Ana Sayfa Gazete Manşeti, Köşe Yazısı, Manşet, Son Dakika Haberler, Tokat Haberler 27 Ocak 2019 548 Görüntüleme

MAHALLE MUHTARLARINDAN EROĞLUNA TAM DESTEK


EROĞLU; TOKAT İÇİN YAPACAK DAHA ÇOK İŞİMİZ VAR
Mustafa Gökrem” Karamsarlıkları artık biz yıktık. Tokat ta şehirleşmenin örnek alınacak bir konuma geldiğini görmekteyiz. Bununda çizgisi ve çıtasını yükselten Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu olmuştur.”
Başkan Eroğlu ” Biz bu başarıyı muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, vatandaşlarımız, milletvekillerimizle başardık. 61 projemiz vardı 90 projeyi tamamladık. Her bir mahallemizin sorununa koşturduk. Mahallelerimizin nüfusu ve coğrafi durumuna göre hizmet verdik.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde Muhtarlarla kahvaltı da bir araya geldi. Yapılan kahvaltı sonrasın da dua edildi. Edilen duanın ardından Tokat Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mustafa Gökrem bir konuşma yaptı
“TOKAT’TA BİR YILDIZ PARLAYACAK”
Yaptığı konuşmada” ‘’Değerli arkadaşlar 5 yılın sonuna yaklaşıyoruz. Bu 5 yıl bizler için bir maraton ve çalışma dönemi olarak geçti. 31 Mart sabahı herkes görecektir ki Tokat’ta bazı şeyler nelere maal olmuş, Tokat’ neler kazanmış.” Tokat artık kabuğunu kırmış yıldız gibi parlayan, gerçek bir şehirleşmeye yol alan ve bu sürec için koşturan gerçek bir belediye başkanı ile yola devam edecektir. Tabi onunla yol arkadaşı olan değerli muhtarlarımızla ikinci beş yılı dolu dolu geçirecek ve el değmemiş mahalle, cadde kalmayacak şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Artık Tokat bir yıldız gibi parlayacak.”dedi.

“KİM DERDİ Kİ KANAL TOKAT DİLLERE DESTAN OLACAK”
“Tokat ın geçmişindeki asaleti ve dik duruşu ile geleceğe de ulaşacağı kanaatindeyiz.”diyenMustafa Gökrem” Karamsarlıkları artık biz yıktık. Tokat ta şehirleşmenin örnek alınacak bir konuma geldiğini görmekteyiz. Bununda çizgisi ve çıtasını yükselten Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu olmuştur. Biz burada Tokat gerçeğini konuşuyor, mirasını düşünüyoruz. Bunun gerçeklerini ve örneklerini gördük. Bunun sonucunu da artık bir nisan sabahı inşallah alacağız.. Kim derdi ki kanal tokat dillere destan olacak kim derdi ki meydan projesi bitecek örnek olacak, kim derdi ki geksi deresi ışıl ışıl olacak ve kim derdi ki behzat deresi pırıl pırıl, o kendi özü ile akacak. İşte biz bunların hepsni gördük. Kim derdi ki mahalle konakları olacak ve kim derdiki bilgievleri, kadınlar için el işleri yaptığı sosyal tesisler olacak diye. Tabi olmamış işlerde olabilir mi, olabilir. Başkanımızın söz verdiği bütün projeleri tek tek fazlası ile bitirdiğini gördük.

“ 2. BEŞ YILINDA DA BELEDİYE BAŞKANIMIZLA BERABER OLMAK İSTİYORUZ”
600 yıllık geçmişi olan Tokat’ın tarihinin ortaya çıkması içinde, başkanımız Halit sokağın giydirilmesi ile Sulu sokaktaki yapacağı meydan projesi, hamam sokak ve bey sokağınında gerçek kimliğine kavuşacağını, behzatında Mevlevihane ile bütün olacağını bilmekteyiz.
Sulusokak dedik, çünkü 900 adımda 900 yıllık tarihi barındırıyor. Devletler yarışmış bu bölgede, yarışmış adeta Tokat için. Çünkü Tokat Selçuklu da 6’ıncı büyük il, Osmanlı da 10’uncu büyük il ve aynı zamanda gümrük şehri olarak görev yapmış, geçmişindeki bu feraset geleceğe de yansıyacağı kanaatindeyiz. Bizler Tokat muhtarları olarak asla köstek değil destek olarak, onların yol arkadaşı olalım. Biz bir nisan sabahı belediye başkanımızı aynı görevinde görerek birlikte ikinci beş yıla girmeyi istiyoruz.dedi.

Tokat Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mustafa Gökrem’in konuşmasının ardından
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu söz aldı.Başkan gökrem e ve toplantıya katılan mahalle muhtarlarına teşekkür eden Başkan Eroğlu , Tokat için her zaman pozitif düşünülmesi gerektiğini, dile getirdi. Başkan Eroğlu konuşmasının devamında Tokat için ayrılan bütçenin 90 Milyon’dan, 160 Milyona çıkardıklarının altını çizdi.

“ŞEHRİMİZ İÇİN POZİTİF DİL KULLANILSIN”

Eroğlu konuşmasının devamında şu sözlere yer verdi; “Bugün burada hep beraberce hem şehrimizi hem mahallelerimizi ve hem de geleceğimizi konuşmak için buradayız. Şehrimiz evimizdir, nasıl ki evimize biz gözümüz gibi bakıyoruz, evimizi temiz tutup evimize özen gösteriyoruz. Evimizin huzuru için çaba harcıyoruz. Şehrimizi de biz aynı görüyoruz. Şehrimizin bütün insanlarının sorunlarına cevap vermek istiyoruz. 5 yılda biz şehrimizi biraz daha nasıl ileriye götürürüz bunun çabası içine girdik. Şehrimiz için herkesten şunu istiyorum ki; pozitif dil kullanılması gerektiğini istiyorum. İnsan insanın her zaman destekleyicisidir. İnsan insana ya moral verir yada moralsizlik verir. Şehrimizle ilgili pozitif dil kullanmazsak biri birine söylüyor diğeri diğerine böyle olunca da benim canımı acıtıyor. Bunu söyleyen insan bilmeden şehrine ihanet ediyor. Biz her zaman pozitif düşünmeliyiz. Zaten böyle düşünerek olumlu sonuçlarını da görüyoruz.

“61 PROJEYE SÖZ VERDİK 90 PROJE TAMAMLADIK”

Bakın şehirde ne kadar nüfus artmış, kaç tane iş yeri açılmış, çalışan işçi sayılarına da baktığımızda o da artmış. Hepsinde bir önceki yıla göre artmış. Nüfusumuzun son 4 yılda 20.000 arttığını, son 4 yılda 11000 yeni konut yapıldığını yine 1150 tane iş yeri açıldığını söylemek zorundayız, anlatmadığınız takdirde başardığımızın anlamı olmaz. Biz bu başarıyı muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, vatandaşlarımız, milletvekillerimizle başardık. 61 projemiz vardı 90 projeyi tamamladık. Her bir mahallemizin sorununa koşturduk. Mahallelerimizin nüfusu ve coğrafi durumuna göre hizmet verdik.

“90 MİLYON LİRALIK BÜTÇEYİ 160 MİLYONA ÇIKARDIK”

Bazen gittiğimiz yerlerde park sayılarında orda neden iki tane bende neden bir tane diye çeşitli sorular geliyor. Şunu söylüyorum örneğin mahallenizde 100 yıl önce yapılan imar planında herkese ev verilmiş, arsa verilmiş, 3’er metrelik yol bırakılmış ben şimdi nasıl park yapacağım. Milletin evini nasıl alıp ta park yapayım. Sonra da adı neden bizim mahallemizde park yok deniyor. Takdiri size bırakıyorum. Bakın değerli kardeşlerim, biz hiçbir mahallemizi kenarda bırakmadık. 5 yıl içerisinde 350 Milyonluk yatırım yaptığımızı dile getireyim. Onun için asla Eyüp Eroğlu’na şunu söyleyemezsiniz biz her mahalleye aynı hizmeti götürdük, hizmet götürmeye de devam edeceğiz. Bir olduk diri olduk sözünü her yere götürmeye de devam edeceğiz. Biz insanımızı ayıramayız. Biz insanımıza biri güldü gülmedi diye ayıramayız. Biz herkesi dinleyip, herkesin sorununu elimizden geldiği kadar çözeceğiz. Bakın bugün 90 Milyonda aldığımız bütçeyi, 160 milyona kadar çıkardık. Yeter mi yetmez. Ama unutmayalım ki paran kadar iş yaparsın. Bende isterim evimdeki bütün istekleri karşılamayı ama bazen cebimizdeki paraya bakar, ona göre bir şeyler alırız. Onun için şu sözü söylüyorum. Biz verdiğimiz sözü yaparız. Bu zamana kadarda ne söz verdi isek onu yaptık. Ne kadar güçlü bir şehir olursak daha güzel hizmet yaparız.Bize afaki cümlelerle iş yapmak yakışmaz. Mesela hemşerilerimizle oturduğumuzda hafif raylı sistem yapılabilir mi denildiğinde, bizim buna nüfusumuzun hazır olmadığını söylüyoruz. Yanı başımıza baktığımızda, Sivas, Erzurum, Çorum gibi şehirlerde bile yok. Düşünün Şanlıurfa gibi bir şehir daha yeni yapacak. Bu tramvayı yapmak için 200 Bin kişinin bunu kullanması lazım ki kendi masrafını çıkarabilsin. Bizler şehrin büyümesi için gereken şeyleri yapalım. Şehrimizin nüfusunu artırmak için neler gerekiyorsa onu yapalım. Kentsel dönüşüm için ne gerekiyorsa onu yapalım. Yereldeki esnafımızın güçlendirilmesi mi gerekiyor biz onu yapalım. Bize de düşen görev bunlar olmalı. İnşallah bundan sonra da bu heyecan ve gayretle inanıyorum ki ilerleyen seçimde kazanırsak şehrimizi daha ileriye götürmek olsun. 5 yılda hani derler ya toplu iğnesi kadar diye benim hiçbirinizden toplu iğnesi ucu kadar incinmedim. Onun için Allah razı olsun sizlerden diyorum. Bizlere bu 5 yılda verdiğiniz hizmet için de teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil