün ve yarınlarımızın daha çok önem ifade ettiği günleri yaşıyoruz.”diyen Merkez ilçe başkanı Öztürk konuşmasında akpartinin 17 yıllık süreçte karşısına çıkan zorluklardan ve yaptığı hizmetlerden bahsedeberek” 2002 öncesi Türkiyemize ve bu günlere baktığımızda, neleri birlikte başardığımızı hangi badireleri birlikte atlattık bunların hepsini yaşadık. 2002 öncesinde hangi eksikleri yaşadıysak hamdolsun Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”dedi. Öztürk konuşmasını şöyle sürdürdü.
BİRİLERİ ESKİ TÜRKİYENİN HAYALLERİ İLE YAŞADILAR
“Tabi bunlar önce sizlerin dua ve destekleriyle gerçekleşti. 2002 öncesine baktığımızda hastanelerin durumu ortadaydı. Hastanelere girsek muayane ve tedavi olmakta günler ve aylar geçiyordu.Şunu çok iyi hatırlıyoruz, köyde ki vatandaşlarımız malını satıp güç bela tedavi olabiliyordu. Diger taraftan tedavi olsa ilaç temininde zorluklar çekiyordu. Hastanelerimizde hastalarımızı senet karşılığında tedavi edip rehin bıraktığımız günleri yaşadık. Fazla değil, bundan yirmi yıl öcesidir. Birileri eski Türkiye’nin hayallerini kurarak bu ülkeye zarar vermenin peşinde oldu. Yine baktığımızda bu ülkede başörtüsü zulmü çıkardılar. Kamudaki arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin baş örtüsünü çıkarmaya çalıştılar. Üniversitelerden kardeşlerimizi kovdular. Analarımız askere gönderdiği evlatlarının yemin merasimini sırf baş örtülü diye tel örgü arkasından izlemek zorunda kaldılar. Bütün bunları birlikte yaşadık. O günkü yaşadığımız ekonomik krizle faizlerin yüzde yedi binleri gördüğünü yaşadık. Ama hamdolsun bunları teker teker atlattık. Fakat bunları atlatırken kolay geçmedi, bütün bu süreçler elbette. Çünkü neden, bu cografya bu topraklar bize emanet. Nasıl ki yıllar öncesinde mehmetçiklerimiz, evlatlarımız vatanı için kanıyla, canıyla mücadele ettiyse bugün de bu ecdadın torunları olan bizler bu mücadeleyi sürdürüyoruz. 2004 yılında sonradan öğreniyoruz ki birileri darbeye kalkışmış. 2007 yılına geldiğimizde hatırlayalım, bu ülkede Cumhurbaşkanı seçtirmediler. 2008 yılına geldiğimizde sizlerin kurduğu bu ak dava partisi kapatılmaya kalkıldı. Akabinde bakıyoruz mit kriziyle karşı karşıyayız. 2013 yılına geldiğimizde onlarca yıllık göbektenbağlı olduğumuz IMF’ye son taksidimizi ödediğimizde birileri yine hopladı, Türkiye’de gezi olayları diye bir şey çıkardılar. Bunuda başaramadılar. 2013’ün sonunda darbe gerçekleştirmeye kalktılar. Arada ufak tefek olaylar da var bunları saymayacağım. Son olarak da 2016 yılında hain Fetö örgütünün hain darbesiyle karşı karşıya kaldık. Ama hamdolsun ki başaramadılar.
BU ÜLKEDE ÇOK ŞEYİ BİRLİKTE BAŞARDIK
Önce Allahımızın izni, milletimizin duası, Sayın Cumhurbaşkanımızın sarsılmaz iradesiyle hepsini tek tek atlattık. Peki bugün çok mu rahat duruyor şer odakları. Asla durmuyor, durmayacaklar. Daha geçtiğimiz Ağustos ayında döviz kurlarıyla oynayıp, faizi hoplatıp ekonomi üzerinden bir darbe gerçekleştirelim dediler. Sebep ne? Milletin Lideriyle arasındaki o sarsılmaz bağı koparma peşindeler. Ama başaramayacaklar. Ne yapılmak istendiğinin farkında olduğunuzu biliyoruz. Ekonomik darbeyle ilgili sıkıntılar yaşadık mı, yaşadık yaşıyoruz. Ama devletimizin imkanları ölçüsünde birlik ve beraberlik içinde Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde atlatacağımızı düşünüyoruz. Yıl sonu itibariyle bundan önceki askeri ücretleri belli bir noktaya getirdi. Devletimiz iki buçuk milyon yardıma muhtaç vatandaşımızın 80 liraya kadar olan elektrik faturasını ben ödeyim dedi. İşe alımlarda iş verenlerimize 2019-2020 yıllarında alacağı yeni istihdamın maaşını ben karşılayacağım diyor. Kobilere destek verme gayreti içerisinde. Devletimizin imkanları dahilinde hükümetimiz vatandaşlarının yanında olma gayreti gösteriyor. Değerli büyüklerim, bu ülkede çok şeyi birlikte başardık. Örneğin burada baktığımda hemen hemen herkez askerliğini yaptı. Askerde elinizdeki silahın Türk malı olmadığını biliyoruz. Hamdolsun şimdi askerimizin elindeki bütün malzemesi Türk malı, kendi malımız. Bugün bazı ürünlerde yüzde doksan beş, milli savunnma sanayi ürünlerinin geneline baktığımızda yüzde altmış beş oranında kendi malımız. Artık kendimiz kullanmanın dışında birçok ülkeye de biz satıyoruz. Bunları nasıl başardık sizlerin desteğiyle başardık, yani siz başardınız. Ama bu ülkede daha yapacak çok işimiz var.
HEDEFLERİ OLAN BİR ÜLKEYİZ
Sayın Cumhurbaşkanımız ne diyor? Bu ülkenin başına ilk defa hedef koyan bir lider çıktı. 2023, 2053 hedefini koydu. Şurada dört yıllık bir süreç kaldı. Cumhuriyetimizin 100. yılında da hedeflerimizin büyük kısmını gerçekleştirmiş olacağız. Bunların başında ne geliyor. Ülkemizi Dünya’nın en büyük 10 ekonomisinin içerisine sokma gayreti geliyor.Birileri bu ülkenin birlik ve beraberlik içerisinde olduğunda neler yapabileceğini çok iyi biliyor. Zaten karşılarında yüzyıllık bir şanlı örnek var. Liderimizin tek gayesi yaşanılabilir daha mutlu bir Dünya inşa etmek. Bunun altını özellikle çiziyorum. Sadece Türkiye sınırları içinde olan bir gayret değil bu. Bunu nerenden görüyoruz, Elhamdülillah güçlüyüz ve yüzkırk ülkede mazlumun yanında olma gayreti yaşayıp, gerçekleştiriyoruz. Daha yanı başımızda Süriye’de yaşanan iç savaşı görüyorsunuz. Türkiye’den bağımsız bir şey değil.Dört milyon Suriyeli vatandaşlarımız bağrımıza bastık. Onlara kucak açtık. Ve orada olan olayları da hep birlikte takip ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız da ifade ediyor, Fıratın doğusunda tek bir şer odağı, terörist kalmayana kadar mücadele edeceğiz. Dünyanın hiçbir noktasında olan zulüm bu coğrafyadan bağımsız değil. Yine yakın günlerde yaşadığımız bir olay. Venezuella Devlet başkanının başına gelen bir olay, yapılmak istenilen bir darbe. Zannediyor musunuz ki, Türkiyeden bağımsız. Venezuella başkan yardımcısı çoruma neden geldi, biliyorsunuz altın rezerveleri açısından dünyada birinci sırada olan venezuella altınlarını Türkiye’de işleme kararı aldı. Dedi ki, Dünya’da bir lider çıktı mazlumların yanında o da Recep Tayyip Erdoğan. Ben de kendi imkanlarım dahilinde beni sömürmelerine izin vermeyeceğim ve altınlarımı Türkiye’de işleyeceğim artık dedi. 15 gün önce tesisleri gezdiler. Akabinde şer odağı devlet başkanı çıktı ve ben seni tanımıyorum dedi.
DÜNYANIN HERYERİNDEKİ MAZLUMLARIN SESİYİZ
Değerli arkadaşlar, Dünya’nın her yerinde bütün coğrafya bizi ilgilendiriyor. İttifaklar kuruldu, şer odakları kendilerini milliyetçi olarak tanımlayan bir partiyi de yanlarına alıp, arkalarına da HDP’yi sokmuşlar ama göstermiyorlar. Aynı yolu paylaşma gayretinde bagajlarına şeytani fikirlerini koyup gidiyorlar. Ama bu yol onların sonu olacak sizlerin desteğiyle.Bu mücadele çetin, şehrimizde sayın belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Hizmet etme gayretine, vatandaşlarımızın yanında olmak için gösterdiği fedakarlıkları görüyor ve kendisine teşekkür ediyoruz. Ve bu vesileyle bugüne kadar vermiş olduğunuz destekleri arttıracağınızı da bilip sizlerden bu sürece katkılarınızı bekliyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun diyorum.” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil