Ana Sayfa Merkez 27 Şubat 2017 612 Görüntüleme

ÇİFT BAŞLILIK ORTADAN KALKACAK

AK Parti Tokat Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt, referandum çalışmaları kapsamında Tokat’a geldi. Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ile bir araya gelen Beyazıt, Başkan Eroğlu ile birlikte Karşıyaka Spor Kompleksi ve Yeşilırmak Bilgi Evi’ni ziyaret etti. Karşıyaka bölgesinde güzel havayı fırsat bilen Tokatlılar ile sohbet eden Beyazıt ve Eroğlu, Tokat’ın gençlerinden de evet sözü aldı. Ardından Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun başkanlık makamına geçen Yusuf Beyazıt burada da  Köy Muhtarları Dernek Başkanı ve üyeleri ile buluştu.

Belediye ziyareti sonrasında açıklama yapan AK Parti Tokat Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt, 1 Mart Çarşamba günü Başbakan Binali Yıldırım’ın Tokat’a geleceğini duyurdu. Beyazıt; “Başbakanımız ve Genel Başkanımız Sayın Binali Yıldırım’ın gelişi ile Tokat’ımızda büyük Bir miting olacak. Ben bu vesile ile tüm hemşehrilerimizi sayın başbakanımızı dinlemeye ve onunla beraber olmaya çağırıyorum. 16 Nisan’da da ülkemiz bir halk oylamasına gidecek. Bu halk oylamasında halkımız Türkiye’nin kaderini ilgilendiren bir tercihte bulunacak. Şu anda önümüzde, ihtilal dönemlerinde darbelerle oluşturulan bir anayasanın kısmen de olsa değişiklikleriyle ilgili bir süreç var. AK Parti olarak biz anayasanın tamamını değiştirmeyi arzulamıştık. Fakat anayasanın tamamının değişmesi için çoğunluk elde edemedik. Özellikle de Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve HDP’nin bu konuda yoğun muhalefetleri olduğu için, uzun uzun yapılan görüşmeler sonuçsuz kaldığı için biz de bazı maddeler üzerinde, bir paket halinde bu değişikliği milletimize sunacağız”dedi.

YATIRIMLARIN ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALKACAK

Beyazıt anayasa değişikliği ile istikrarı hedeflediklerini ifade ederken; “Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemine geçmek suretiyle kararların daha hızlı alınabileceği, yürütmenin daha etkili olabileceği, kurum ve kuruluşların vesayetinin olmadığı bir sisteme geçmek istiyoruz. Böylece bürokrasinin azaltılacağı ve insanlara bürokrasi noktasında engel olunamayacağı bir sistem hayal ediyoruz. Yatırımların önündeki engeller ortadan kaldırılabilecek bir düzenlemenin olmasını arzuluyoruz. Bu sistemle beraber yasama ve yürütme daha güçlü olacak. Yasama organı Türkiye Büyük Millet Meclisi artık kanun tekliflerini kendisi hazırlayıp, kendisi sunacak. Denetim mekanizması olarak da bu görevlerini çok daha iyi yerine getirecekler. Hükumet sistemi açısından da çift başlılık ortadan kalkacak, yatırım ve istikrar büyüyecek. Ülkemizde istikrarın olması açısından biz bunu çok fazla önemsiyoruz. Bu değişiklikle beraber kesinlikle yatırımların önündeki engeller kalkacak. Yurt dışındaki insanların ülkemize bakışı farklılaşacaktır. Bundan ciddi anlamda rahatsız olanlar var. Türkiye büyük yatırımlar yapıyor. Havaalanları, köprüler yapıyor. Bundan rahatsız olan devletler, Türkiye on büyük devletten birisi haline gelir diye korktukları için bu değişikliğe karşı çıkıyorlar. Kandil buna karşı çıkıyor” diye konuştu.

FETÖ DE ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNDEN RAHATSIZ

Evet oyu verenlerin de hayır oyu verenlerin de önemli olduğunu vurgulayan Beyazıt; “İnsanlar serbest iradeyle oylarını kullanacak. Ama 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren ve Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine bu fitneyi sokan FETÖ de bu konuda rahatsız ve tüm FETÖcüler bu değişiklik olmasın diye gayret gösteriyorlar. Bu yüzden ülkesini, milletini, devletini ve bayrağını seven bütün insanları halk oylamasında evet demeye davet ediyorum. Bu konuda desteklerini bekliyorum. İnşallah Çarşamba günü Tokat’ta Cumhuriyet Meydanı’nda Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın da açıklamalarıyla beraber bu konuştuklarımız daha iyi tezahür edecek diye düşünüyorum” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil