Ana Sayfa Gazete Manşeti, Köşe Yazısı, Manşet, Son Dakika Haberler 10 Ekim 2018 567 Görüntüleme

“EN GENÇ BELEDİYE BAŞKANI” 81 İLDEN GELEN GENÇLERLE BULUŞMAYA HAZIRLANIYOR

81 ilden gelecek olan gençlere Tokat’ı tanıtmaya hazırlanan Tokat Belediyesi,  “Gençlerin Gözünden Belediyecilik Çalıştayı” düzenleyecek. Konu ile ilgili olarak basın mensuplarına bilgi veren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Misafirlerimize Tokat’ın varlıklarını, değerlerini gösterip anlatacağız. Gençlerimize şehrimizin tarihi, kültürel ve doğal değerlerini aktaracağız. Bu çalıştayla beraber yaptığımız ve yapacağımız hizmetlere genç bakışla bakmış olacağız.” diyor.

 

Türkiye’nin en genç belediye başkanı olan Eyüp Eroğlu’nun gençlerin değerlendirmelerine verdiği önem dikkat çekici. Türkiye ölçeğinde bir çalışmaya imza atmaya hazırlanan Tokat Belediyesi bu projesiyle yalnız yereldeki gençlerin değil, Türkiye’nin değişik illerinden gelen gençlerin de gözlemlerini dikkate almak istiyor. Tokat Belediyesi oluşturduğu stratejiyle şehri bir bütün halinde ele alan yönetim sistemini hayata geçirdiği günden bu tarafa, gençlerin de içerisinde olduğu görüş ve önerileri kayda geçiriyor. Yalnız kayda geçirmekle de kalmıyor, içlerinde uygulanabilir olanları da değerlendirmeye alıyor.

 

Belediye şimdi de, son derece önem arz eden çalıştayda gençlere, “Gençlerin Gözünden Belediyecilik Nasıl Olmalıdır?”, “Gençlerin Geleceğin Türkiye’sinden Beklentileri Nelerdir?”, “Mahalli İdariler Sizce Ülke Ekonomisine Ne Gibi Katkı Sağlar?”, “Yerel Yönetimlerde Gençlerin Faktörü Neler Olabilir?”, “Gençlere Ulaşmak İçin Ne Gibi Çalışmalar Yapılır?”, “Gençlerin Gözünden Sosyal Medyanın Yerel Yönetimlerdeki Etkisi Nedir, Sosyal Medya Dili Nasıl Olmalıdır?”, “Tokat’ın Tanıtımlarındaki Eksiklikler Sizce Nelerdir?” şeklinde sorular soracak.

 

Bu sorulara verilecek yanıtlar rapor haline getirilerek yerel yönetimlere ‘gençlerin bakışı’ yansıtılacak. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun “81 ilden genç kardeşimizle Tokat’a bir de onların gözünden bakacağız. Acaba onlar bizim yerimizde belediye başkanı olsa nasıl bir çalışma yaparlardı, sadece gençlere değil yaşlı, genç tarihine turizmine, ekonomisine, eğitim ve sağlığına bu işe nasıl bakarlardı, bunu gözlemleyeceğiz. Burada yakalayacağımız o genç bakışı hizmetlerimize aksettirelim, bir veri olarak kullanalım istiyoruz.” sözleri önemlidir. İnsanlara hizmet yolunda her türlü görüşe değer veren anlayışı hakim kılarak görevini ifa eden Eroğlu’nun gençlerin önerilerin olan bakışı, önemli olduğu kadar değerlidir de.

 

Belki de Türkiye’de bir ilki belediye olarak gerçekleştirecek olan Başkan Eroğlu’nun bu çalışmasının diğer belediyelere de örnek olacağı tahmin ediliyor. Tokat Belediyesi’nin “insan odaklı” hizmetlerine şahit olan Tokat’ın, bundan sonraki süreçte de aynı bakış açısıyla sürdürülecek her çalışma ile daha da güzelleşeceğine ve daha yaşanır bir şehir haline geleceğini umut ediyoruz…

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.