Ana Sayfa Manşet, Tokat Haberler 7 Ocak 2018 1001 Görüntüleme

Av. Mustafa Koçak Hakk’ın Rahmetine Kavuştu

İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raci’un

“Şüphesiz Biz Allah’tan Geldik ve Şüphesiz Dönüşümüz O’nadır.” (Bakara Suresi, 156. Ayet.)

Değerli Dostlar,

Çok değerli arkadaşım, güzel insan Av. Mustafa Koçak Hakk’ın rahmetine kavuştu.

Sekiz Ocak 2018 Pazartesi (bugün) Behzat Camii’nde öğle namazını müteakiben, Şeyh Şirvane mezarlığında; bu güzel insanı gurur evinden, sürur evine yerleştireceğiz. Sevenleri olarak bu son görevimizi, onu sarsmadan, dualarla yerine getireceğiz inşallah. Bütün yakınlarının acılarını paylaşacağız, sabırlar dileyeceğiz inşallah.

Güzel insan Mustafa Koçak, bütün unvanlarından, zevklerinden, acılarından, dostlarından, eşinden, çocuklarından, ayaklarından, kollarından, saçından, kanından, kemiklerinden, bütün organlarından ve fani dünyada ki bütün geçmişinden; kendisine ödünç verilen her nesneden feragat edip, Rabbi sine rücu etti.

Ölüm vasıtasıyla sevgili gerçek sevdalısına kavuştu. Fani dünyanın vehimlerinden Azad olurken, bâki alemde rahmeti rahmana nail oldu. Halktan ayrıldı, ebeden Hakk ile halvet etti.

Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri diyor ki: “Kendi ölümüme sevinirim, dostumun ölümünü de severim. Kaybolan arkadaşımdan her haber ki gelip, bana yetişmiştir. Hepsinden bana hoş gelen, onun ölümü haberidir ki: Kendi canım için arzu eylediğim ölüm hediyesini her dostuma da sanmışım. Zira gerçek vatanımız sürur evi iken, bu gurur evi ikametinden usanmışım.”

Ölümün ardındaki sırrı, ilahi hikmeti ben aciz bir kul olarak bilemiyorum. Müteessirim. İbrahim Hakkı Hazretleri kadar rahat değilim. Duygularım, bedenim yorgun. Ancak Rabbimin sonsuz rahmetine, bağışlayıcılığına sığınarak dualar ediyorum.

Bizim hep güzel ve hayırlı anılarımız oldu. Kur’an dan ezberinde ki ayetlerden okur ve üzerine konuşurduk. Televizyonda canlı yayında milli-manevi ve kültürel konularda sohbet ederdik. Arabasının bagajını Taşhan’ın karşısında ki tavukçudan tavuk kanatlarını koli koli doldurur, eski çöplüğün orada hayvanlara atardık. Onun arabasını gören hayvanlar kaçmaz yanına gelirdi. Daha nice hayırlarına şahidim. Yaptığı hayırları gizlerdi. Rabbim bu güzel insana, cenazesine katılanların cümle geçmişlerine sonsuz Rahmetiyle muamele eylesin inşallah. Yakınlarını, sevenlerini de sabrı-cemil’le nasiplendirsin.

Allah (c.c) hadisi kutsisinde buyurmuştur ki: “Mümin, ölümünden sonra kendisine ne olacağını bilseydi, dünyada kalmayı temenni etmez, bel ki her an şöyle derdi: “Ey Rabbim, beni öldür, beni öldür!”

Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi bir imtihan olarak kötülük ve iyilikle deneyeceğiz. Hepiniz de sonunda bize döndürüleceksiniz. (Enbiya Suresi, 35. Ayet)

De ki: “Sizin kendisinden kaçtığınız ölüm, muhakkak sizi bulacaktır. Sonra görünmeyeni ve görüneni bilene döndürüleceksiniz. O size (bütün) yaptıklarınızı haber verecektir. (CUM’A SURESİ, 8. AYET)

“Ölüm güzel şey; budur perde ardından haber… Hiç güzel olmasaydı ölür müydü Peygamber?”

Allah (c.c): İlk insan ve peygamber Hz Adem’den, son Peygamberimiz Muhammed Mustafa’ya (s.a.s) ve bunların arasında gelip geçmiş bütün peygamberlere, Ehli Beytine, ashabına, tabine, güzel insan Mustafa Koçak’a ve cenazesine katılan bütün insanların geçmişlerine, esmail Hüsnaları hürmetine, Kur’an ı Mübin hürmetine sonsuz rahmet eylesin inşallah.

Haber-Yazı: METİN Falay

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil