Ana Sayfa Manşet, Merkez, Tokat Haberler 11 Haziran 2018 587 Görüntüleme

SAYIN ERDOĞAN YÜZDE 54’LE BİRİNCİ TURDA SEÇİLECEKTİR

4 dönem Tokat siyasetine damgasını vuran Ak Parti Tokat Milletvekili Av. Zeyit Aslan geçtiğimiz akşam bir restorantta verdiği iftar yemeği ile basınla bir araya geldi. 24 Haziran seçimlerinde Ak Parti listelerinde olmayan Zeyit Aslan aday olan arkadaşlarını yalnız bırakmadan seçim çalışmalarında aktif rol aldı. Basın mensupları ile bir araya gelen aslan bu bir veda toplantısı değil sohbet toplantısıdır dedi: “24 Haziran itibariyle milletvekilliğimizi sona erdirmiş bulunacağız. Biz sizden çok memnun kaldık. İnşallah sizde bizden memnun kalmışsınızdır.” dedi.
BİR NEFER OLARAK ÖMRÜMÜZÜN YETTİĞİ SÜRECE ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ

Yaklaşık 16 yıldan beri Tokat’ımıza, hemşehrilerimize, ülkemize hizmet etmenin gayreti içerisinde olduk diyen Ak Parti Tokat Milletvekili Zeyit Aslan: “24 Haziran itibariyle milletvekilliğimizi sona erdirmiş bulunacağız. Buradaki 16 yıl boyunca değerli basın mensupları arkadaşlarımızla çok mesaimiz geçti. Kimi zaman olumlu, kimi zaman karşılıklı anlaşma problemimiz olmuştur. Ama her bir çalışmamızın Tokat kamuoyunda doğruları anlatma konusunda sizler bir siyasetçinin; eli, ayağı, gözü, kulağı oldunuz. Bu vesileyle bu 16 yıllık süreçte sizlerle birlikte çalışmaktan, sizlerle birlikte Tokat’ımıza hizmet etmekten büyük memnuniyet duydum. Allah hepinizden razı olsun. Bizler bu süreç içerisinde sizin çalışmalarınızdan memnun kaldık. İnşallah sizlerde bu 16 yıllık süreçte bizim çalışmalarımızdan, bizim ilişkilerimizden memnun kalmışsınızdır. Bizler içinde bulunduğumuz siyasi partiyi, bir siyasi parti olmaktan ziyade bir hareket olarak, kutsal bir dava olarak gören insanlarız. Milletvekilliği görevim sona ermiş olsa bile partimize, davamıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bir asker, bir nefer olarak ömrümüzün yettiği sürece çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ifadelerini kulandı.
TOKAT’A ÖMÜR BOYU MİNNET BORCUMUZ VAR. NE KADAR ÇALIŞSAK BU MİNNET BORCUMUZU ÖDEYEMEYİZ
Zeyit Arslan: “Bizi 4 yıl boyunca milletvekili yapan, bir nevi ismimizi markalaştıran, Tokat’ımıza, milletimize teşekkürü ne kadar çalışsak ödeyemeyiz. O yüzden bizim Tokatlılara çok borcumuz var. Bundan 16 yıl önce 2002 yılında milletvekili aday adayı olarak Tokat’a geldiğimizde bizi Tokat’ta kimse tanımıyordu. Allah razı olsun Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Tayip Erdoğan’ın bizi aday göstermesiyle Tokatlılara hizmet etmeye başladık. Bu 16 yıl içerisinde Tokat’ı her bir ilçesinden, köyünden, mahallesinden, sokağından çok büyük destek gördük. Bizim milletvekilliği görevimiz 24 Haziran itibariyle noktalanmış olsa bile, milletvekili olmadığımız dönemde de bizim Tokat için yapmamız gereken ne varsa bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Gerek şahsım, gerek ailem adına bizlere bu şerefi veren, bizleri buna layık gören Tokat’a ömür boyu minnet borcumuz var. Ne kadar çalışsak bu minnet borcumuzu ödeyemeyiz.”dedi.

NASİBİMİZ MİLLETVEKİLLİĞİ DÖNEMİNE NOKTA KOYMAKMIŞ

Biz siyasi hayatımıza başka bölgelerden olabilirsek diye yola çıktık. Ama nasibimiz milletvekilliği dönemine nokta koymakmış. Bizim kişisel olarak bundan herhangi bir rahatsızlığımız yok. Bir seçim dönemindeyiz. Türkiye geçen yıl yaptığı referandumla bir sistem değişikliğine gitti. Bu sistem değişikliğiyle bir erken seçim zorunlu hale geldi. 24 Haziran’da bir Cumhurbaşkanını bir de yasama organını oluşturan milletvekillerini seçeceğiz. Bu seçim çok önem arz ediyor. Hükumet kurmak için yola çıkan birçok cumhurbaşkanı adayı var. Hepsi de kazanmak için gayret içindeler. Bizler de seçim sürecinin başladığı günden itibaren Cumhur ittifakının adayı Recep Tayip Erdoğan’ın başarılı olabilmesi için elimizden geldiği kadar gayret ediyoruz. Siyasi olarak konuşulacak çok şey var ama bugün ben çokça siyaset konusuna girmek taraftarı değilim. Bugün dostça bir muhabbet ortamı oluşturmak, sizlerle helalleşmek için bu organizasyonu tertip ettik. Katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Bundan sonraki basın hayatınızdaki başarılarınızın artarak devam etmesini temenni ediyor, teşekkür ediyorum.”diye konuştu. Daha sonra Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Zeyid Arslan 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri hakkında görüş ve düşüncelerini dile getirdi. Bu yeni dönem de bir bakanlık mı söz konusu?Bunun için mi aday gösterilmediniz şeklinde gelen bir soruya cevap veren Aslan:

