Ana Sayfa Manşet, Merkez, Tokat Haberler 28 Aralık 2017 493 Görüntüleme

Tokat Belediyesi İle Hizmet-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Şehrazat Restaurant’ta Tokat Belediyesi kadrolu işçilerinin katılımıyla yapılan imza töreninin açılış konuşmasını yapan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Şehir ve insanın birbiriyle bağlantılı olduğuna işaret ederek, “Şehre bakınca insanı, insana bakınca şehri görürsünüz. İnsanın ve şehrin hammaddesi topraktır. Şehir ve insan birbiriyle bağlantılıdır. Tokat, insanı ve havası güzel bir şehirdir. Güzelliği yapan, güzelliği yakıp yıkan da insandır. Bizler imar eden, mamur eden bir şeyler ortaya çıkartan bir nefer olarak yıllardan beri beraberce çalışıyoruz. Çalışmaktan elleri nasır tutmuş birçok kardeşimiz var.” dedi.
Eroğlu, belediyeciliği vakfa benzeterek, “Vakıflar da hiçbir kâr amacı gütmeksizin veren elle alan eli buluşturan bir kurumdur. Belediyeler bir şehrin söz sahibidir. Şehirlerin vizyonudur. Belediyenin vizyonu şehrin vizyonudur, lokomotifidir. Belediye çalışanları tembellik yaparsa o şehir tembeldir. Böylesine önem atfettiğimiz kurumumuzda alın teri akıtan değerli kardeşlerimize verdiği hizmetlerden dolayı tek tek teşekkür ediyorum. Daha çok yapılacak iş var. Bizler faniyiz davamız kalıcı. Kimler gelmiş kimler geçmiştir. Bu şehir ve belediye her zaman yerinde kalmıştır. Önemli olan değer katmaktır. Verilen görevi layıkıyla yapmaktır. Önemli olan gücümüzün yettiğince bu görevi yerine getirmektir. Peygamberimiz İşçinin alın terini kurumadan ödeyin demiştir. Bize düşen görevimizi en iyi ve layıkıyla yapmak alın terimizi bu şehre akıtmak ve başımızı yastığa koyduğumuzda huzurla uyuyabilmek evlatlarımızın yüzlerine bakabilmektir.” diye konuştu.
2018 önemli bir yıl
2018 yılının hem dünya hem Tokat ölçeğinde çok önemli olduğuna dikkati çeken Eroğlu, şöyle devam etti:
“Bugün Cumhurbaşkanımızın önderliğinde aldığımız bu mesafeyi çekemeyenler çok fazla. Tüm dünya etrafı nasıl yangın yerine çeviririz bu gayret içerisinde. Mısır’da, Suriye’de işletilen süreç Türkiye’ye sıçratılmak isteniyor. 15 Temmuz’un tek gayesi, Türkiye’yi sekteye uğratmaktı. Trump’ın ortaya attığı asla tasvip edilmeyecek hareket son derece tehlikeli bir yaklaşımdı. Ancak alınan ortak karar ve BM ‘deki ortak sonuç böylesine bir zafer ve sonucu elde ettiğimizi ortaya koyuyor. Bir Müslüman’a yakışan da budur. En kutsal şehirlerimiz; Mekke, Medine, Kudüs ve İstanbul’dur. Eğer bunlarla ilgili gerektiği gibi savunmayı gerçekleştirmezseniz, İslami duruşu sergilemezseniz perişan olursunuz. Hamdolsun bugün bunu gerçekleştirdik. Bu bayrak bu vatan bizim. Ne olursa olsun başka Türkiye yok. Türkiye’mize ve vatanımıza bayrağımıza dinimize sahip çıkmamız lazım. Herkesin kendi ölçeğinde sahip çıkması lazım.
2018 yılını iyi değerlendirelim; daha fazla çalışarak daha fazla gayret edelim ve görevimizi layıkıyla yapıp şehrimizi daha iyi yerlere getirelim. Yapılanları unutmamak lazım, nasıl bir şehir de yaşadığımızı anlatmalıyız.
Toplu İş Sözleşmemizi hep beraberce imzaladık. Bugüne kadar işçimizin hak ettiği parayı asla geciktirmemeye gayret ettik. Toplu İş Sözleşmemizin hayırlı olmasını dilerim.” dedi.
Toplu İş Sözleşme Törenine, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Av. Hüseyin Öz, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, Hizmet-İş Sendikası Tokat Yönetim Kurulu Üyeleri ve Tokat Belediyesinde çalışan kadrolu işçi personel katıldı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

YÖN AVM TOKAT’DA AÇILDI

YÖN AVM TOKAT’DA AÇILDI

Hazır Site by Uzman Tescil