Ana Sayfa Gazete Manşeti, Köşe Yazısı, Manşet, Merkez, Son Dakika Haberler, Tokat Haberler 13 Mart 2019 618 Görüntüleme

TOKAT’A GELENLER HAYRAN OLUYOR

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri öncesinde esnaf buluşmalarına devam ediyor.

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, Belediye Meclis Üyesi adayları ve teşkilat mensuplarıyla birlikte Kültür Sarayı karşısındaki esnaflarla buluştu.

 

İSTİKRARLA YATIRIMLARIN DEVAM İÇİN AK PARTİ

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat yaptığı konuşmada; “Yerel seçim bizim için içinde yaşadığımız şehirle ilgili bir seçim. AK Parti olarak son 5 yıl içerisinde her şeyin fazlasıyla yapıldığına şahidiz.

Dünyanın birçok ülkesinin tabiri caizse arslanın ceylana saldırması gibi saldırıyorlar. Bazı yerlerde oluşan kaoslar, insanların ölmesi, çocukların yetim-öksüz kalması ve manevi değeri olmadan maddeden ibaret gören birçok ülke için bir anlam ifade etmiyor. Hemen yanı başımızda cereyan eden olayların dikkatle takip edildiğini biliyoruz. Neden? Sorusunu her zaman soruyoruz. O çocukların suçu günahı neydi? Böyle bir dünya içerisinde elbette hepimizin bireysel sıkıntıları var ama bunların hepsi gelip geçicidir. Bireysel düşüncelerden çıkmak, bu seçime farklı bir pencereden bakmak lazım.

16 Yıldır devam eden bir istikrar var, 16 yılda yapılmış olanlar var. Bizim vergi gelirlerimizin yaklaşık %85’i faize giderken bugün %11’lere düşmüş vaziyette. Bu aradaki farkın 16 yıldır hizmete dönüştüğünü görüyoruz. 7’den 77’ye gencimizden yaşlısına eğitimden sağlığa, ulaşımdan teknoloji ve milli savunmaya kadar olduğunu görüyoruz. Bugün geldiğimiz noktada Altay tanklarından Katar’a 100 tane yapıp teslim ettik. Siha’ların dışarıya ihracı söz konusu. İnşallah yerli otomobilimiz çıkacak. 2026’da Allah nasip ederse yerli savaş uçaklarımız göklerde olacak. Ülkemizde yaşanmış olan bütün olumsuzluklara rağmen hem içerde hem dışarda mücadele vermek için çaba sarf ediyoruz. Bunun için hem yöneticilerimizin hem bireysel olarak bizlerin fedakarca davranması gerekiyor. Bunun için zaman ve sabra ihtiyacımız var.

 

31 MART’TA ZAFERLE ÇIKACAĞIZ

Seçimler bizim için her daim çok önemlidir. Çünkü bu kavga bugün başlamadı, yarın da bitmeyecek. Belki yerelde baktığımızda hatalarımız eksiklerimiz mutlaka vardır. Bireysel hatalarımızdan dolayı büyük resim bozulsa da, kirlenmiş olsa da bizim hatalarımızı hoş görün. Bu sadece bir belediye başkanının, il teşkilatının ya da milletvekillerinin hatası değildir. Rabbim inşallah bizleri mahcup etmez. Çocuklarımızın bu memlekette huzur içerisinde yaşaması için buna ihtiyacımız var. Bizden öncekilerin tabi tutulduğu imtihanlara bugün bizler tabiyiz. Bu devam edecektir. Çanakkale’de, 15 Temmuz’da verilmesi gereken mücadele bu idi. Bizim ihtiyacımız olan liderdir. Liderimizi bulduk. Yaşadıklarımız gördüklerimiz Cumhurbaşkanımızın 16 yıldır gecesini gündüzüne katarak çalıştı. Bizim inandığımız kavram ulul emre itaattir. Bu bizim dinimizin bize verdiği farzdır. Bütün arkadaşlarımızla bununla ilgili derdimizi anlatmaya çalışıyoruz. İnşallah 31 Mart’tan zaferle çıkacağız” dedi.

 

ŞEHİR İÇİN BİRLİKTE OLMALIYIZ

Tokat Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Av. Eyüp Eroğlu, Esnafların bu şehrin taşıyıcı ana gücü olduğunu belirtti. Başkan Eroğlu yaptığı konuşmada: “Bir ülkemiz var, bir de şehrimiz var. Yaptığımız işi iyi yapmak gibi, Şehrimize sahip çıkmak gibi vazifelerimiz var. Hepimiz bu şehirden geçiniyoruz, bu şehir sayesinde hayattayız. Hepimizin bu şehre bir borcu var. Bu şehre hedefler koymamız lazım; hedeflere ulaşmak için de adımlar atmak lazım. Bu şehri daha iyi hale getirmek için omuz vermesi lazım. Kimse ben ne yapabilirim dememeli. Şehrimiz için birlik olmalıyız. Bardağın dolu tarafından bakmalıyız. Siz esnaf kardeşlerim, şehrin gündemini belirleyen insanlarsınız, sizler ne kadar enerji verirseniz biz daha büyük adımlar atarız.

 

TOKAT’IN GELECEĞİ PARLAK

Şehrimizin konu başlıkları belli. Mesela tarım diyorum, tarımda Tokat’ı Karadeniz’in lider şehri yapmalı, Türkiye’de de ilk 10 sokmalıyız. Bunu anlatırken kıraç bir şehirden bahsetmiyorum, her şeyi olan bir şehirden bahsediyorum. Burada sorunları ele alıp, çözümleri ortaya koyup bir hamleyle yapmak gerekiyor. Profesyonel destek alarak, tam teşekküllü içerisinde laboratuvarlar olan tarım merkezleri oluşturmalıyız. Üründe kalite olmazsa, sürdürülebilir olmazsa bu işten para kazanamazsın ki. Bizim hedefimiz, Tokat’ta “Yaş Sebze, meyve Lojistik Merkezi” yapmak. Bunun yanında hayvancılık diyoruz. Tokat, büyükbaş hayvan potansiyelinde Türkiye’de 14. Sırada ve Karadeniz’de de birinciyiz. Tokat adından söz etsin diye, adeta bir şaheser olan “Topaktaş’ı” yaptık. Şimdi yanına bir de “hayvan borsası” yapalım diyoruz. Turizme gelecek olursak başka bir başlıkta, Tokat’a gelip hayran olmadan dönen var mı? Gelen herkes ne kadar güzel bir şehir diyor.

 

BİRLİKTE YÜRÜDÜK, BİRLİKTE BAŞARDIK

Bizim Osmanlı Mahallerimiz var, Halit Sokağı, Bey Sokağı, Beyhamam Sokağı gibi. Ama bunların bir bütün halinde sunulması lazım. Biz; “Meydan Projesi” ile bunun başlangıcını yaptık. Saat kulesinin etrafını, yüksek kahveyi, Mevlevihane’yi düzenledik. Sulusaray’da da bir kent meydanı yapmak 71 projemizin içinde mevcut. Saat Kulesi Meydanı projesiyle de, Kız meslek lisesini o bölgeden taşıyıp altına 3 katlı otopark yapacağız. Turizm konusunda derdimiz, 1 milyon insanın Tokat’a gelmesini sağlamak. Aynı zamanda yatırımcıyı Tokat’a çekmeli, yeni istihdam kapıları da oluşturmalıyız. Bunu hep birlikte yapacağız.

Tüm esnaf kardeşlerimize bol ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil