Ana Sayfa Manşet, Merkez, Tokat Haberler 17 Haziran 2018 636 Görüntüleme

YIKIM EKİBİ TOKAT’TAN SİZE EKMEK ÇIKMAZ

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Başkanlık Seçimi ve Erken Genel Seçimler öncesi Tokat’a gelen başbakan Binali Yıldırım, Gazi Osman Paşa Stadı önüne kurulan platformda binlerce Tokatlıya hitap etti. 16 Haziran Cumartesi günü Tokat, tarihi günlerinden birini yaşadı. Cumhuriyet döneminin son Başbakanı Sayın Binali Yıldırım Tokat’a geldi. Ak Parti Tokat İl Teşkilatının düzenlediği mitinge binlerce Tokatlı miting alanını doldurdu. 
24 HAZİRAN HEM TOKAT, HEM DE tokat VAKTİ
G.O.P. Stadyumu önünde gerçekleşen mitingde milletvekili adayları da halkı selamladı. Başbakan Yıldırım’dan önce halka hitap eden Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu yaptığı konuşmada; “Bugün Tokat tarihi günlerinden birini yaşıyor.Dünya liderinin,Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı Başbakanımız Binali Yıldırımı karşılıyor.Ben hepinize tek tek teşekkür ediyorum.Ayağınıza,gönlünüze, yüreğinize sağlık diyorum.Bu arada mübarek ramazan bayramınızı tebrik ediyorum.Allah nice nice bayramlara hepinizi kavuştursun.Sizler çok fedakar insanlarsınız, sizler bu ülkeyi çok seven insanlarsınız.Bugün bayram ama siz evinizi,ziyaretlerinizi bıraktınız.Bayram demediniz,bu alanı doldurdunuz.10 binlerce insan bugün Tokat’ta stadyum önünde Recep Tayip Erdoğan diyor, vakit Tokat vakti,vakit Türkiye vakti diyor.24 Haziranda inşallah hem Tokat vakti hem de tokat vakti.Kıymetli hemşehrilerim 24 Haziran seçimi son derece önemli seçim.Şer odakları birleşti yeni Türkiye için,büyüyen Türkiye’nin devam etmemesi için ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorlar. Geçen bir milletvekili adayımızın kardeşini ve yanındakileri şehit ettiler.Onlara hep birlikte cevabımızı 24 Haziranda sandıkta vereceğiz.Sandıkta onlara güzel bir tokat atacağız.Sandıkta onlara demokrasi dersi vereceğiz.Tokat siz bunlara demokrasi dersi vermeye hazır mısınız”diye sordu.Binlerce insanın hep bir ağızdan “h”azırız demesi üzerine Eroğlu”?Görüyorum ki Tokat 24 Haziran seçimlerine hazır.Tokat,Türkiye diyor,Ak Parti diyor,Recep Tayip Erdoğan diyor.Ben hepinize teşekkür ediyorum.Hepinizin ayağına sağlık.Sizlerin önünde saygıyla eğiliyorum.Büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öpüyorum.Sizleri Allah’a emanet ediyorum.Demokrasi bayramımıza,24 Hazirana kadar durmadan,bıkmadan,yorulmadan çalışmak için hepinize sağlık sıhhat diliyorum.Sağ olun, Var olun.”ifadelerini kullandı.”
BİZ BUNLARIN CİBİLİYETİNİ,CAMİLERİ NASIL YIKTIKLARINI BİLİYORUZ
 Milletvekili Adayları adına bir konuşma yapan tokat milletvekili adayı Av Yusuf Beyazıt; “Kendi partisinde kazanamamış birisi çıkmış diyor ki ben 8 yıllık eğitim getireceğim.Biz bunların cibiliyetini biliyoruz.Biz bunların camileri nasıl yıktığını biliyoruz.Onlara asla ve asla geçit vermeyeceğiz.Durmak yok yola devam 24 Haziranda sandıkları patlatmaya var mıyız?Hepinizden Allah razı olsun.Hepinize hürmetlerimi sunuyorum.Sizi çok seviyorum Tokat.Artık Tokat vaktidir,Artık Türkiye vaktidir,Artık Hizmet vaktidir.Ak Partinin Şahlanma vaktidir.Bu duygularla Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Sağ olun, var olun.”diye konuştu.
BAŞBAKANIMIZ, CUMHURBAŞKANIMIZ GİBİ LİDERLERE SAHİP OLMAK İÇİN NİCE ÜLKELER DUA EDİYOR
Daha sonra söz alan Ak Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat; “Öncelikle ramazan bayramınızı tebrik ediyor, bu güzel günlerin milletimiz, vatanımız ve İslam coğrafyası için hayırlara vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyorum.İçinden geçtiğimiz bu süreç çok önemli, bir dönüm noktasındayız.100 yıl önce büyük bir bedel ödediğimiz dönem sonrası, 100 yıldır beklenen yeniden dirilişi, yeniden uyanışı inşallah Rabbimiz bizlere nasip edecek.Bu anlamda tarihin her döneminde olduğu gibi,tarih yine bize ağır sorumluluklar yüklüyor.Sorumluluğumuzun bilincindeyiz.Yükümüzün ağır olduğunun farkındayız. Bir ayette Rabbimiz “Hiçbir nefse gücünün yeteceğinden öte yük yüklenmez” buyuruyor. Rabbim bizlere Başbakanımız,Cumhurbaşkanımız gibi liderlerle yol yürümeyi nasip etmiş. Böyle liderlere sahip olmak için nice ülkeler dua ediyorlar.” ifadelerini kullandı.
BU VATANA VE BU VATANI BİZLERE BIRAKAN ŞÜHEDAYA BORCUMUZ VAR
İmtihan dünyasında üzerinde yaşadığımız bu vatana,ve bu vatanı bizlere bırakan şühedaya borcumuz var.Diyen il başkanı Metin Polat:”Ak Partimiz 16 yıldır bu millete, bu vatana, İslam coğrafyasına hizmet üretiyor.Ve yaparsa yine Ak Parti yapar diyoruz.Cumhurbaşkanımızın dediğini unutmayalım. Çok işimiz var, çok yürüyecek yolumuz var. 2023’de, 2053’de, 2071 hedeflerine yürümeyeceğiz, artık koşacağız. Şundan kimsenin şüphesi olmasın.”dedi.
AVRUPA’NIN,AMERİKA’NIN,İSRAİL’İN KİRLİ PLANLARI KARŞISINDA İMANLI BİR ORDUMUZ VAR
Türkiye’nin yarınlarının,dünden daha güzel ve daha aydınlık olduğunu belirten Polat:” Ne tür problemler olursa olsun,ne tür sıkıntılar yaşarsak yaşayalım,karşımızdakiler ne tür kumpaslar kurarlarsa kursunlar başaramayacaklar. Değerli kardeşlerim yarınlardan her zaman ümitli olun.Sizlere hatırlatmak istediğim bir konu daha var. Şer odakları hesaplar yapıyorlar. Maalesef unutuyorlar ki hesaplarının üzerinde hesaplar var.Bizim bir sevdamız var, bizim bir davamız var,canımızı ortaya bir kavgamız var. Avrupa’nın, Amerika’nın, İsrail’in kirli planları karşısında İmanlı bir ordumuz var.Bizim ilahi bir aşkımız var.Şehadete susamış yiğitlerimiz var.Korku nedir bilmeyen yüreğimiz var.Zafer yakındır,zafer bizimdir,zafer ümmetindir. Bizim derdimiz vatan,bizim derdimiz ümmet,bizim davamız Kuran ve sünnet ve bizim sevdamız Recep Tayip Erdoğandır.Bize bu güzel günde iki bayramı yaşatan sayın başbakanımıza siz değerli hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum.Birlik ve beraberliğimizin doruğa ulaştığı bu müstesna günlerin, bu bayram gününün hem milletimiz, hem vatanımız hem de tüm gönül coğrafyamız için hayırlara vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyorum. Allah’a emanet olun.”şeklinde konuştu.
EY YIKIM EKİBİ TOKATTAN SİZE EKMEK ÇIKMAZ
Binlerce kişinin Başbakan yıldırım sloganları ile mikrofona gelen cumhuriyet döneminin son başbakanı Binali Yıldırım 81 milyonu kardeş gördük, ayrımız gayrımız olmadan 81 milyon ile birlik olduk, beraber olduk, biz birlikte Türkiye olduk ifadelerini kullandı. Bir siyasetçinin üç tane değerinin olduğunu belirten Başbakan Binali Yıldırım, “Bir siyasetçi üç tane değere sahip olmalıdır. Ahlaklı olmalıdır, bilgili olmalıdır, cesur olmalıdır. Sizin bağrınızdan çıkan bu kardeşinizin bu değerlerin sahibi olduğu için 15 yıldır durmadan, yorulmadan milletinize hizmet ediyor. Dilini, üslubunu milletten aldığı için bu kadrolar başarılı oldu. Değerli kardeşlerim güneşi balçıkla sıvamaya çalışan evlere şenlik adaylar var. Onlara sorarsanız, Ak Parti 15 yıldır hiçbir şey yapmamış. Ne diyelim, bunlara, Tokatlıların bir lafı ile cevap verelim. ‘Cahile laf yetmez, çalıda gül bitmez’ bunlar öyle, bunların işi bu. Bunlar memleketin işleri ile o kadar alakasız, ilgisiz ki Türkiye’nin 2002’den nerelere geldiğinin farkında bile değiller. Ama Tokat farkında. Ama millet her şeyin farkında. Kimlerin laf ürettiğini, kimin iş ürettiğini çok iyi biliyor.” dedi.
TÜRKİYE EKONOMİSİ SON DÖRT AYDA 7.4 BÜYÜDÜ
Türkiye’nin ekonomisinin kötüye gittiği algısı oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, ekonomimiz geriye gidiyor olsaydı bu yılın ilk dört ayında bu kadar büyümeyi nasıl sağlardık sorusunu sordu. Yıldırım, “Şimdide bunlar tutturmuşlar ekonomi kötüye gidiyor. Boşa sevinmeyin, Türkiye’nin ekonomisi sağlamda sizin akıl hocalarınız sakat. Madem durum kötü ohalde, 2018’in dört ayının büyümesi neden 7.4 oldu. Dünya’da yine bir numara olduk. Türkiye büyümede yine bir numara. Buna ne diyeceksiniz? Türkiye Ak Parti döneminde üst üst 5.7 büyüme gerçekleştirdi. 15 yılda Türkiye’yi üç kat büyüttük. Geçmiş dönemlerde böyle bir büyüme var mıydı? Yok tabii, bu başarı Türkiye’yi, milletimizle el ele vererek büyük hedeflere taşıyan Ak Parti kadrolarının başarısıdır. Bu başarıyı görmek istemeyenler, görmek istemezler. Türkiye de helikopteri hangi dönemde yaptı? CHP döneminde mi helikopter yaptı? Atak Helikopterini üreterek şuanda ihracatını bile yapıyoruz. Büyümeye beton ekonomisi diyorlar, soruyorum insansız hava aracı beton mu? Bunu Kılıçdaroğlu ve İnce’ye sorun bakalım ne diyorlar? Türkiye kendi uydusunu kendisi üretiyor. Türkiye Hidroelektrik santrallerinin türbinlerini üretmeye başladı. Savunma sanayinde yerli üretim %24’den, %65’e çıktı. Enerjide %65 olan dışa bağımlılığımızı %50’nin altına indirdik.” dedi.
AK PARTİ İHRACATI ARTTIRDI
Göreve geldiklerinde ihracatın az olduğunu ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, “Değerli kardeşlerim bir milyar dolar ve üzeri ihracat yaptığımız ürün sayısı sadece sekizdi. Bu sayı kaça çıktı biliyor musunuz? Tam 33’e çıktı. Aynı zamanda en büyük yatırımı insana yaptık. Bugün Türkiye’nin bütçesinin en büyüğünü eğitime ayırdık. İkinci sırayı sağlığa ayırdık. Sağlıkta, eğitim de insan için en önemli hizmetlerin başında geliyor. Ekonomimiz büyüdü, ülkemiz büyüdü.” dedi.
BU MİLLET BOŞ LAFLARA İNANMAZ
16 yıldır CHP’nin boş laflar ile memleketi meşgul ettiğini ve bu yüzden milletin CHP’yi iktidar yapmadığını ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, “Bugün iş adamlarımız Dünya’nın her yerinde çalışıyor, iş yapabiliyor. Millet yaptıklarımızı biliyor ve taktir ediyor. Bu sebeptendir ki, 16 yıldır emaneti eveleyip geveleyip, boş lafla memleketi meşgul eden CHP’ye değil, Ak Parti’ye oy veriyor. Oyun bozana, iş bilmeze bu ülkeyi emanet etmiyorsunuz. Çocukların, gençlerin, kadınların geleceğini emanet etmiyorsunuz. Şimdide tutturmuşlar yıkacağız, kapatacağız, durduracağız, satacağız.” dedi.
EY YIKIM EKİBİ, TOKAT’TAN SİZE EKMEK ÇIKMAZ
Cumhurbaşkanı adaylarının asıl görevinin yapmak olduğunu belirten Başbakan Binali Yıldırım, göreve geldiklerinde yapmak yerine yıkmaya çalışanlara ekmek çıkmayacağını belirtti. Yıldırım, “Kardeşim ne diyorlar, Kanal İstanbul’u yaptırmayacağız. Hızlı trene ne lüzum var? Göçe sebep oluyormuş, akla bak akla. Allah akıl fikir versin ne diyeyim. Bunların kafaları teknolojiye, çağdaşlaşmaya, gelişmeye kapalı. O zaman yola da lüzum yok, tünele de lüzum yok yürüyerek gidelim. Milletin evi Cumhurbaşkanlığı Külliyesini yıkacaklarmış. Ya siz yıkım ekibi misiniz? Bunların ayarı bozulmuş, belli ki vatandaştan yapmak için değil, yıkmak için destek istiyorlar. Güneşin anlında bu meydanı doldurdunuz. Bu meydan diyor ki, ‘EY YIKIM EKİBİ, TOKAT’TAN SİZE EKMEK ÇIKMAZ’.” dedi.
TOKAT BİZİM GÖZ BEBEĞİMİZ
16 yılda Tokat için ne yaptık kısaca değinelim. Tokat’a 15 yılda 15 katrilyon yaptık. Her yıla bir katrilyon yatırım yaptık. Helali hoş olsun. Tokat her şeyin daha fazlasın layik. Tokat’ta son 15 yılda 1760 derslik yaptık. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nin öğrenci sayısını 8 binden, 30 bin’in üzerine çıkardık. 7 tane fakülte, 1 enstitü, 3 yüksek okul, 1 konservatuvar açtık. Şimdi Gaziosmanpaşa Üniversitesine iki tane daha fakülte kuruyoruz. Bugün resmi gazetede yayınlandı. Hayırlı uğurlu olsun. 12 adet birinci basamak sağlık tesisi açtık. Bunları açtıkta onları dört duvar olarak boş bırakmadık. Hepsini son teknoloji cihalarla donattık. Tokat’ta 2002 yılında Uzman Doktor sayısı 214 taneydi. Şimdi 429’a kadar yükselterek iki katından fazla hale getirdik. Diş Hekimi 34 taneydi, şimdi 161 tane. 1119 hemşire vardı, 2041’e çıkardık. 7 tane acil istasyonumuz vardı 27’ye çıkardı. 10 tane ambulansımız vardı, 61’e çıkardık. Nitelikli yatak sayısı sıfırdı, 1915’e çıkardık. 15 yıl önce beş bin hastaya acil yardım veriyorduk. 2017’de 44 binden fazla hastayı hastaneye yetiştirdik, hayata döndürdük.
YOLLARI BÖLER, TÜRKİYE’Yİ BÖLDÜRMEYİZ
Turhal’a, Erbaa’ya, Artova’ya, Pazar’a yaptığımız hastanelerinde inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Sulusaray’a hastane yapacağız, ihalesini de yakında yapıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Bunun gibi sekiz inşaatımızı, on dört projemizi hayata geçirmek için gün sayıyoruz. Tokat’ta 2003 yılına kadar sadece 16 kilometre bölünmüş yol yapmışlar. Bunun üzerine Ak Parti, 260 yıl kilometre yol yaptık. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böleriz de, Türkiye’yi böldürtmeyiz bunu herkes böyle bilsin. Tokat’ı Sivas’a, Amasya’ya bölünmüş yollarla bağladık. Şimdide Tokat-Niksar yolu yapılıyor, daha sonra Niksar-Ünye yolunu da yapacağız ve Karadeniz’i Tokat üzerinden, Akdeniz’e bağlayacağız. Biliyorsunuz Tokat Çevre yolunu yaptık ama bazı yerlerinde araziden dolayı bozulmalar oldu. Onları da bu sene yapıyoruz.
YENİ TOKAT HAVAALANI 2 MİLYON YOLCU TAŞIYACAK
Tokat’ta bulunan havaalanının işlevsizleştiğini belirten Başbakan Binali Yıldırım, “Tokat’ın bir havaalanı var ama doğru dürüst çalışmıyor. Onun için karar aldık, Tokat’a yeni bir havaalanı yapıyoruz. Modern bir havaalanı yapıyoruz. Bu havaalanının yapımı için halihazırda Tokat’ın Milletvekilleri çok büyük gayret gösterdi. Zeyit bey, Çoşkun bey, Celil bey, Yusuf bey hepsine teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun. Nisan ayında ihalesi bitti. Yeni havalimanı 2 milyon yolcu taşıyacak. Tokat’ın turizm gelişecek, ticareti geliştirecek, kalkınmasına, ekonomisine çok büyük katkı sağlayacak. Uluslararası dış uçuşlarda dahil, modern bir havaalanı olacak.” dedi.
TOKAT’TA TARIM VE HAYVANCILIĞA BÜYÜK YATIRIMLAR YAPTIK
Göreve geldiklerinde Tokat’a sadece yıllık 17 trilyon destek verildiğini belirten Başbakan Binali Yıldırım, Tokat’a sadece tarım için 106 trilyon destek verdiklerini ve Hayvancılık ve Tarım desteği olarak ise toplamda 900 trilyon destek verildiğini ifade etti.
TURHAL ŞEKER FABRİKASININ KOTASINI ARTTIRACAĞIZ
Şeker Fabrikasının özelleştirilmesi hakkında da konuşan Başbakan Yıldırım, Turhal’da bulunan Şeker Fabrikasının kotasının arttırılacağını ve şeker fiyatını da rekor seviyelere çektiklerini belirtti. Yıldırım, “Biliyorsunuz Turhal Şeker Fabrikası devredildi. Şimdi burada siyaseten kullanamayacakları şey olmadığı için Şeker Fabrikası satıldı, orası kapatılacak. Buradan söylüyorum. Turhal Şeker Fabrikası çalışmaya devam edecek. Daha da fazla kotasını, üretimini arttıracağız. Buradan söz veriyorum. Şeker fiyatını da geçen Amasya’da açıklamıştım. 2 lira 35 kuruş rekor bir fiyat verdik. Kapatılacak bir fabrika için böyle bir fiyat verilir mi? Bunlar külliyen yalandır. Hali hazırda çalışanlar isteyen orada devam edecek, istemeyen başka bir devlet dairesine geçiş yapabileceklar. Onun için yalana dolana, kafa karışıklığına asla itibar etmeyelim.” dedi.
CUMHUR İTTİFAKI, MİLLET AKLI
Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin yıkım ekibi olarak adlandırdığı diğer Cumhurbaşkanı adaylarının aksine yapım ekibi olduğunu ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, “Biz seçime Cumhur İttifakı ile giriyoruz. Cumhur İttifakında, Ak Parti var, Milliyetçi Hareket Partisi var. Cumhur İttifakı, terörü bu ülke topraklarından kökünü kazımak demektir. Bu adayların hiç terörden bahsettiğini gördünüz mü? Hiç fetö ile mücadelerden bahsettiğinizi gördünüz mü? Hiç pkk için alacakları tedbirleri duydunuz mu? Onun için Cumhur İttifakı onun için Millet Aklıdır. Türkiye’nin bekasıdır. Türkiye’nin istiklalinin, istikbalinin teminatıdır. Biz bu yola 15 Temmuz’dan sonra bu yola çıktık. Devlet Bey’le biliyorsunuz, anayasa değişikliğini birlikte yaptık. Meclise daha sonra halk oylamasına birlikte gittik. Şimdi de Cumhur İttifakı olarak ortak adayımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yine birlikte seçeceğiz ve seçime de Ak Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ortak adayla birlikte giriyor. Yıkım ekibine karşı, yapım ekibi iş başındadır.” Dedi . Başbakan Yıldırım, partisince düzenlenen mitingin ardından Tokat Belediyesine geçti.
TERÖRÜ SADECE KENDİ TOPRAKLARIMIZDA, KENDİ SINIRLARIMIZ İÇİNDE DEĞİL, SINIRLARIMIZIN DIŞINDA DA ETKİSİZ HALE GETİRMEK
Başbakan Yıldırım, burada Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu tarafından karşılandı.Basına kapalı gerçekleştirilen ziyarette Yıldırım, belediyenin faaliyetlerine ilişkin Eroğlu’ndan bilgi aldı. Yıldırım, belediye binasından ayrılırken, bir gazetecinin Kandil’e hava operasyonuna ilişkin sorusunu şöyle yanıtladı:”Oradaki prensibimiz terörü sadece kendi topraklarımızda, sınırlarımız içinde değil, sınırlarımızın dışında da etkisiz hale getirmek. Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı operasyonlarının amacı da buydu. Irak’ın kuzeyindeki Kandil’e uzanan bölgede de aynı şeyi yapıyoruz. Amaç vatandaşımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, terörün bölgedeki varlığını sona erdirmektir.”dedi. Daha sonra helikopterle tokattan ayrılan başbakan Binali Yıldırımın Tokat’ta ki coşkudan memnun ayrıldığı ifade edildi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil