Ana Sayfa Manşet, Manşet Yanı, Tokat Haberler 14 Ocak 2018 462 Görüntüleme

“Ferhat İle Şirin Arasındaki Aşk Ne İse Bu Aşkı Da Devam Ettireceğiz.”

Yeni Lüx Havalimanının yapılmasına bu sene başlanılacağının sözünü veren Cumhurbaşkanımız Erdoğan Taşeron dan kadroya geçenlere  “Aradaki komisyoncular kalktı normal çalışanlar neyse sizlerde o sunuz” diye ekledi.

” Kızlarımızın Başlarını Açtılar, Bizler Örtünmelerini kolaylaştırarak dairelerde okullarda derslerde ve her yer de başı açık kapalı tüm kızlarımızın kol kola gezmelerini sağladık ayrımcılığı ortadan kaldırdıık” ”

“Cumhurbaşkanı olsan ne yazar, Başbakan olsan ne yazar. Hepimiz gidiciyiz, her an ölebilir miyiz, ölürüz. Öldükten sonra da hoca musalla taşında ne diyor? Cumhurbaşkanı niyetine demiyor, er kişi niyetini diyor. ”

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Tokat İl Başkanlığının 6. Olağan Kongresi dolayısı ile Tokat’a geldi. Kongrenin yapılacağı Hüseyin Akbaş Spor Salonu önünde önce halka açık bir miting gerçekleştiren Cumhurbaşkanımız müjde üstüne müjde verdi.

Hüseyin Akbaş Spor Salonu önünde toplanan yoğun kalabalık ile gönül bağı kuran Cumhurbaşkanımız Erdoğan bir selamlama konuşması yapmasının ardından Türkiye gündeminden açıklamalar yaptı.“Epeyce ara verdik, bu kadar olmamalıydı. 3 buçuk yıl oldu, bugün yeni bir milada başlıyoruz. Bugün Tokat ayağa kalkmış. Biz beşer planında hiç bir insanın önünde eğilmedik. Sadece secdede eğildik. Bizim kimse boynumuzu bükemez. Bu milli yerli irade oldukça Mart’ta da Kasım’da da Allah’ın izni ile Türkiye yeni bir dönemin önünü açacak. Milli mücadeleyi hep beraber tabanda da tavanda da sağlayacağız. Kılıçdaroğlu dersini alacak. CHP zihniyeti bu milletten gereken dersi alacak Öyleyse daha çok çalışacağız. Daha çok koşacağız, kapı kapı dolaşacağız.

Birileri bizi bölmeye çalışıyor, değil mi?

Onlara da gereken dersi arazide vereceğiz. Niye, çünkü biz 4 unsur olan, Rabiamızla ne diyoruz, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Tek millet; Türk’ü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Gürcüsü, Romanı, Boşnak’ı, Alevisi, Sünnüsü ile tek milletiz. Zira biz yaratılanı Yaradandan ötürü sevdik. Tek bayrak; Bu bayrağımıza eş bir bayrak var mı? Yok. Rengi şehidimizin kanı. Hilal bağımsızlığımızın ifadesi. Yıldız, şehitlerimizin ta kendisi. Tek vatan; 780 bin kilometre kare ile tek. Birileri vatanımızı bölecekmiş. Paralel devletmiş, şuymuş, buymuş. Bu vatanı böldürtmeyeceğiz. Kim ki bu vatanı bölmeye gayret eder, işte askerimizle, polisimizle, jandarmamızla, güvenlik korucularımızla, millet olarak F 16 oluruz. Helikopterlerimizle, tank toplarımızla hep beraber bunların inlerine kadar girdik, giriyoruz ve gireceğiz. 780 bin kilometre kare şehit kanlarıyla yoğrulmuştur. Bu düşmanlara yar edermiyiz.?

Tek devlet; Devletimizi de böldürtmeyeceğiz. Bizim tek devletimiz vardır, nedir Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Başka yok. Paralel devletmiş. Nerdesin, Pensilvanya’da. Ne işin var orada? Zannediyor ki Amerika ölene kadar koruyacak. Yok öyle birşey seni biraz daha kullanır, ondan sonra kirli çamaşır olarak kapının önüne atar. Olacak budur zaten. Sen bu millete ihanet ettin. Ümmete ihanet ettin. Bunun bedelini ağır ödeyeceksin. Sen şimdi kaçtın oralara. Seninle beraber kuklaların da orada, bir kısmı da Batı’da.

BAK BU MİLLETİN ASIL EVLATLARI BURADA.

Kardeşlerim benim sizden isteğim şu. Hep beraber bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız ki birbirimizi sadece Allah için seveceğiz. Yoksa para pul, makam mevki için değil. Bunların hepsi gelip geçici. Para bugün var, yarın yok. Makamlar bugün var, yarın yok.

Cumhurbaşkanı olsan ne yazar, Başbakan olsan ne yazar. Hepimiz gidiciyiz, her an ölebilir miyiz, ölürüz. Öldükten sonra da hoca musalla taşında ne diyor?

Cumhurbaşkanı niyetine demiyor, er kişi niyetini diyor. Hatun kişi niyetine diyor. Ondan sonra doğru mezar. Boyuna göre, iki metre küp mezara gömerler, ondan sonra da bir daha ya uğrarlar ya uğramazlar. Öyle mi? Ama asıl olan ney?

Bu kubbede hoş bir seda bırakmak. Öyle mi? Ya bir zamanlar bizim bir Cumhurbaşkanımız vardı, Başbakanımız vardı. Bu ülkeye ne hizmetler yaptılar. Allah onlardan razı olsun.

Kızlarımızın başlarını açtılar, onlar geldi başlarını örttü. Başı açık olan da başı örtülü olan da bu ülkede kol kola yürüdü. Üniversitelerin kapılarını kapattılar onlara, geldik açtık, üniversitelere de girdiler, devlet dairelerine de girdiler.

HER YERDE EŞİT HAKLARA SAHİP OLDULAR.

Bunları iktidarımız da getirdik mi? Şimdi benim sizden isteğim nedir? Çok çalışacağız. Belediyelerde seçimleri evelallah kazanacağız. Mart’ta Belediye seçimleri var. Kasım’da milletvekilliği seçimleri var. Bu seçimleri kazanacağız mı? Tokat dağları gibi muhteşem. Şu coşku bambaşka.

Kardeşlerim şimdi içeride kongreyi yapacağız. Buradan da Yozgat’a gideceğiz.

BEN DE SİZE DOYAMADIM.

KİTLERİN de BİTLERİN de kadroları normal taşeron gibi değil. KİT’ler de çalışanlar da aynı sistemde BİT’lerdeki de aynı. Biz aradaki komisyoncuları kaldırdık. Olay bu” dedi.

STADYUM VE KAPALI SPOR SALONU SÖZÜ TAMAM!

Stadyum konusunu da kapalı spor salonu konusunu da takip edeceğim. Ey Tokat sizi Allah için seviyorum. Biz sizlerle bu yolda beraber yürüdük. Bizi hiç yalnız bırakmadınız.

YENİ LÜX HAVA LİMANI EN GEÇ 2020 DE BİTMİŞ OLACAK

“İstanbul gelişirken Tokat geri kalmadı, İzmir büyürken Çorum, Sivas ihmal edilmedi. Son 15 yılda Türkiye’nin tamamı gelişti, büyüdü, ekonomik sosyal ve ticari olarak kalkındı. Sizler Ak Parti dönemlerinde şehrimize yapılan hizmetlerin, hayata geçirilen projelerin, Tokat’ın nereden nereye geldiğini çok iyi biliyorsunuz.

Son 15 yılda Tokat’a 12 katrilyon yatırım yaptık. 1745 adet yeni derslik yaptık. 7875 kişi kapasiteli Yüksek Öğrenim Yurtları ve 15 adet spor tesisi kazandırdık. Biri 200 yataklı Tokat Devlet Hastanesi olmak üzere 14 hastane 1 Ağız ve Dış Sağlığı Merkezi ve 8 adet birinci basamak kuruluşundan oluşan toplam 23 adet sağlık tesisi inşa ettik. 150’şer yataklı Erbaa ve Turhal Devlet Hastanelerini ve Pazar İlçe Hastanesinin yapımı devam ediyor. TOKİ aracılığı ile son 15 yılda Tokat’ta 5071 konut projesi başlattık. 2002 yılına kadar Tokat’ta sadece kaç kilometre yol vardı biliyor musunuz, 16 kilometre. Biz buna 15 yılda tam 255 kilometre bölünmüş yol ilave ederek Tokat’ın toplam bölünmüş yolunu 271 km.’ye çıkardık. Şuanda Tokat’ta yapımı devam eden, toplamda maliyeti 1,5 milyar lira olan 9 adet yol projemiz var. Tokat Çevre Yolu köprüleri de yapımı planlanan projelerimiz içinde. Tokat – Turhal arasına yeni bir demiryolu yapmak için başladık. Mevcut havalimanımız küçük, mesela normal uçağımızla inemedik ve küçük uçağımızla inmek zorunda kaldık. Şimdi hedefimiz, yolcu trafiği 2016 yılında mevcut 51 bin 744’e ulaştı. Tokat’ımıza yakışır yeni bir havalimanı yapmak için kolları sıvadık. Toplam maliyeti 175 milyon lira olan yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli havalimanımız şuanda ihale sürecinde. Bu yıl yapımına başlayıp 2020 yılında açmayı hedefliyoruz. Havalimanlarının aktif çalışabilmesi sizlerin taleplerine bağlı. Göreve geldik 25 havalimanı vardı ama şimdi 57 havalimanı var. Bu ülkeyi nereden nereye getirdik, Bay Kemal bunlardan haberin var mı? Ben milletimizden yaptığımız eserlere sahip çıkmasını bekliyorum. Tokat’a son 15 yılda 3 baraj ve bir gölet inşa ettik. Alpu Barajı, Tokat – Turhal Barajı ve Zile Yünlü Barajının da aralarında bulunduğu 9 adet barajın yapımı devam ediyor. Tokatlı çiftçilerimize 2002 yılında 17,5 milyon lira tarımsal destek verilmişken 2017 yılında Aralık ayı itibariyle 93,5 milyon lira tarımsal destek verdik. Bay Kemal çıkıyor diyor ki çiftçiler battı, bitti, yok oldu. Yav bunlar verildi, senin bunlardan haberin yok, senin böyle bir derdin de yok. son 15 yılda bay Kemal bunu duy, 15 yılda Tokatlı çiftçilerimize 805 milyon Tl. tutarında tarımsal destek verdik. İnanın bundan da haberi yoktur. İnşallah bundan sonra da aynı kararlılıkla hem hizmetlerimizi sürdüreceğiz hem de bu Ferhat ile Şirin arasındaki aşk ne ise bu aşkı da devam ettireceğiz. Evelallah sizler bizi yalnız koymadıkça bizler de size hizmete devam edeceğiz.” İfadelerini kullanan Cumhurbaşkanımız Erdoğanın Konuşmasını sık sık tezavratları ve tekbirleri ile kesen gençlerin İşte Ordu İşte Komutan diye bağırmaları Seninleyiz Reis tezavratlarına karşılık olarak Reisiniz de Sizinle diye cevap verdi.

TOKAT'A GELEN CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, AK PARTİ 6. OLAĞAN İL KONGRESİNİN YAPILACAĞI SPOR SALONUNUN DIŞINDA VATANDAŞLARA HİTAP ETTİ. (İHA/TOKAT-İHA)

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil