Ana Sayfa Manşet, Manşet Yanı 4 Şubat 2018 591 Görüntüleme

“BU DAVA ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN DUASINI ALMAK İÇİN ÇABALAYAN İNSANLARIN DAVASI”

BU DAVA SAMİMİ VE BEKLENTİSİZ,GECE GÜNDÜZ KOŞAN İNANMIŞ İNSANLARIN DAVASI…ÇÜNKÜ BU DAVA ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN DUASINI ALMAK İÇİN ÇABALAYAN İNSANLARIN DAVASI…ÇÜNKÜ BU DAVA DÜNYANIN NERESİNDE BİR MAZLUM VARSA ONUN GÖZYAŞINI SİLME DERDİNDE OLANLARIN DAVASI

mesut aktürk

Ak Parti 5. Olağan kongresinde güven tazeleyen Başkan Aktürk Yaptığı konuimasında:

“Sayın ;Bakanım,Sayın Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan yardımcım,İl başkanım,kıymetli Milletvekillerim,İl Belediye Başkanım,İl Genel Meclisi Başkanım,İl Kadın kolları Başkanım ,İlçe Başkanlarım,İlçe Belediye Başkanlarım,ilçe gençlik ve kadın kolları başkanlarım ,Değerli Stk temsilcileri ,Kurulduğu günden itibaren görev yapmış Gençlik kolları Başkanlarım ve yönetimleri

Çok kıymetli delegeler,Saygıdeğer misafirler

cefakar ve fedekar,Başkomutanın emrinde Millete hizmete yolunda  sağına ve soluna bakmadan ferd ferd ben varım diyebilen genç kardeşlerim ,Bu davanın yükünü omuzlarında hisseden Ak Gençlik büyük bir coşkuyla gerçekleştirdiğimiz 5.olağan İl Gençlik Kolları kongremize hoş geldiniz sefalar getirdiniz.hepinizi en kalbi duygularımla , saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum.

Başta Kurtuluş savaşında  şehadete yürümüş ecdadımız ve Bu vatan için şehadet şerbetini içmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Bugün Afrin operasyonunda görev yapan kahraman Türk silahlı Kuvvetlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun ,Dün memleketimizden bu vatan için kına yakılarak çanakale ye uğurlanan 15’liler gibi bugünde 15’lilerin torunları olarak her zaman hazır olduğumu belirtiyorum.

Kongremizin  Milli irade ve Demokrasi adına hayırlar getirmesini temenni diyorum.

Üç Yıl önce yine aynı heyecan ve aşkla kongremiz sonrasın da göreve geldiğimiz andan itibaren tüm teşkilatlarımız ile birlikte dur durak bilmeksizin Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Liderliğinde görevimizi ifa etmeye çalıştık,Allaha şükür olsun ki çok yol kat ettik ama biliyoruz ki Aşkla Bu vatan uğruna çalışana bu kadarı yetmez şimdi partimizin birinci kuralı gereği geleceğe hizmet şuuru ile daha fazla çalışacağız.

Bugün Ak Gençlik olarak ülkemizin kutlu yürüyüşünde haykırarak Türk gençliği adına bizde varız diyoruz.Çünkü ülkemizin geleceğine ,hedeflerine gitmesine engel olmak isteyen şer odakların karşısında gençlik olarak dik duruşumuzu sergiliyoruz ve taviz vermiyoruz.

Ak Parti Genlik kolları olarak Gençlerin sadece siyasette değil,toplumun her alanında bir nesne olarak görülmesini Sayın Cumhurbaşkanımızın genclere verdiği değer ile ortaya çıktı bu yüzden onurlu ve gururluyuz.

Ak partiği Gençliği adına şunu görüyoruz ki farklı ideolijilere sahip olmak farklı bir etnik aidiyeti olmak farklı bir kültürün  veya farklı bir inancın içerisinden gelmek asla çatışma ve kavga ortamı değildir,bu kapsamda Tokat gençlik siyasetinde aktif görev yapan Siyasi Partilerin Gençlik koları ve tüm stk lar ile görüşme yaptık bir ortam oluşturduk,tek derdimizin ülke gençliği ve Tokat genliği adına ileriye dönük neler yapabiliriz bunun üzerine konuştuk ve konuşacağız.

Geleceğin teminatı olarak görünen bizler,bu kapsamda Tokat’ta Yeni secmen birimimiz ile 18 yaşına girmiş tüm gençlere ulasmak istiyoruz ellerini sıkıp onlarla neler yapabiliriz deyip  eski Türkiye’yi anlatıyoruz.

Tokat Gençliği adına genç yaşta esnaflık yapan tüm genç kardeşlerimiz ile irtibat kurarak onların isteklerini gerekli mercilere iletmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Toplumun sorunları,fikir catışmalarımızın en çok yaşandığı Üniversitelerde öğrenci kardeşlerimiz ile her bir  fakültemizde temsilcilerimiz ve ilçelerimizde bulunan yüksek okullarda beraber olup memleketimizde neler yaparız bunun derdindeyiz.

Kurucu liderimizin Bizim bu ülkeye sevdamız var sözünü hatırlatarak yolumuza devam ediyor,siyasetin tek limanı ahlaktır düsturundan taviz vermiyoruz.

Tokat’ta sıkılmadık el bırakmayacağı,.Tüm birimlerimiz ile her alanda olacağız toplumun icinde sosyal ve akademik olarak eğilim vereceğiz.

şunu buradan bir kez daha bütün yüreğimle,kalbimle ifade ediyorum: böyle aziz bir milletin ferdi olmaktan gurur duyuyorum, böyle  bir milletin evladı olmaktan gurur duyuyorum, dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan ile aynı dönemde siyaset yapmaktan  onur duyuyorum.

Bizler Reis’in dediği gibi kökü mazide, gözü atide bir gençliğiz.

Bizler Selçuklunun,osmanlının torunlarıyız,biz Sultan Alparslan kılıçarslan ertuğrul gazi,osman Gazi ,Fatih sultan Mehmet han ,kanuninin ,Yavuz sultan selimin yolunda ilerliyoruz.

Kıymetli Misafirler Sevgili genç arkadaşlarım bizler Karacaoğlan, Hacı Bektaşı Velinin, Ahmet Yeseviin, Aşık Veyselin, Fuzulin, Ahmedi Haniin, Mehmet Akif’in talebeleriyiz ve çalışmalarımızı buna göre belirliyoruz ve hareket ediyoruz.

Toka’ta gönüller yapmaya güzel işlere imza atmaya ve Gençlik Kolları Genel başkanımızın işimiz vaktimizden çok sözüyle iş yapmaya devam edeceğiz,Yaptığımız Çalışmalar ile tüm gençlerin gönüllerini feth edeceğiz .

Tokatta yürütme ,yönetim ,mahalle teşkilatları,üniversite, lise ve Tüm İlçe  teşkilatlarımız ile durmadan çalışacağız.

Son zamanlarda yaşanan ve ülkemize zarardan başka bir şey kazandırmayan, yıkım amaçlı hazırlanan senaryoların bu topraklarda yaşayan asil Türk toplumunu yıldıramayacağını herkesin bilmesini isteriz. Bizim davamız bir, kıblemiz bir, inancımız birdir. Bize ayrı olmak yakışmaz. Bize ecdadımıza yaraşır bir gençlik olmak yakışır. Ve bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. “Biz Mevla’nın huzurunda duran adam olduk, biz liderinin yanında dik duran gençler olduk, eksiklerimiz var, hatalarımız var, ama en önemlisi teşkilatımıza sevdamız var ! Bu millete, bu ümmete hizmet yolunda şuurumuz var, bizim ecdadımıza hayranlığımız var, bizim 1400 yıllık ümmet bilincimiz var, bizim hayata dair, geleceğe dair, projelerimiz var. Şunu çok iyi biliyoruz ki, liderimizin biz gençlerin dik duruşuna ihtiyacı var bunun için çok çalışacağız.

Kıymetli Misafirler;

BU DAVA SAMİMİ VE BEKLENTİSİZ,GECE GÜNDÜZ KOŞAN İNANMIŞ İNSANLARIN DAVASI…ÇÜNKÜ BU DAVA ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN DUASINI ALMAK İÇİN ÇABALAYAN İNSANLARIN DAVASI…ÇÜNKÜ BU DAVA DÜNYANIN NERESİNDE BİR MAZLUM VARSA ONUN GÖZYAŞINI SİLME DERDİNDE OLANLARIN DAVASI  MERHUM CEMİL MERİÇ’İN İFADESİYLE ” ZULMÜN OLDUĞU YERDE TARAFSIZLIK NAMUSSUZLUKTUR” ANLAYIŞINI BENİMSEMİŞ TARAFINI BELLİ EDEN İNSANLARIN DAVASI Bu DAVA İŞİİ DĞRU YAPANIN YARDIMCISI ALLAH’DIR DÜSTURUU BİR İSTİKAMET LEVHASI GİBİ TAŞIYANLARIN VE BU HAKİKATİ İLİKLERİNE KADAR YAŞAYANLARIN DAVASIDIR,BU DAVA MUHABBETTİR SEVDADIR İŞTİYAKTIR HAKTIR.BU DAVA AŞKIMIZLA DOĞDU AŞKIMIZLA YAŞAYACAKTIR.

Herkes bilmelidir ki bize ne durmak,ne yorulmak yakışır,bize ancak çalışmak yakışır.Bu bilinçle Tokat Gençliğine sözümüz olsun.Tokat Gençlik Kolları çok çalışacak ! sahada Hakimiyeti kybetmeden Ülkemiz ,Milletimiz ve gelecek  için çok çalışacağız;Çünkü Üzerinde al bayrağımızın dalgalandığı her yerden ezan sesleri yükseen bu vatanı çok seviyoruz.

Biz gençler asım’ın nesli bilinci ile ecdadımızın bize yüklediği misyonla şanla şerefle ülkemizi geleceğe doğru adımlarla taşımanın bilincinde olup bu sorumluluğumuzun karşılığını en iyi şekilde vermeye gayret gösereceğiz.

Bugüne kadar bizleri hiçbir zaman yanlız bırakmayan İl Başkanımız Metin Polat’a ,Milletvekillirimize, Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu’na ,İl Genel Meclisi Başkanımız Adem DİZER’e ilçe Başkanlarımız ve Belediye başkanlarımıza ve bizlerde emeği büyük olan her zaman gençliği düşünen Değerli ablamız Kadın Kolları Başkanımız Havva Sabuncuoğlu’na teşekkür ediyorum.

Bugün buraya teşrif eden bu salonu şereflendiren tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyor,il Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.Hep Birlikte yeni hedefler için Durmak Yok Yola Devam. Allah Yar ve yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil