Ana Sayfa Gazete Manşeti, Köşe Yazısı, Manşet, Merkez, Son Dakika Haberler, Tokat Haberler 14 Mart 2019 574 Görüntüleme

KÜLTÜR VE SOSYAL PROJELERİ İLE EROĞLU

Ak Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Av. Eyüp Eroğlu 31 mart yerel seçimler öncesi Güneş yayın grubu yönetim kurulu Başkanı Mehmet Aktürk’le yapmış olduğu özel roportajda Tokat’ ın bir kültür şehri olduğunu ifade ederek sosyal ve kültür projelerimizle hemşerilerimizin hizmetinde olacağız. “dedi.

KÜLTÜR VE SOSYAL PROJELERİ
“10 Başlıkta topladığımız projelerimizden Kültür ve sosyal projeler başlığı altında 11 projemiz var. Bunlar : Erenler Mezarlığı Camii ve Cenaze Hizmetleri Binası Projesi, Okuyan Şehir Tokat , Hanımlar Kıraathanesi Behzat Bilgi Evi, Halk Meclisi , Çocuk ve Bebek Kütüphanesi Sanal Gerçeklik Evi, Mahalle Konakları, Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezleri, Muhtarlık Hizmet Binası , Sanat ve Sanatseverler Parkıdır. Arzu ederseniz bunları sizlere açmak istiyorum.

ERENLER MEZARLIĞI CAMİİ VE CENAZE HİZMETLERİ BİNASI PROJESİ
“Hemşehrilerimizin yoğun talepleri dikkate alınarak, Erenler Mezarlığında, 1.750 metre kare proje alanlı, gasilhane, morg, taziye evi, otoparkı ve ilan servisinin bulunduğu cami içerisinde 400 kişinin, avlu ve namazgâhında ise aynı anda 2 bin kişin namaz kılabileceği Erenler Camii inşa edilecektir.”

OKUYAN ŞEHİR TOKAT
“Tokat Belediyesi olarak, “Âlimler konağı, fazıllar yurdu, şairler yatağı” sözü ile tarihe kayıt düşülen bu şehrin önemli bir gündemi de kitap olsun istedik. Düzenlediğimiz Kitap Fuarı ile zenginleştirdiğimiz, değerli şair ve yazarlarla halkımızı buluşturduğumuz Tokat’ımıza yeni bir bakış açısı kazandırarak, Estetik Park Kitaplığı yapacağız. Farklı bir anlayışla tasarlanacak, iki katlı kitaplık ve okuma alanından oluşacak Estetik Park Kitaplığı, kitapseverlerin ve okuma kültürünü yaşatanları hizmetine sunulacaktır.”dedi

HANIMLAR KIRAATHANESİ
Hanımlara verdiği müjdede “200 m² kapalı 500 ² açık alanlı hanımlar kıraathanesinden söz eden Eroğlu:
“Hem anne, hem eş, hem iş kadını ve aynı zamanda sosyal hayatın yükünü çeken fedakârlık abideleri Hanımlar için Millet Bahçesi içerisinde 200 metre kare kapalı, 500 metre kare açık alanlı, içinde kütüphane ve kafeteryasının bulunduğu bir Hanımlar Kıraathanesi yapılacaktır.”dedi.

BEHZAT BİLGİ EVİ
“Yeşilırmak Bilgi Evi’nden sonra 600 m² Proje Alanlı ikinci Bilgi Evini yapıyoruz”diyen Başkan Adayı Eroğlu:
“Gelişen ve büyüyen şehrimizde çocuklarımızın rahat, huzurlu, güvenli ve yeni eğitim öğretim materyalleri ile donatılmış ikinci Bilgi Evimizi Behzat Bölgesi’nde açarak çocuklarımıza armağan edeceğiz.” Dedi.

HALK MECLİSİ
“Şehrin önceliklerinin belirlendiği, tartışıldığı, çözümlerin üretildiği, saydamlık, katılım, hesap verebilirlik, demokrasi kurallarının işletildiği, ortak akla dayanan uzlaşma kültürünün sergilendiği bir Halk Meclisi kurulacaktır. Proje kapsamında, şehre dair yapacağımız işlerde halkımızın görüş ve önerileri, istek ve taleplerini dikkate alıp, yapılacak işlerle ilgili bir planlama yaparak, hizmet üretmeyi kendimize ilke edineceğiz. Bu bağlamda geniş katılımlı, çok aktörlü, müzakerelere açık, dinamik, disiplinler arası uzmanlıkların dikkate alındığı bir “Tokat Katılımcı Kentsel Planlama Çalıştayı” yapılacaktır.”

ÇOCUK VE BEBEK KIRAATHANESİ
“Bebeklerin ve çocukların büyülü dünyası ile kitapların saf ve temiz arkadaşlığını erken dönemde onlara kazandırmak istiyoruz. Bu anlayıştan yola çıkarak Çocuk ve Bebek Kütüphanesi kuracağız.
İçerisinde danışma hizmeti alabilecekleri, araştırma becerilerini geliştirecekleri kütüphanede, eğitsel grup oyun alanları, bebek ve çocuklar için anne etkinlik alanları, etkileşimli kitap okuma alanları bulanacaktır. Eğitsel grup oyunları, çocuk-anne etkinlik alanları, bebek ve çocuk terapisi, müzik, fen ve doğa oyuncakları, kukla tiyatrosu, orrff aletleri, drama ve uyku eğitimi çalışmalarının yapılacağı kütüphanede erken dönem kütüphane bilinci verilecektir.”

SANAL GERÇEKLİK EVİ
“Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim uygulamalarını sanal ortamda yapabilecekleri, şehrin tanıtımına katkı sunabilecekleri, farkındalık oluşturabilecekleri, kültürel, sanatsal ve uzay boyutlu objelerin sanal turlarla gösterimin yapıldığı, 400 metre kare proje alanlı, VR salonları, kafeteryası ve danışması olan Sanal Gerçeklik evi kuracağız.”

MAHALLE KONAKLARI
“Halkımızın taleplerine cevap vermek amacıyla şehrimizin muhtelif yerlerinde açılan 2 adet mahalle konağı mahalle sakinlerimizin ve vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamış açıldıkları tarihten itibaren 20 binden fazla vatandaşımız, bu konaklarda verilen hizmetlerden yararlanmışlardır.
Vatandaşımızın mahalle konakları sayısının artırılması yönündeki talepleri dikkate alınarak, önümüzdeki dönemde de bütçe imkânları dâhilinde, Tokat’a yeni mahalle konakları kazandırılacaktır.

HANIMELİ KÜLTÜR VE SANAT MERKEZLERİ
“Tokat’ın 3 ayrı bölgesine açtığımız Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezleri, hanımlarımızın sosyal, kültürel, meslek edinme ve sportif çalışmalarıyla birer cazibe merkez haline gelmiş, 30 binden fazla hanım bu merkezlerden yararlanmıştır. Hanımlarda gelen yoğun talepler doğrultusunda, Tokat’ın farklı noktalarına yeni Hanımeli Kültür ve Merkezleri açarak, daha fazla sayıda hanımın bu merkezlerden yararlanması sağlanacaktır.”

MUHTARLIK HİZMET BİNASI
“Muhtarlarımız katılımcı demokrasinin önemli bir ayağını oluşturmakla kalmayıp, hem en küçük yerleşim birimlerinin hem de merkezi idarenin vatandaşlara en yakın temsilcileridir. Muhtarlarımızın vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vereceği, modern ve teknolojik alt yapısıyla hizmet gerekliliklerini karşılayan yaklaşık 50 metre kare büyüklüğünde Muhtarlık Evleri yapacağız.

SANAT VE SANAT SEVERLER PARKI
“Kültür ve sosyal projeler başlığı altında son projemizde ise Tokat çok amaçlı, zengin içerikli, doğal ortamda estetik ve imrenilecek bir sanat ve sanatseverler parkına kavuşacaktır” diyen başkan adayı Eroğlu:
“Tokat şehri tarihsel süreç içerisinde sanatın, kültürün ve sanatseverlerin durak noktalarından birisi olmuştur.
Kültür, sanat ve medeniyetin Anadolu’daki önemli durak noktalarından birisi olan Tokat’ta, sanat ve kültüre destek sunmak, sanatseverleri sanat çalışmalarıyla buluşturmak amacıyla, resim ve tual alanlarının, amfi tiyatronun, sinema ve açık hava konser alanı ile kafeterya ve dinlenme mekânlarının olduğu Kültür ve Sanat Parkı yapılacaktır.”dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil