Ana Sayfa Gazete Manşeti, Gazetemiz, Manşet, Manşet Yanı, Son Dakika Haberler, Tokat Haberler 8 Nisan 2021 1003 Görüntüleme

Aleni Şantaj, Aleni Tehdit, Aleni İftira

Şehrin takımını 2. Lig’den alarak bu sene son 5 maçta 15 puanla amatör lige düşmesini garantileyen Tokatspor A.Ş’nin Sözde Başkanı Ufuk Akçekaya son çırpınışlarında şehrin Belediye Başkanı, ve işadamlarını alenen tehdit etti.

YA BENİ SİGARA FABRİKASININ YERİNE ORTAK EDERSİNİZ YA DA SİZİ SOKAĞA ÇIKAMAZ EDERİM

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, yaklaşık 7 yıldır yaptığı hizmetlerle ve halka yakınlığı ile Tokat’lıların gönlüne taht kuran, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nu hedef alan Ufuk Akçekaya,” ya bana 3 milyon dolar verirsiniz, ya sigara fabrikasının yerine ortak edersiniz ya altınızdaki arabayı verirsiniz ya da sizi sokağa çıkamaz ederim” dedi. Kendisine Tokat sporu alması karşılığında 100 dönüm arsa sözü verildiğini iddia eden Akçakaya, ben bu arsaya futbolcu fabrikası kuracaktım. Tokat Spor Futbol tesislerinde Ronaldolar, Messiler yetiştirecektim diyerek, kendisini de yalanlamış oldu. Tokat’ta kiraladığı bir özel okuldan, velilerden 1 yıllık okul aidatlarını tahsil ettikten sonra öğretmenlerin maaşlarını bile ödemeden kaçan bir insanın, ya da sahibi olduğu takımı çalıştıran teknik direktörün veya futbolcuların paralarını dahi ödemeyen bir işadamının, böylesine büyük maliyetler gerektiren bir tesisi yapamayacağı endişesiyle, verilmeyen araziyi bugün gündeme getirmesi de Akçakaya’nın acizliğini ortaya koydu.

Ayrıca tehdit ve şantaj serisine iş adamlarını da ekleyen Ufuk Akçekaya’nın bugüne kadar niye konuşmadığı bir başka soru işareti.

TOKATLILARI DA AŞAĞILADI

Tokatspor A.Ş.’nin sözde Başkanı Ufuk Akçekaya, tehditlerini şantaj ve iftira ile de perçinledi. Başkan Eroğlu’nun belediye başkanlığını kendisinin sağladığını söyleyerek, Tokat halkına da hakaret eden Akçekaya, Başkan Eroğlu’na, seni Belediye Başkanı Ben yaptım dedi. Tokatlı’nın gönlünde yaptığı hizmetlerle ve kişiliğiyle taht kuran Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a söyleyerek ben başkan adayı yaptım, diyen Ufuk Akçekaya’nın ruh hali, acaba Akçekaya şizofreni hastası mı sorularını da akla getirdi. Öte yanda Akçakaya’nın paylaşımlarına tepkiler de devam ediyor.

VANLI: BU NASIL BİR KAREKTERDİR AKLIM ALMIYOR

Sürekli Başkan Eroğlu’na muhalif yazıları ile gündeme gelen tokattan.com sahibi gazeteci yazar Kemal Vanlı da, köşesinde yaptığı paylaşımda “İnsanlıktan nasibini alamamış bu şahıs, cumhurbaşkanının ismini kullanarak, üstelik, belediye başkanı ve çevresindeki herkese açık-açık hakaret etti…

Tehdit etti…

Şantaj yaptı…

Altlarındaki arabadan, ceplerindeki paraya kadar istedi yahu…

Bu nasıl bir bela…?

Bu nasıl bir ruh hali…?

Bu nasıl bir karakterdir, aklım almıyor…

Adam öyle usta kurgucu ki..;

İsimler gerçek rakamlar yalan…

İğne ucu kadar gerçeklerin arasında dağ gibi iftira ve şantajları eritiyor…”dedi.

MUHTARLAR DERNEK BAŞKANI

Yine Tokat Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Gökrem’de, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İlimiz değerlerinden TOKAT Spor’u alan, yöneten şirketin başkanını, TOKAT’ın Tokatlının hakkını yedirmediği için, belediye başkanımız Eyüp Eroğlu hakkında, yardım etmiyorlar, destek vermiyorlar gibi yapmış olduğu açıklamaları kınıyoruz. 160.000 kişinin yaşadığı ilimizde, hizmetleri yatırımları, halkımızın huzuru refahı ve yaşanacak bir şehir tesis etmek için harcayan, halkı ile hemhal olan belediye başkanımızı, çalışmalarından dolayı kutluyor. Bir şirkete Tokatlının hakkını peşkeş çekmeyen belediye başkanımız Eyüp Eroğlu’na Tokat muhtarları olarak teşekkür ediyorum. Yaptığınız ve yapacağınız projelerde, her daim yanındayız. Projeler başkanı yolun yolumuzdur” dedi.

TRİBÜN LİDERİ CÜNEYT BAŞKAN CANSU

Tokatspor Kulübü tribün liderlerinden, Cüneyt Başkan Cansu’da “Sosyal medyada atıp tutuyor, it ürür kervan yürür. Ufuk efendi Belediye Başkanı da işadamları da bizim. Sen kimsin, Google amcaya yazınca Ufuk Akçekaya, dolandırıcılık geliyor, sen birilerinin haysiyetinsen şerefinden bahsetmen için, şerefli haysiyetli olman lazım” dedi.

AHMET HAMDİ AYDOĞAN

Tokat Esnaf Kefalet Koop. Başkanı A.Hamdi Aydoğan’da paylaşımında, “Sosyal Medyada Yer Alan TokatSpor A.Ş. Başkanı Ufuk Akçekaya’nın Belediye Başkanımıza Yaptığı Haksız ve Çirkin İthamları Yakışıksız Buluyor, Sayın Başkanımızı da Tokat’ın imkanlarını Peşkeş Çekmediği İçin Tebrik Ediyorum. Üslubu Beyan Aynıyla İnsan. Dimyata Pirince Giderken Evdeki Bulgurdan Olmuş Bir Hasis Tüccar Hezeyanından Öte Bir Anlam İfade Etmediğini Düşünüyor; Bir Koyup Üç Alma Hesabı Yaparken,  Eldekini de Kaybetmenin Acısıyla Yapılan Açıklamalar Olduğunu Değerlendiriyoruz. Bu Tür Lüzumsuz Paylaşımlarla, Şehrin İdarecilerini Meşgul Etmek, Moralini Bozmak, Fitneye Sebep Olmak Yerine, Bilakis Teşvik Edilerek, Şehre Maksimum Faydanın Sağlanması Gerekir Diye Düşünüyor, Belediye Başkanımıza, Tokat ve Tokatlı İçin Yaptığı Çalışmalarında Her Daim Yanında Olduğumuzu İfade Ediyor, Hizmetlerine Daha da Hız Verip Bu Şehrin İnsanlarının Duasını Almak Yolunda Başarılar Diliyorum.”dedi

FEHMİ ÇANKAYA

Tokat Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Fehmi Çankaya TESOB resmi internet hesabından yaptığı açıklamada, “Sosyal Medyada  sallamak moda oldu. Cezası yok nasıl olsa, Ama şehrin yöneticilerine yapılan bu tür ithamların bir cezası olmalı. Tokatspor A.Ş. Başkanı Ufuk Akçekaya’nın Belediye Başkanımıza Yaptığı Haksız ve Çirkin İthamları Yakışıksız Buluyor, Bu Tür Lüzumsuz Paylaşımlarla Şehrin İdarecilerini Meşgul Etmek, Moralini Bozmak, Fitneye Sebep Olmak Yerine, Bilakis Teşvik Edilerek Şehre Maksimum Faydanın Sağlanması Gerekir Diye Düşünüyor, Belediye Başkanımıza, Tokat için yaptığı çalışmalarda her daim yanında olduğumuzu ifade ediyor. Başarılar diliyoruz” dedi.

UFUK AKÇEKAYA KİMDİR?

Beykent okullarını kiralayarak özel okul işletmeciliği yapan Ufuk Akçakaya, 2018 yılında Tokat Beykent okulunu işletmek üzere işadamı Bilal Durmaz dan okulu kiralayarak Tokatta yatırım yapmaya karar veren bir iş adamı. Bu sırada zor durumda olan Tokatspor’a da Tokatlı spor adamları Ahmet Dursun ve Okay karacan tarafından yönlendirilerek talip oldu. Yaklaşık 8 milyon lira gibi bir borç sarmalı içersinde, yönetici bulmakta zorlanılan Tokatspor’a, böyle bir talep, şehrin yöneticileri tarafından değerlendirilir bulundu. Çünkü Tokatspor’a talip olan kişi, yani UFUK Akçekaya Tokat sporu alması karşılığında, takımı 3 yıl içeresinde süper lige çıkarmak ve Altınordu modelini Tokat’ta gerçekleştirerek âdeta Tokat’ı futbolcu fabrikasına kavuşturma sözü verdi. Yöneticilere cazip gelen bu teklif karşısında, kendisine, sen bu işi yap, biz sana bu iş için gerekli araziyi de tahsis ederiz dediler. Çünkü yap işlet devret modeli ile yapılacak olan tesis, Tokat ‘ta kalacak ve Tokatspor’un malı olacaktı. Kurduğu şirketle Tokatspor’a sahip olan Akçekaya, kısa bir süre içeresinde Tokat’taki okul yatırımında bir dizi sahtekârlıklarla gündeme geldi. Okulu Tokat’lı işadamından sözleşmeyle devralan Akçekaya, öğrenci velilerinden topladığı paralarla sırra kadem bastı. Öğretmenlerin ve çalışanların maaşını ödemeyen Tokatspor A.Ş.’nin sözde başkanı, okul sahibi iş adamı ile mahkemelik oldu. Yaşanan bu süreçte, Tokatspor’da da verdiği sözleri yerine getirmeyen ve takımın da sürekli ivme kaybetmesinden şüphelenen Tokatlı idareciler, verdikleri sözleri askıya aldılar. Tamda bu sırada Ufuk Akçekaya’nın tehditleri gündeme geldi. İlk icraatını tam da seçim sürecinde yaptı. Belediye başkan adayı Mevcut Başkan Eyüp Eroğlu’nu adaylık noktasında, sayın cumhurbaşkanının oğluyla çekindiği fotoğraflarla tehdit eden Akçekaya, bu tehditlere Eroğlu cevap vermeyince, bu defada iftiralarını devreye soktu. Belediye Başkanını çeşitli işadamları ile ilişkilendiren paylaşımlar yapan Akçekaya, bu arada takımın düşmesine Tokatlının emeklerinin zayi olmasına da aldırış etmedi. Geçen yıl pandemi dolayısı ile düşmelerin kaldırılması sonucu ligde kalan Tokatspor’dan, bir türlü elini çekmeyen Akçekaya, bu defada Sayın Cumhurbaşkanının dünürü vasıtası ile yine Tokat’lı yöneticilere baskı ve şantaj yapmaya çalıştı. Ve bu baskı ile, Tokat’lı işadamlarından şirketine para aktartan Akçekaya, denizin bittiğini görünce, kendi tabiri ile kaybedecek bir şeyi olmayan adamdan her türlü ahlaksızlığı bekleyin dedi ve son hamlesini yaptı. Ve son sözünü söyledi. Bana 3 milyon dolar vermezseniz, Eski sigara fabrikasının yerine ortak etmezseniz, altınızdaki arabayı bana vermezseniz, sizi sokağa çıkamaz ederim.

Yapılan bu aleni tehdit, iftira ve şantaja karşı, Tokat Cumhuriyet Savcılarının nasıl bir işlem yapacağı, Akçekaya ile ilgili bir soruşturma açılıp açılmayacağı merak ediliyor.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil