Ana Sayfa Manşet, Manşet Yanı, Ulusal Haberler 8 Ocak 2018 835 Görüntüleme

“Biz, Kimseden Korkmuyoruz Bizim Liderimiz, Kimseden Korkmuyor. Çünkü Bizler, Sadece Allah’ın Huzurunda Rükuya Eğilir, Secdeye Gideriz.”

AK Parti Tokat Milletvekili Av.Yusuf Beyazıt’ın Turhal’lı vatandaşlar ile kucaklaşması sırasındaki konuşması ;

Çok muhterem il başkanım, değerli ilçe başkanım, belediye başkanım, değerli kardeşlerim. Ben burada hep tanıdık simaları görüyorum. Teşkilatımızda önceden çalışan kardeşlerimizi görüyorum.

Değerli kardeşlerim malumunuz Türkiye önemli bazı meselelerden geçiyor ve burada da bu işin önderi olan Reis-i Cumhurumuz var. Hakikaten son derece yoğun bir süreç içerisinde yaşıyoruz. Ben özellikle bu konuda bazı fikirlerimi sizlerle paylaşacağım ama daha öncesinde bu yeni dönemde ilçe başkanımızın uhdesinde yeni yönetimi, görevlerine devam edenlere başarılar diliyorum. Ayrılanlara ise bizim davamızda ayrılmak yoktur bizde bir dava kardeşliği vardır, yol arkadaşlığı vardır, gönül birlikleri vardır ama asla iyi şeyler bitmez, önceden nasıl başlarsa sonuna kadar öyle davam eder. Yani bu bir bayrak yarışıdır.

Turhal’ımız da bu anlamda bizim en önemli şehirlerimizden birisidir. Şehir olarak değerlendiriyorum, hakikaten şehirdir.  Kültürüyle medeniyetiyle coğrafyasıyla düşüncesi ile kendi kimliğiyle her alanıyla iyi bir şehirdir

Değerli kardeşlerim onun için ben bu yönetimde görev alan kardeşlerimizin bu bayrak yarışında, bu önümüzdeki dönem içerisinde işlerinin çok güç, işlerinin çok zor olduğunu biliyorum ama sizlerin sayesinde o yükün çok kolay bir şekilde yerine getirileceğini de şahsen düşünüyorum. Bugün Sarıkamış şehitlerimizin Destanı’ndan bir başka ifadeyle oradaki kardeşlerimizin yüz üçüncü yıldönümü. Başta o şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize, Çanakkale şehitlerimize, Malazgirt, şehitlerimize yine terörle mücadelede şehit olan şehitlerimize ve 15 Temmuz şehitlerimizde olmak üzere tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum, Allah mekanlarını cennet etsin.

Değerli kardeşlerim bu coğrafyayı biz öyle kolay kazanmadık bu Anadolu’yu biz öyle kolay elde etmedik, buranın her karış toprağı bizim kanımızla suladığımız alanlardandır kimseye de kolay kolay verecek falanda değiliz.

Ben sürekli bu şeyleri söylüyorum, o da şu bazen insanlar o halde yaşarlar o anı yaşarlar ama o anın tarih olduğunu unuturlar. O tarih sonradan yazılır, o tarihi yaşayanlar, tarihi yazmazlar, yaşananlar o tarihte yaşamışlardır yani kurtuluş savaşını yaşayan insanlar aslında o tarihi yaşayan halktır, biz bugün o tarihi değerlendirerek, onları Destanlaştırırız.

Bugünlerde de dünya tarihi yeniden yazılıyor, kardeşlerim tarih yeniden yazılıyor, orta doğudaki coğrafya yeniden yazılıyor. Libya’yı üçe böldüler, Mısır’ı seçilmiş bir lideri sırf Müslüman diye ABd’ye Eyvallah demiyor diye birtakım kral müsveddelerine öyle eyvallah demiyor diye, sırf İhvani Müslimden geldi diye. Adamı şuanda hapse attılar o meydanlarda binlerce insanı katlettiler, hem de dünyanın gözü önünde bunu yaptılar. Irak’ı mahvettiler paramparça ettiler, bir taraftan PKK’ya PYD’ye teslim etler kandillerini, diğer taraftan Kandillerini haşdi şabi denen terör örgütlerine teslim ettiler. Suriyeyi mahvettiler, Suriye’deki olan hadiseler yakınen görüyorsunuz . Avrupa’nın teröristlerini, Suriye’ye getirmek suretiyle orada insanlara katliam yaptırdılar. Daeş denen teröristleri ABD kurdurdu. Müslümanları kırdırdılar, sonra da siz yardım ediyorsunuz diye Türkiye’yi töhmet altında bulundurma gayreti içerisinde oldular. En son yetmedi hızlarını alamadılar, şimd İran’ı da aynı, daha dün Gezi olaylarındaki yaptığı olaylar bugün İran’da tezgahlanmaya çalışılıyor ama üzüldüğüm olay şu Gezi olaylarında bunun Amerika tarafından Batı tarafından, hainler tarafından yapıldığını söylemeyenler,  ağaçları bahane edenler bugün İran  devreye girdiği zaman onun Amerikanlar tarafından yapıldığını söyleyenler, oradaki insanlarla oradaki devletle aynı paralelde görüş beyan ediyorlar değerli kardeşlerim, Gezi olaylarında neler yapıldıysa ona ilişkin 17-25 Aralık’ta neler yapıldıysa, 15 Temmuzda neler yapıldıysa bugün aynı şeyleri bir daha yapmayacaklarının garantisi yok işte Amerika’daki Rıza sarraf meselesindeki hadiseleri görüyorsunuz. Adamı alıyorlar, götürüyorlar diyorlar ki “ sen bunları bunları yaptın” . Sanık olarak aldıkları sanık olarak tutukladıkları Rıza Sarraf’ı tanık yapmıyorlar. Hiçbir suçu günahı olmayan, bunu hukukçu olarak söylüyorum işte dava dilekçesinden  söylüyorum, hiçbir suç bulamadıkları bir adamı alıp ceza vermek suretiyle Türkiye’yi yargılamamın köşeye sıkıştırmanın hesabını yapıyorlar.

Biz Arabistan kralına, bunları yapma dur dediğiniz zaman, Dubai’deki bir kabile O Medine  kahramanı Fahrettin paşalara dil uzatan o ahlaksızlar o köksüzler o soysuzlar o hainler  maalesef bugün İsrail ile iş tutup, Hamas’ı köşeye sıkıştırmanın Filistinlileri Kudüs’ten sürmenin hesabını yaparak bunları değerlendiriyorlar, değerli kardeşlerim bütün bunlara “Dur” diyen mazlumun mağdurun, haklının adilin yanında duran 1 tane insan var Allah, onu bizim insanımız içerisinden çıkarmış, Allah onu o topraklardan çıkarmış, Allah onu bizim başımıza baş etmiş, bizim başımıza taç etmiş.  Allah ona hayırlı uzun ömürler versin Allah onu kem gözlerden muhafaza etsin. Allah o hainlerin bu baskılarından bu kötü planlardan muhafaza eylesin.

Değerli dostlar, değerli kardeşlerim işte, Kudüs olayı olduğu zaman hatırlayın, daha yeni Amerika Başkanı, İsrail’in Kudüs’ü başkent yapmak, kararnamesini imzalıyor oradan oturduğu yerden. Kudüs ki yıllarca yüzyıllarca bütün ilahi dinlerin merkezi olmuş, bütün peygamberlere neredeyse ev sahipliği yapmış. Hazreti Yakup’a, Hazreti Davut’a Hazreti Süleyman, Hazreti Yusuf, Hazreti İshak, Hazreti İsa, Hazreti Musa’ya ev sahipliği yapmış, bu mübarek yerleri maalesef bir ırka, mandalizme kurban etmek için her türlü gayreti yerine getiriyorlar. Kaç sene Osmanlı buraları idare etmiş, Eyyübiler orayı idare etmiş, Selçuklu kumandanı, hiçbir zaman buradaki gayri Müslimlere bir şey yapmamış.  senin dinin sana benim dinim bana demiş.

Değerli dostlar, hala Kıyamet Kilisesi’nde, Kudüs’teki kıyamet kilisesinin kapısını açan, oradaki ortodoksların protestanların onların kendi arasındaki kavgayı önleyen vakfın temsilcisi orada bir Müslüman aile, o kapıları açıyor, kapatıyor.  Onların kilisesine bile onların hürriyetini sağlayan Müslüman bir aile, ama bunlara rağmen orayı yahudilere vereceğiz diyerek karar imzalıyorlar.

Bunun karşısında duran bir tane lider var, bir tane insan var.

İslam İşbirliği Teşkilatı topluyor bütün İslam ülkelerini çağırıyor. Gelen çoğu ülkeye de başkanları geldiği zaman bir bakan, bir yardımcısını gönderiyor. O kendisi gidiyor.  Fahrettin Paşa’yı kötüleyen bakan ile Arabistan’dan bir bakan bir araya gelmişler de güya alternatif çalışma yapıyorlar. Yalandan böyle birşey oluşturuyorlar, televizyonlardan bile anlatmıyorlar değerlendirmiyorlar. Kardeşlerim, neyi anlatmaya çalışıyorum biliyor musunuz? Bakın Dünyada şuanda bir yerde daha söyledim, hem Selçuklular döneminden hem beylikler döneminden hem de Osmanlı döneminden bu zamana kadar gelmişler, barış içerisinde imanıyla ahlakıyla erdemiyle ve samimiyetiyle cesaretiyle duruşuyla Tayyip Erdoğan kadar büyük devlet adamı çıkmamış oda pazar günü Allahın izniyle memleketimize gelecek. Onun fazla bir şey beklediği yok. İmanımız bizlere yeter

Kuveyt’e gittiğim zaman iki hafta önce oradaki bir bakan dedi ki;  “Ya, Amerika’dan korkmuyor musunuz? Kudüs’ü başkent yapma noktasında çağrı yaparken Sizin lideriniz Cumhurbaşkanınız, Amerika’dan korkmuyor mu?” Bizim vekil arkadaşlarda sözü bana verdiler.

“Biz, Amerika’dan korkmuyoruz bizim liderimiz, Amerika’dan korkmuyor. Çünkü o, sadece Allahın huzurunda rükuya, secdeye gidiyor.  Haklı olduğunu biliyor, haklı olduğu sürece biz Türk milletine sırtımızı dayamışızdır. milletimizden o cesareti alır ve kimseden, Allahtan başkasından korkmayız korkmuyoruz” dedim. Değerli kardeşlerim onun için bu insanın da tek beslendiği bir şey var o insanların yüzlerindeki o güler yüzü görmek, o gözlerindeki kalplerindeki o ışıltıyı görebilmek Hissetmek o, ellerinizden gelen alkışlarınızda ki sesi, yüreklerde ki sevgiyi duymak. onun için bu pazar günü yapılacak mitinge, inşallah şeref verdiği zaman  Turhalımızdan herkezin oraya gelmesini çoluk çocuğuyla beraber orada olmasını arzuluyorum.

15 Temmuzda Darbe bir gecede olmadı. 15 Temmuzdan sonra bir ay boyunca kaç sefer bu meydanlara geldik. Başkanlarımızda meydanları tıklım tıklım doldurdular. O meydanlarda sizler vardınız. bir ay boyunca beklediniz, o ay boyunca millete dünyaya şunu haykırdınız;

“Biz bu adamın arkasındayız, biz bu devletin arkasındayız, bu devleti böldürmeyeceğiz bu bayrağı indirmeyeceğiz bu ezanı susturmayacağız. Biz , bu millet böldürmeden bu devletin yıktırmadan bu bayrak altında yaşamaya devam edeceğiz” mesajını verdiniz. O yüzden dostlar, sizin duanıza ihtiyacımız var. O anda da o günde liderimizin sizin duanıza sizin yüreğinize ihtiyacı var. ama benim özel bir istirhamım var bu kardeşinizin istirhamı ; hepinizin ellerinden öpüyorum, ne olur gelirken, hiç AK Partili olmayan birinide arabanıza  alıp getirin. Tokat’a gelinceye kadar da a AK Parti ile hiçbir şey söylemeyin. Sadece liderimizi dinlesinler. sadece oraya gitsin orada bulunsun, orada değerlendirsin. Çünkü biz, %50+1’e talip değiliz. Onu yanlış anlamayın. Biz 80 milyonun tamamına talibiz. Burası karargah burası teşkilat, hepiniz buranın gerçekten, Sancak beylerisiniz beylerbeysiniz sizin yanınız da söylüyorum alevisiyle sünnisiyle biz bir bütün olmak zorundayız biz bir ülke bir Türkiye olmak zorundayız. Böylece dünyaya, ancak kendi hizmetimizi böyle anlatabiliriz. Onun için herkes birer tane, komşularından, arkadaşlarından birini alıp gelsinler. Bir de biliyorum ki yağmurda yağsa karda yağsa orada duracağız kardeşlerim. Çünkü Cumhurbaşkanımız gerçekten bunu hakediyor.

Bakın değerli dostlar, Kudüs’le ilgili Amerika’daki BM’de olan o oylamada Amerika’nın tüm tehditlerine rağmen İsrail’in bütün tehditlerine rağmen  ‘Elhamdülillah!’ Recep Tayyip Erdoğan orada bile muzaffer olmuştur. Dünya mazlumların sesine kulak vermiştir Bu nasıl oldu, biliyor musunuz? Sizlerin destekleri ile. Onun için o gün sadece Cumhurbaşkanımızın Sizin de yüzünüzü görmesini sağlayalım.

Ben buraya geldiğim zaman, ne zaman sizi görsem benim içim doluyor, ne zaman sizi görsem mutlu oluyorum, huzurlu oluyorum. Gönlüm doluyor, bunun bir hikmeti var. Kardeşlerim görüyorsunuz, kalpten kalbe yol var. Gözlerde umut teması olduğunda, bu sıcaklığı hissedersiniz.

Tabii aynı zamanda bir de kongremiz olacak, ikisi farklı dışarıda miting,  içeride kongremiz olacak. Bir başkanımız inşallah yeniden seçilecek. Çoğunuz, delege arkadaşlarımız da burada olacak. Ben bu yeni yönetimde yeni dönemde bu destekleriniz noktasında da şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

Bizde dava kardeşliği vardır. 

Bizde Gönüldaşlık vardır, bizde kardeşlik vardır, Bizler siyasi rekabette olamayız bizde politik oyunlar da olmaz, bizde dava şuuru vardır, dava bu kardeşliği vardır, bu noktada yolumuza devam ederiz o şekilde de Allaha şükürler olsun bu milletin biz şuanda büyük çoğunluğunu temsil eden bir noktaya geldik. Ve biz diyoruz ki bu ülkenin tamamını kucaklamak, tamamını hedef kitlemiz haline getirmek istiyoruz. Ben bu duygularla hepinize çok teşekkür ediyorum hepinize. Allah Yar ve Yardımcımız Olsun.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil