Ana Sayfa Manşet, Tokat Haberler 28 Aralık 2017 494 Görüntüleme

TURHAL TSO’NA TOBB AKREDİTASYON SİSTEMİ GELİŞTİRME ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Turhal Ticaret ve Sanayi Odası’na akreditasyon geliştirme ziyareti gerçekleştirildi.
Akreditasyon standardı kriterlerinin sürecini gözlemlemek amacıyla yapılan geliştirme ziyaretini bağımsız denetçi kuruluş Türk Loydu Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri AŞ’den Denetçi Olcay Koca gerçekleştirdi. Geliştirme ziyaretinde yapılan açılış ve günün sonunda gerçekleşen kapanış toplantılarına Turhal Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çenesiz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Öz, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mehmet Erdem Ural, Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Çetin, Genel Sekreter Alper Saygılı ve Kalite/Akreditasyon Sorumlusu Necdet İsenlik katıldı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında, Turhal Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim ve Oda Borsa Mevzuatı, Mali Yönetim, İnsan Kaynakları Yönetimi, İş Planlaması ve Yönetimi, Haberleşme ve Yayınlar, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kullanımı, Üye İlişkileri, Kalite Yönetimi, İletişim Ağı, Politika ve Temsil, Bilgi ve Danışmanlık ve Destek, İş Geliştirme ve Eğitim, Uluslararası Ticaret konularında inceleme yapıldı.
Gerçekleştirilen ön çalışmalarda 13 kriterden oluşan Yönetim ve Oda Borsa Mevzuatı, Mali Yönetim, iletişim ağı vb. başlıklar altında Turhal Ticaret ve Sanayi Odası’nın yapmış olduğu çalışmalar değerlendirilerek, akredite oda statüsünü korumak amacıyla 2018 yılında yapılması planlanan denetim için ön hazırlıklar gözden geçirildi ve gelişime açık olan hususlarda geri bildirimler yapıldı.
Geliştirme Ziyaretine ilişkin olarak değerlendirmeler de Turhal Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çenesiz, “Turhal Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimize en etkin ve en iyi hizmeti vermek için akreditasyon çalışmalarına önem vermekteyiz. Yönetim olarak bu sürece destek vermekle birlikte, bu süreci iyileştirmek ve geliştirmek için faaliyetlerimize devam etmekteyiz.
Odamızın 2015 yılında sürece dahil olduğu Akreditasyon sistemi ülkemiz genelinde oda/borsaların performans standartlarını yükseltmek ve üyelere daha etkili hizmet verilmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir. Odamızda bu sistemi işleterek, üyelerimiz ile günümüzün değişkenlik gösteren koşulları içerisinde sürekli iyileştirme yaparak geliştirmektedir.” dedi.
Gün boyu süren geliştirme ziyaretinde Turhal Ticaret ve Sanayi Odası’nın geliştirmeye açık yönlerinin olduğu kadar oda tarafından yapılan birçok uygulamada iyi uygulama olarak değerlendirildi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

SON DEĞİL BAŞLANGIÇ

SON DEĞİL BAŞLANGIÇ

Hazır Site by Uzman Tescil