Ana Sayfa Gazete Manşeti, Köşe Yazısı, Manşet, Son Dakika Haberler, Tokat Haberler 10 Şubat 2019 650 Görüntüleme

İNSAN OLUR Kİ KOYA DÜNYADA ESER, ESERİ OLMAYANIN YERİNDE YELLER ESER


Ak parti Tokat Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Av. Eyüp Eroğlu, bir grup vatandaşla bir araya geldiği kahvaltı proğramında geçmiş 5 yılda ki icraatleri ve gelecekle ilgili projelerinden bahsetti. Geynikliler derneğinin üyeleri ile bir araya gelen başkan Eroğlu; ”Bu güne kadar ne yaptı isek birlikte yaptık, geleceğide birlikte inşa edeceğiz” dedi.

“Bu güzel şehirde yaşamaktan ve bu güzel şehre hizmet etmekten mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim.”diyen Eroğlu”  Tokat’ta kadim vatandaşalarımızla yol yürümenin mutluluğunu yaşıyorum. 5 yıl önce Cenabı Allah nasip etti, Cumhurbaşkanımızda takdir etti ve sizlerin desteğiyle göreve geldik. Ve elimizden geldiğince, gücümüzün yettiğince şehrimize hizmet etmeye, güzel eserler bırakmaya gayret ettik. Hani güzel bir söz varya ; İnsan olur ki koyar Dünya’da bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser diye. Önemli olan budur. Peygamber efendimizinde dediği gibi insana en hayırlı olan insan insana hayrı dokunan insandır. Bütün bu cümleler insana neler yapması gerektiğini, bir insanın hayatta kendi nafakası için çalışırken toplum içinde neler yapması gerektiğini özetleyen sözlerdir”dedi.

MEMLEKET İŞİ GÖNÜL İŞİ

“. Bizler de bu hususta hayırlı işler yapmaya, eser bırakmaya ve dualar almaya gayret ettik. Biliyorsunuz bu yıl partimizin sloganı gönül üzerine. Yani ne diyoruz, Memleket işi Gönül işi diyoruz. Yine sabır, tevazu ve samimiyetle diyoruz. Bakın özellikle biz bu cümlelere çok önem veriyoruz. Gönül cümlesi de sadece bizim partimizdedir. Gönül işi yapmak, gönüllere girmek ve daha çok gönül cümlesi söyleriz. Gerçekten de böyledir. Önce gönüle girmek, insanlarla beraber olmak ve azami ölçüde gönülde kalmaya va gönüller yapmaya gayret ettik. İnşallah da böyle devam edeceğiz. Diğer yandan eser bırakmak dedik. Tokat öyle güzel bir şehir ki; bir osmanlı, selçuklu, danışmend şehri. İnşallah daha da güzel olacak bu kadim şehir. Anadoluda ilk yapılan üniversite, ilk islam camisi garipler cami, yani her yüzyıla ait eserlerden bahsediyoruz. 900 eser görmek istiyorsan 900 adım yürümen yeterli diyoruz.

YENİ DÖNEMDE 71 PROJEMİZ VAR

Ben aday olduğumda projeler ortaya koymuştuk. Meydan projesi, kapalı pazaryeri, kanal tokat ve daha nicesini orataya koyduk ve söz verdiğimiz gibi gerçekleştirdik.Bugün 91 proje ortaya koyduk. 61 proje dedik, 91 proje ortaya koyduk. Gece gündüz demeden birlikte başardık. Toplamda 350 milyon liralık yatırım yaptık. Tokat bizim göz bebeğimiz. Eminim ki herkes bu şehrin ileri gitmesi için aynı düşüncelere sahip. Şehrimiz büyüyor, değişiyor ve gelişiyor. Şehrimize dair çok güzel hayallerimiz var. 9 Başlıkta 71 tane projemiz var. İstihdam ve yerel kalkınmayla ilgili projelerimiz var. Bu şehrin el sanatlarını yaşatıp hanımlarımızın burada evlerine katkı sağlamaları için projelerimiz var. Esnaflarımız için projelerimiz var. Geçmişin ihyası, geleceğin inşası için Tokat’ta turizmi canlandırmanın gayreti içerisinde olacağız. Şuan şehrimize 350-400 bin civarında turist geliyor. Turizmi canlandırarak şehrimize gelen turist sayısını artıracağız. Kanal Tokat sayesinde sadece ilçelerden değil, civar şehirlerden de insanlarımızın Tokat’ımıza geldiğine şahit olduk.Tarımla ilgili olarak, uluslararası yaş sebze ve meyve hali yaparak köylümüzü ve tarımı canlandırmayı hedefliyoruz.  Sulusokak, Erenler bölgesinde çok ciddi anlamda kentsel dönüşüm yapacağız. Kaledibi bölgesinden başlayarak kentsel dönüşümü hızlandıracağız. Seçildiğimizin ertesi günü yeniden Bismillah diyerek, aşkla şevkle çalışmalarımıza başlayacağız. Daha nice nice güzel işleri başaracağız.çerisinde bir taraftan şehrimizin önemli sorunlarını gidermek üzerine ciddi çalışmalar yaptık. Bir taraftan şehrimizin çehresini değiştirme anlamında önemli işler yapmaya gayret ettik. Şehrimizin büyümesi ve gelişmesi için adımlar attık. Geçtiğimiz 5 yıl içinde çok şükür hesabını verebileceğimiz güzel çalışmalar yaptık. Gönül ister ki daha çok yapalım. Elimizden geldiği, gücümüzün yettiği, paramızın el verdiği şekliyle bu 5 yılda şehrimizi en yüksek çıtaya getirmeye gayret ettik. Yeter ki bir ve beraber olalım, yeter ki gönlümüzü ortaya koyalım. İnsan insanın aynasıdır. Şehrimiz için her zaman olumlu düşünmeliyiz. Şehrimizdeki değişmeyi, gelişmeyi konuşmalıyız ve her zaman daha çok çalışmalıyız.

TOKATA EKONOMİDE VE İSTİHDAMDA ÇOK ŞEYLER YAPTIK

Başbakanımız Binali Yıldırım Tokat’a geldiği zaman ondan tokat için bir çağrı merkezi olmasını talep etmiştik. şu an orada 300 kişi çalışıyor ama 500 kişiye çıkartacağız. bakın Aslında böyle böyle bir takım yatırımlarda yapılmıyor değil. bunları anlatmamız da hiçbir şey olmadı, Tokat’ta istihdam sağlanmadı deniliyor. Tokat’a yatırımcı getirilmedi diye anlaşılıyor. Ama değerli dostlar, şehrimiz büyüyor, gelişiyor bunu görelim.Bu konuda başka bir örnek ise, yeni yeni iş yerleri açılıyor, Kurdeleler kesiyoruz. son 4 yılda 1100 tane yeni işyeri açılmış. 12000 tane de yeni konut yapılmış.Sizler çok iyi bilirsiniz ki konutların şehrin ekonomisine katkısının ne kadar fazla olduğunu. Çalışan işçisi, betoncusu, tuğlacısı, sıvacısı bunun yanında demir, beton satanı. Bittiği zaman mobilyacısı, perdecisi kazanacak. Mütehaitti, arsacısı kazanacak. Tokat bu kulvarda çok gelişti. Bunların hepsi son yıllarda oluşan gelişimlerdir. Burada herkes hayvancılığı çok iyi bilir. Tokatımız hayvancılıkta 14.ç sırada. Aslında çok iyi bir yerde. Ve biz tokatta belediyeler olarak bir araya gelip Et Kombinası yaptık. Günlük 1000  küçük, 200 büyük baş hayvan kesecek potansiyele sahip bir yer burası. 24 trilyon para harcayarak yaptık bu merkezi dört aydır da 60 kişiyle çalışıyor. Sadece  Tokat için değil, buraya gelenlerin büyük kısmı da dışarıdan geliyor. Samsun, Amasya ve hatta Sinoptan gelenler oldu. Şimdi inşallah önümüzdeki yıllarda bu merkezin yanına Canlı hayvan Borsası, Et işleme tesisi de koymayı hedefliyoruz. Bölgenin tam manasıyla incisi haline gelsin bu merkezimiz. Bakın sevgili dostlar, türkiye’de üç tane var bu merkezden birisi de bizim şehrimizde. Yeter mi elbette yetmez. Daha iyi yapmalıyız. Ekonomiyi, istihdamı  dahada arttıracağız. Bizim bir hayalimiz var. Tokat’ı bu konumdan çok daha iyi bir konuma getireceğiz demiştik. Çok şükür ki yaptık. Daha da fazlasını yapacağız.

SİZLERİN DESTEĞİ İLE ŞEHRİ İNŞA ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Bizler sizlerin desteğiyle büyümeye, şehri inşa etmeye devam edeceğiz. Bu noktada asla vazgeçmeden birlik içinde olacağız. Dostlarım, bi beş yıl sonra da şurdan şuraya getirelim derdindeyiz. Şehrimizin hem belediyecilik anlamında hem inşası anlamında ihtiyacı olan çok şey var. Mesela bunların başında şehrin yeşil ışık dediğimiz şehri imar ve ihyada en önemli noktalara taşıyacak şeyler var. Zaten ne diyoruz şehrin imarı şehrin ihyası diyoruz. Ve Tokatın eski tarihini ortaya çıkartalım da daha iyi bir tanıtım yapalım. Buraya daha çok gelsin, gezsin ve bu şehre para bıraksın. Bakın yine insanlarımızın yararına olacak bir şeyden bahsediyoruz. Tamam biz bunu yapalım ama dışardan biri gelmedikçe, görmedikçe ne derece faydalı oluruz.İşte asıl amaç o. Tokat diyince insanlarımızın hafızasına Ballıca mağaramızı, beysokağını, erenler sulusokağı, Sanal Tokatı, Niksarı, zile’yi koymalıyız. Bir fark olarak söyleyeyim. Amasya ve Tokat’ın arasında truzim farkı var. Biz Amasya’nın 3 ‘de 1’i kadar turist alıyoruz. Bizim Amasyadan çok daha kültürel değerlerimiz, tarihi dokularımız var. Bizim nerelerde eksiklikler ya da nerelere daha çok çalışmalar yapacağımızı ortaya koymamız gerekiyor. Oturup, bunları bir düşünüp yola çıkacağız. Bu 5 yılda bütün bunları planlayacağız. Bir tane insanın bile Tokat’a gelmesi demek, konaklaması, yemesi, içmesi, gezmesi ve hediye alması ekonomiye katkısı demek, benim esnafım kazanacak. Bunun için hem şehri tanıtıp hem esnafa kazanç sağlanacak. Başka önemli gördüğümüz çalışmalardan birisi kentsel dönüşüm. Şehrimizin 42 tane mahallesi var. O mahallelerden  bazılarının yolları dar, altyapılarının yetersiz olduğu vatandaşlarımızın güçlükle yaşadığı yerler var. Örneğin sulusokaktaki mahallelerden, Çay mahallemizin bir ksımı. Daha güzel binaların olduğu, geniş yolların olduğu mahallelere dönüştümek için çalışacağız elbette. Vatandaşımızın daha güzel hayat sürmesi için gayret edeceğiz. Bu yolda davamızda bizleri yalnız bırakmayan hemşerilerimize, sizlere çok teşekkür ediyorum, Allah nasip kısmet ettiği takdirde siz için çalışacağım”, dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

JANDARMADAN KENEVİR OPERASYONU

JANDARMADAN KENEVİR OPERASYONU

Hazır Site by Uzman Tescil