BİZ BU DAVANIN NEFERİYİZ,NE GÖREV VERİLİRSE SONUNA KADAR YERİNE GETİRMEYE HAZIRIZ

Yeni sistemde Cumhurbaşkanı hükumet sisteminde yasama organı, yani meclisin üyeleri olan milletvekilleri bakan olamayacak. Milletvekilliği yapmış tecrübeli kişilerin bakan olma ihtimali çok daha fazlasıyla belli oluyor. Nihayetinde hükumeti kuracak Cumhurbaşkanı bu noktada takdirlerini iletir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın 24 Haziran’da yine Cumhurbaşkanı seçileceğine ben şahsım adına inanıyorum. Cumhurbaşkanımız böyle bir süreç içerisinde bize bir görev vermek istediği takdirde Hem Tokat adına, hem şahsım adına buna hayır deme gibi bir lüksümüz yok.Ama dediğimiz gibi bu takdir bize ait olan bir takdir değil,cumhurbaşkanımıza ait olan bir takdirdir.Biz bu davanın neferiyiz bize ne görev verilirse bunu sonuna kadar yerine getirmeye hazırız.”dedi.

Vekillik döneminde yapmak isteyip de yapamadığınız oldu mu?

HAVA ALANINI VEKİLLİK SÜRECİMİZ SONLANMADAN YERİNE GETİREBİLSEYDİK

Zeyid Arslan: “Her insanın geriye dönüp baktığında keşke diyebileceği şeyler vardır. Yani bunu sadece milletvekilliği dönemi için konuşmuyorum. Şunu da yapabilseydim dediğimiz olmuştur. Ama ben kendi açımdan baktığımda hayatı dolu dolu yaşayan bir insanım. Gerek milletvekilliği yaptığım süreçte gerekse milletvekilliği dışında hayatı canlı yaşayan bir insanım. Yani geriye döndüğümde çok büyük keşke dediğim şeyler olamadı. Milletvekilliği dönemime baktığımda keşke şunu da yapabilseydim diyebileceğim bir şey yok. Ama mesela Hava alanını vekillik sürecimiz sonlanmadan önce hizmete geçirebilseydik dedim. Milletvekilliği döneminde şunu yapabilirdim ama yapmadım diyebileceğim bir şey yok.” dedi.

Ak Parti’nin bu seçim sürecindeki milletvekili listesini nasıl yorumluyorsunuz?

TÜM ARKADAŞLARIMIZ PIRIL PIRIL İNSANLAR

Zeyid Arslan:”Bizim partimizde milletvekilleri adayları belirlenirken önce teşkilatların görüşleri alınır, şehirde halk anketi yapılır. Sonra alt komisyonlar oluşturulur. Alt komisyonlar bir ön incelemeden, araştırmadan geçirip belli bir sayıda eledikten sonra milletvekili sayısını komisyona hazırlar. Ondan sonra bir üst komisyon vardır. Üst komisyon son değerlendirmesini yapar. Biz MYK üyesi olmakla beraber bu alt komisyonda görevde bulunduk. Genel merkezimizde ki Üst komisyon üyeleri biz de Tokat’a dair görüş ve düşüncelerimiz soruldu. Biz de bu konuda görüş ve düşüncelerimizi ifade ettik.Bu dönem milletvekili adayı olarak gösterilen tüm arkadaşlarımız da pırıl pırıl insanlar, ben onlara bu kutsal dava da kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

24 haziranla ilgili tahminleri sorulan aslan verdiği cevapta:

RAKAMSAL OLARAK TAHMİNİM %54’LER DE BİR OY ORANI

Zeyid Arslan: “Ben tahminlerinde çok fazla yanılan bir insan değilim. Uzun yıllardır sahada çalışan biri olarak tecrübesi olan birisiyiz ama Tokat açısından konuşabiliriz. Bunun dışında da birçok yerdeki arkadaşlarımızdan da saha bilgilerini almaya çalışıyoruz. Şunu söyleyebilirim. Cumhurbaşkanlığı seçimini Recep Tayip Erdoğan’ın 1.turda seçileceğine inanıyorum.Benim rakamsal olarak beklentim, tahminim %54’ler de bir oy oranı. Benim bir anket çalışmam yok ama sahada gördüğüm izlenimler açısından tahminlerim bu yönde” dedi.

CUMHUR İTTİFAKININ TOKATTA %65 OY ALACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM

Cumhurbaşkanı adayı Tayip Erdoğan’ın Tokat’ta alacağı oy oranı hakkında neler düşünüyorsunuz?

Zeyid Arslan:”Tokatta Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhur ittifakının %65 gibi bir oy alacağını düşünüyorum. Milletvekilliği seçimleri konusuna gelincede, biz her zaman çıtayı yüksek tutan bir partiyiz.Tokat’ta 5’te 5 yapacağız.Tokattan milletvekili adayı gösterilen 5 arkadaşımızın da gideceğine inanıyorum.dedi.

HABER: OZAN ODABAŞOĞLU

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil