Ana Sayfa Gazete Manşeti, Köşe Yazısı, Manşet, Merkez, Son Dakika Haberler, Tokat Haberler 12 Mart 2019 613 Görüntüleme

ONBİN KİŞİLİK MUHTEŞEM KALABALIK

 

Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığınca organize edilen Mahalle Mitinglerinden ilki Mahmutpaşa Mahallesinde yapıldı. Miting alanı mahalle sakinleri tarafından hınca hınç dolduruldu. Büyük bir coşku ve disiplinle miting organizasyonu gerçekleştirildi. 2014 yılında seçim çalışmalarında ilk mahalle mitinginin yapıldığı Mahmutpaşa Mahallesi, Başkan Eyüp Eroğlu’nu ikinci dönemi içinde coşku ile bağrına bastı.Yaklaşık onbin kişinin katıldığı mitingta Eroğluna Tezahüretler uzun süre susmadı.

Mitinge Tokat Milletvekillerinden Av. Yusuf Beyazıt, Av. Mustafa Arslan, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, Kadın Kolları Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı, Eski İl Başkanları, İl Genel Meclis adayları, Belediye Meclis adayları, teşkilat mensupları ve Mahmutpaşa Mahallesi sakinleri katıldı.mitingin yapılacağı alana gelen Başkan Eroğlu’ve beraberindeki heyeti gelişlerinde gençler meşalelerle karşıladı.Tam bir şova dönüşen karşılama anında vatandaşların sevgi ve heyacanı doruktaydı.

Başkan Eroğlu vefa vurgusu ile mahallede yapılan çalışmaları sunum ile izleyicilere anlattı. “Ben kendimi Tokat’a adadım. Gece gündüz çalıştım. Yaptıklarımla huzurunuzdayım” diyen Eroğlu, gelecek dönemde Mahallede ve bölgede yapılacak projelerini de tek tek açıkladı.

Başkan Eroğlu “Ben hiçbir aday ya da parti ile ilgili konuşmadım. İşime baktım, yapacaklarımı ve yaptıklarımı anlattım. İçinizden bir evladınız olarak kimseye kötü söz söylemedim, iftira atmadım” dedi.

 

“BİZ TOKAT’TA YÜZDE 60 VE ÜZERİNDE OY ALMAYA TALİBİZ”

 

Mitingde mahalle sakinlerine seslenen Başkan Eroğlu, 31 Mart’ta yüzde 60 ve üzeri oy almaya talip olduğunu söyledi.

Başkan Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Mahmutpaşa bugün bir başka güzel, bir başka coşkulu, bir başka heyecanlı. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Hava soğuk ama yürekleriniz öyle sıcak ki bugün bu meydanı öyle ısıttınız ki size ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu sevda bir başka sevda. Bu sevgi Tokat sevgisi, bu sevgi memleket sevgisi, bu sevgi Ak Parti sevgisi, bu sevgi Recep Tayyip Erdoğan sevgisidir. Allah bu sevgimizi eksik etmesin, bizi sizden ayırmasın inşallah. Memleket işi gönül işi diyoruz. Biz belediyeciliği cumhurbaşkanımızdan öğrendik. Belediye işi de gönül işidir. Bizim işimiz gönüllere girmek, gönüllerde kalmak. 5 yılda gönül kırmadık, gönüller yaptık. gönüllerden de çıkmayacağız inşallah. Önümüzdeki 5 yılda da yine iki işimiz var. Birisi yine gönüllerde kalmak. İkincisi gece gündüz çalışmak. Mesele belediye başkanı olmak değildir. Mesele bir makamının, bir arabanın olması değildir. Mesele, Mahmutpaşa’daki bir kardeşimizin derdiyle dertlenmektir. Sulusokak’taki bir dertlinin gözünün yaşını silmektir. Yolda kalanın yanında olmaktır. Ekmeği olmayanla ekmeğini bölüşmektir. Belediye başkanlığı budur. Bugün Tokat’ımızda benden başka üç tane aday var. Benim ağzımdan hiçbirine karşı bir kötü söz duydunuz mu? Benim ağzımdan hiç doğru olmayan bir şey çıktığına şahit oldunuz mu ? Hiçbir partinin il başkanıyla, vekiliyle, teşkilatıyla ilgili benim ağrımdan hiçbir cümle duydunuz mu ? Duymadınız, duyamazsınız da. Çünkü bizim derdimiz Tokat. Bizim sevdamız sizsiniz. Bizim gayemiz sonuna kadar bu şehir için çalışmak, öyle de yapacağız inşallah. İftira atmayacağız, tezgah kurmayacağız. Tek derdimiz Tokat olacak, tek derdimiz siz olacaksınız. Biz bütün hanelerdeki oylara talibiz. Biz 31 Mart’ta destan yazmaya talibiz. Biz Tokat’ta yüzde 60 ve üzerinde oy almaya talibiz. Biz bunları söylerken başta Rabbimize güveniyoruz. Sonra Recep Tayyip Erdoğan’a güveniyoruz. Sonra teşkilatlarımıza, sonra Tokat’ımıza, sonra Mahmutpaşa’ya güveniyoruz. EvelAllah başaracağız. Çok az kaldı 19 gün sonra 31 Mart’ta hep beraberce sandıkları patlatacağız.”

 

“BİZ HİÇ BOŞ KONUŞMADIK, ATIP TUTMADIK, ÇALIŞTIK, İCRAAT ÜRETTİK”

Mahmutpaşa Mahallesinde yaptıkları çalışmaları mahalle sakinlerine anlatan Başkan Eroğlu: “Biz hiç boş konuşmadık. Atıp tutmadık. Çalıştık, icraat ürettik. Şimdi burada yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı sizlerle paylaşmak istiyorum. Şu ana kadar Mahmutpaşa Mahallemizde 4.3 kilometre asfalt yapmışız, yol yapmışız. Yine 4.3 kilometre parke yapmışız. 7 bin 400 metre parke ve kaldırım yapmışız. 2 bin 467 metre yani 2 buçuk kilometre içme suyu, 1.3 kilometre yağmur suyu hattı yapmışız. Barış Sokak parkını, Kemal Tuncer parkını, Mahmutpaşa parkını yenilemişiz. Bu mahalleye bir de gençlerimiz için halı saha yapmışız. Hayırlı olsun Mahmutpaşa’mıza. Semt pazarı istediniz sizleri kırmadık, artık bir pazar yeriniz var. Mahalle konağı bitmek üzere inşallah 1 aya kalmaz açarız. Behzat deremizin düzenlenmesinde Çekenli’den başladık Behzat’a kadar geldik. Burada deremizin altını güzelce betonlayıp suyun güzelce akmasını sağlarken, ışıklandırmasını da yaptık. Bu yıl da kalan yerini tamamlayıp bu projemizi de bitireceğiz inşallah” dedi.

 

BEHZAT BÖLGESİNE YAPILANLAR VE YAPILACAKLAR

Başkan Eroğlu Behzat bölgesinde yapılan ve yapılacak olan çalışmaları da şöyle özetledi: “ Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezimizi açtık. Yine İbn-i Kemal Mahalle Konağımızı yaptık. Şehrimizin ışıklandırma çalışmalarına da ilk buradan başladık. Devegörmez Mahallemizde Gaziosmanpaşa Müzemizi yaptık. Canikli Konağımızı onardık, şehre kazandırdık. Sosyal market ve aşevimizi hemen Behzat bölgesine getirdik. Üniversite minibüs durakları yolun tam ortasındaydı. Onları taşıyıp caddeyi açtık, asfaltlamasını bitirdik. Jandarma Komutanlığının arkasındaki yolu açtık. Servet Doğan Koç parkımızı yeniledik. Bu bölgeye 8 tane yeni park yaptık. Yine 2 tane halı saha yaptık. Bölgemizde 49 bin ton asfalt, 20 kilometre içme suyu hattı, 209 bin metrekare parke, 12 kilometre kanalizasyon, 11 bin metreküp taş duvar, 45 kilometre bordür ve parkeyle bütün bu çalışmaları şehrimize kazandırdık. Bunların yanında Tapu Müdürlüğümüzü Çiçek Petrol’ün karşısına getiriyoruz. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünü eski yetiştirme yurdunun olduğu yere getiriyoruz. Bildiğiniz gibi Sağlık İl Müdürlüğü eski hastanenin yerine getirildi. Orada yine Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yapıldı. Buradan giden SSK Hastanemizin yerine Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi geldi. İl Afet Müdürlüğümüz yine bu bölgede. Yani bölgeye yaptığımız hizmetler bunlardan ibaret. Hayırlı uğurlu olsun inşallah.  Bu bölge için planladığımız çalışmalar da var. Bunların ilki Saat Kulesi Meydanı otoparkı. Kız Meslek Lisesinin olduğu yere güzel bir meydan, altına da 3 katlı otopark yapacağız. Orayı Tokat’ın bir çekim ve ticaret ve tarih merkezi haline getireceğiz. Biliyorsunuz Tokat’ta kapalı pazar yeri yoktu. İlkini yaptık, hizmete açtık. Şimdi de ikincisini buraya yapıyoruz. Behzat kapalı pazar yeri yerimizi de önümüzdeki 5 yılda yapacağız inşallah. Bey Sokağı, Bey Hamam Sokağı bizim Osmanlı’dan kalan çok önemli, tarihi sokaklarımız. Burada 200, 300 yıllık eserler var. Şimdi orayı da komple yenileyip, saat kulesi meydanıyla beraber önemli bir çekim merkezi haline getiriyoruz. Eski Halk Bankasından Yüksek Kahveye kadar olan Behzat caddesinde sokak sağlıklaştırması yapacağız. Behzat Gençlik Spor evi, Semt Mahalle Konağı yapacağız. Mahalle sosyal tesislerimizin en önemli özelliği ne biliyor musunuz ? Evlenmek isteyen, belli bir gelir durumunun altındaki kişilere burada ücretsiz düğün salonu yapıyoruz.”

 

“TOKAT NEREDEN NEREYE”

Tokat’ın 5 yılda gösterdiği gelişimi ve değişimi de anlatan Başkan Eroğlu: “Ben bizden önce bu şehre hizmet edenlere teşekkür ediyorum. Bizden önceki belediye başkanlarımızın hepsinden Allah razı olsun. Hepsi de bu şehir için çalıştı, çabaladı. Biz de 2014’te sizlerin oylarıyla hizmet bayrağını aldık. Şehri bir yerden bir yere getirdik. Bakın Tokat 5 yılda nereden nereye geldi. 5 yılda Tokat’ın nüfusu 22 bin arttı. Yine 5 yıl içerisinde Tokat’a 12 bin tane yeni konut yapıldı. Bin 87 tane yeni iş yeri açıldı. 6 bin 670 tane yeni araç şehre girdi. Organize sanayi bölgesine 7 tane fabrika açıldı ve bu fabrikalarda 3 bin 700 tane insan iş sahibi oldu. 5 yılda 22 bin 980 tane SGK’lı oldu. Gelecek 5 yılda değerli vekillerimizin destekleri ile, sizlerin duaları ile, cumhurbaşkanımızın desteği ile Tokat daha da şahlanacak. Tokat, tarımda Türkiye’nin ilk 10 şehri arasına girecek. Hayvancılıkta Karadeniz’de lider şehir olacağız. 5 bin kişilik yeni istihdam sağlanacak. Turizmde ise yılda 1 milyon turist hedefimiz var. Belediye olarak iş atölyeleri açacağız ve ilk etapta 300 tane kardeşimize yeni istihdamlar yaratacağız inşallah.  5 yıl sonra nüfusumuzun 200 bin olmasını hedefliyoruz. Şehrimizin 8 mahallesinde kentsel dönüşümler yapacağız. Şehre 4 tane yeni bulvar kazandıracağız. 250 kilometre alt yapı, içme suyu ve kanalizasyon hattı yapacağız. 150 kilometrelik de asfalt çalışması yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

“BEN SİZİN VEFANIZA VE DUANIZA GÜVENİYORUM”

Başkan Eroğlu, konuşmasını şu sözlerle noktaladı: “Ben göreve geldiğim günden beri alın terimi bu şehre akıtmaya çalıştım. Bütün enerjimi, gücümü Tokat için harcamaya gayret gösterdim. Ailemden, sağlığımdan, uykumdan fedakarlık yaptım. Alnımın terini Tokat’a akıtmaya çalıştım. Tokat bir vefa şehridir. Tokat kendisi için çalışanı çok iyi bilir. Asla vefasızlık da yapmaz. Onun için ben sizin vefanıza ve duanıza güveniyorum. Biz birlikte başardık. Hiçbir zaman benden desteklerini esirgemeyen değerli vekillerimizle ve teşkilatlarımızla başardık. 5 yıl önce elimizden tutan, bizi bu göreve layık gören cumhurbaşkanımızla beraber başardık. Yine birlikte beraberce başaracağız inşallah.”dedi.

 

31 MART I TÜM DÜNYA İZLİYOR

Eyüp Eroğlu’nun konuşmasının ardından konuşmak için kürsiye çıkan Ak Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, Tokat 31 Mart’a hazır maşallah diyerek sözlerine başladı.

”Belediye Başkanı’mıza geçmiş 5 yıl boyunca yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Gerçekten güzel hizmetler yaptı. Hizmet yaparken de gönülleri de yaptı. Partimizin bu seçimde sloganı belki Tokat’tan çıktı. Belediye işi Gönül İşi dedik doğru mu? Belediye işi Eroğlu işi.  Biz bugüne kadar hangi seçimde sizin huzurunuza geldiysek, bu seçim çok önemli dedik. Bu seçimler çok kritik dedik. Gerçekten de 31 Mart seçimleri çok önemli. 31 Mart’ta vereceğiniz oyları 31 Mart’taki seçimleri dünya Başkentleri izliyor. Suriye’de hesabı olanlar izliyor, Irak’ta hesabı olanlar izliyor, 15 Temmuzun başımıza Musallat edenler izliyor. Dünyanın her yerinde mazlumlar mağdurlar, Türkiye’den Ümit bekleyenler Cumhurbaşkanımızdan ümit bekleyenler, herkes bu seçimin sonuçlarını izliyor. Biz bu seçimleri yerel seçimler olarak bakmayalım. Bu seçimler her ne kadar yerel seçimler olsa da Türkiye’nin bekası ile ilgili netice doğuracak bir seçimdir. Onun için gece demeden gündüz demeden çalmadık kapı bırakmadan 20 günümüz kaldı. Çalışacağız çalışacağız çalışacağız ve başaracağız. Biz Tokat’ta %60 bir oranla belediye başkanımızı seçmek zorundayız. Tokat’ta seçeceğiz, Turhal’da seçeceğiz, Artova’da seçeceğiz, Başçiftlik’te seçeceğiz kısacası bütün ilçeler de geçmiş seçimde olduğu gibi 12’de 12 yaparak inşallah bu seçimi taçlandıracağız.”dedi.

 

AK Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan’ın konuşmasının ardından son olarak AK Parti Tokat Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt konuşma yapmak için kürsüye çıktı. Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt şunları söyledi:

 

BU BEREKET TÜRKİYE’YE TAŞSIN

”Bu Alkışlar 31 Mart’ta Bereket olsun dua olsun Tokat’ın güzel evladı çok büyük oyla tekrar Eyüp Bey’i Belediye Başkanı yapsın diyorum. Buradaki bu bereket İstanbul’a taşsın, Ankara’ya taşsın, İzmir’e taşsın, Antalya’ya, Samsun’a ulaşsın ulaşsın ki Tokat’ın bu coşkusu Türkiye’nin her tarafından Duyulsun. Tokat hazır mısın?

Değerli dostlar bugün bir partinin Genel Başkanı Tokat’a gelmiş. Tokat’ta miting yapmak istemiş 100 kişi mi 200 kişi mi ? Gelsin bizim mahallemizdeki mitingleri görsün. O bereketi bu insanları görsünler. Tokat biz sizlerle gurur duyuyoruz, biz Gençlerle gurur duyuyoruz.

Çok değerli dostlarım sözleri mi unutmadan, Bir şeyin altını çizmek istiyorum. Mustafa Arslan Milletvekili dünden bugüne Tokat’taki icraatları sizlere anlattı. Eyüp kardeşimiz ise 5 yıl içerisinde ve 5 yıl sonrasında olacak çalışmalarını anlattı. Bu yapacakları yaparsa kim yapar Eyüp Eroğlu yapar. Bunları yaparsa kim yapar Ak Parti yapar.

 

CHP SADECE TOKATTA 19 CAMİYİ SATTI

Değerli hemşehrilerim, Değerli kardeşlerim. 8 Mart Dünya Kadınlar gününde Taksim’de İstiklal Caddesi’nde ki bizler Allah’ın izniyle oraya cami yapacağız. Orada ezan okunurken CHP’nin HDP’nin düzenlediği Miting de O kadınlar ezanımızı ıslıklamadılar mı ? Bunların mayasında var.  Bunların cibiliyetlerin de var. Ben Vakıflar Genel Müdürlüğü yaptığım da, bu CHP var ya bu CHP, Bay Kemal’in partisi var ya bay Kemal’in partisi. İşte bu meydanlardan söylüyorum. Tarihi belgelerle söylüyorum, evraklardan söylüyorum.

1949 yılına kadar tek parti CHP’nin İnönü’nün sattığı camilerin ve mescitlerin toplam sayısı Türkiye’de 3302 tanedir. Sadece Tokat’ta satılan camilerin toplamı 19’dur. Bunların cibiliyetin de var. Camileri ahır yapan bunlar Ezanı Türkçe yapıyoruz diye susturanlar bunlar.  Bugün gelmiş O Hanımefendi CHP ile Bizim reisimiz  bizim Cumhurbaşkanımıza laflar ediyor. Gelmiş soğanı patatesi bahane ediyor. Gelsin de Tokat’ın nereden nereye geldiğini görsünler. Bunlar camileri iki buçuk liraya satmış insanlar.

 

BAZI ÇAKALLAR PUSUDA 31 MART SONRASINI BEKLİYORLAR

Değerli dostlar beka olayı yok diyenler bunu Türkiye’nin gözü önünde kaçırmak isteyenlerdir.  Oysa Türkiye’de bu seçimler o kadar önemlidir ki, aynen pusuda bekleyen çakallar gibi. İşte bunlar da Pusuda bekleyenlerdir. Hemen 31 Mart akabinde Piyasalara çıkıp Tekrar Türkiye’nin istikrarını Ekonomisini ve Güvenliğini tekrar bozmak istiyorlar. Her şey denediler bütün terör örgütleri ile üzerimize geldiler. Ama bu millet bunlara asla izin vermedi. Bundan sonra da izin vermeyecek. Tokat’ta 31 Mart’a kadar, Her gün ev ev gezmeye Bu AK davayı Bu hak davayı  anlatmaya var mıyız ?31 Mart’a kadar  10 kişiyi ikna etmeye var mısınız ? 31 Mart’ta Sandıkları patlatırcasına, Bütün oyları AK Parti’ye vermeye hazır mısınız ? Birbirine benzemeyenlere gereken dersi vermeye hazır mıyız ? Allah hepinizden razı olsun.

Sayın Başkanım Tokat Tamam inşallah. Allah’ın izniyle hiçbir problem yok inşallah. Tokat Türkiye’nin rekoru kıracak diye düşünüyorum. Şimdiden Sayın Başkanım size Zafer’i müjdeliyorum. Zafer’in hayırlı uğurlu olsun. Allah mübarek etsin. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygıyla selamlanıyorum.”dedi.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun bir sonraki miting durağı da Sulusokak olacak. Başkan Eroğlu, Cuma günü Sulusokak’ta bu bölgedeki hemşerileri ile bir araya gelecek.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil