Ana Sayfa Gazete Manşeti, Köşe Yazısı, Manşet, Merkez, Son Dakika Haberler, Tokat Haberler 13 Mart 2019 478 Görüntüleme

ALT YAPIYI İHMAL ETMEDİK

Ak Parti Tokat Belediye Başkan Adayı  Av. Eyüp Eroğlu ile yapmış olduğumuz röportajın bu günki bölümünde 71 proje içersinde yer alan; alt yapı ile ilgili vaatlerini konuşacağız.

 

ALT YAPI PROJELERİ

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Av. Eyüp Eroğlu proje ile ilgili açıklamasında, belediyeciliğin olmazsa olmazı alt yapıyı 5 ana başlıkta topladıklarını ifade ederek bunların:  ‘Dartaş İçme Suyu Barajı Projesi, İçme Suyu Hattı Yenileme Projesi, Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Hattı Yenileme Projesi,  Yeni Su Depoları Projesi ,Modern Asfalt Projesi’ olduğunu ifade etti.

 

DARTAŞ İÇME SUYU BARAJI PROJESİ

“150 km İçme Suyu Hattı Yenileyeceğiz.”diyen Başkan Adayı Eroğlu:  “Şehrimizin 480 km içme suyu hattı mevcuttur. Söz konusu içme suyu hattımızın  % 58 ine karşılık gelen 278 km’lik kısmı gerek bizden önce, gerekse bizim dönemimizde yapılmış ya da yenilenmiştir.

Proje kapsamında, önümüzdeki 10 yılda kalan kısmın bitirilmesini hedeflemekte olup, önümüzdeki 5 yıllık dönemde 150 km içme suyu hattını yenileyeceğiz.Yine proje kapsamında, Tokat’ımızın yaklaşık 12 km güneydoğusunda, Kartalkaya Deresi üzerinde yer alan Tokat Merkez Dartaş Mehmet Karaca Barajı’nın yapılmasıyla birlikte Tokat’ın içme suyu rezervleri ve niteliği artırılacaktır.

22, 2 milyon metre küp su biriktirme hacmine sahip baraj ile ilimize 10,8 milyon metre küp içme suyu sağlanacaktır.”dedi.

 

İÇME SUYU HATTI YENİLEME PROJESİ

Bir diğer projeninde içme suyu hattı yenileme projesi olduğunu söyleyen Eroğlu: “480 Km içme suyu hattımız mevcuttur. Mevcut içme suyu hatlarımızın gerek önceki dönemde gerekse bizim dönemimizde 278 Km(%58) lik kısmı hali hazırda yapılmış olup geriye kalan 202 Km(%42) lik kısım ise yapılmayı beklemektedir. Bizde bu doğrultuda önümüzdeki 10 yılda kalan kısmı bitirmeyi hedeflemekteyiz. Önümüzdeki 5 yılda 150 Km içme suyu hattını yenileyeceğiz.”dedi.

 

KANALİZASYON VE YAĞMUR SUYU HATTI YENİLEME PROJESİ

“Hedefimiz 150 km yağmur suyu hattı yenilemesi ve 145 km kanalizasyon hattı yapmaktır.”diyen Eroğlu “495 km’lik kanalizasyon ağına sahip şehrimizde yaptığımız yenileme çalışmaları sayesinde 350 km’lik kısmı sorunsuz çalışmaktadır. Yüzde 30’luk kısmına karşılık gelen 145 km’lik kısmının yenileme çalışmaları ise önümüzde dönemde de devam edecektir”.

“Halen şehrimize 3 ana arterde yağmur suyu hattı döşenmekle birlikte, küresel ısınma nedeniyle yoğunlaşan yağışlar yağmur suyu hatlarının artırılmasını zorunlu kılmaktadır.

Bu nedenle önümüzdeki çalışma döneminde 10 noktada toplam 50 km yağmur hattı yapmaya devam edeceğiz.”dedi.

 

YENİ SU DEPOLARI PROJESİ

Bir başka projede;  gelişen, büyüyen  Tokat’ın yeni su depolarına ihtiyacı olduğunu söyleyen Eroğlu: “Şehrimizin şehir şebekesine içme suyu sağlamak üzere tam donanımlı yeni depoları yapımı için proje çalışmaları devam etmekte olup, Tokat’ımızın şehir su şebeke hattı yenileme çalışmaları başlamıştır. Bu kapsamda ihtiyaç duyulan sayıda ve gerekli koşulların oluştuğu alanlarda yeni su depoları yapılacaktır.”dedi.

 

MODERN ASFALT PROJESİ

“250 km modern asfalt döşeyeceğiz. “diyerek söze başlayan başkan adayı Eroğlu: “Şehrimizdeki anayollarımız başta olmak üzere, mahallelerimizdeki cadde ve sokakları uluslararası standartlara uygun asfaltla buluşturacağız.

Yapacağımız bu çalışmalarda yol ve yapı malzemelerimizin kalitesini daha da artırmak için modern asfalt laboratuvarı kurulacaktır.

Hizmeti uygun maliyeti gerçekleştirmemize katkı sunacak olan laboratuvarda,  en iyi asfaltın en uygun zeminle buluşması sağlanacaktır.

Proje kapsamında önümüzdeki 5 yıllık dönemde şehrimize 250 km modern asfalt yol yapılacaktır.”dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil