Ana Sayfa Köşe Yazısı, Ulusal Haberler 16 Ocak 2018 535 Görüntüleme

“ARTIK BIÇAK KEMİĞE DAYANDI! GECELER BİTMEZ BİZİ İZLESİNLER” DİYEN CUMHURBAŞKANIMIZIN; TOKAT KONUŞMASINDAN “MİM”LER!

“Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.” Üstat Necip Fazıl ne güzel söylemiş. Büyük adamların bireylerin, toplumların, hükümetlerin, başkanların, vekillerin, valilerin, kaymakamların, müdürlerin velhasıl kelam bütün bir insanlığın; büyük buluşlarının ve başarılarının arkasında besmeleyle başlanıp alın teriyle, çileyle, sabırla, uykusuzlukla, aşkla taçlandırılmış büyük ülküler-hedefler “tomurcuklar” yok mu?
14 Ocak tarihinde Cumhurbaşkanımızın ilimizi ziyareti bir kez daha gösterdi ki Tokat’ıyla, Türkiye’siyle bütün bir millet: “Tomurcuk derdinde olan, meyve veren” büyük liderlerinin arkasında ölümüne durmaktadır. Vatan, millet, birlik ve berberliğimizin iç ve dış düşmanları da “Meyveli ağaç taşlanır” sözüne nispet; ülkemize, milletimize ve yöneticilerimize saldırmaya devam ediyorlar.
İşte böyle bir ortamda, Tokat’ımıza AK Parti Tokat İl Başkanlığının olağan kongresine katılmak için, hava yoluyla gelen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Hüseyin Akbaş Spor Salonu’nun önünde düzenlenecek olan miting alanına Cumhurbaşkanlığı otobüsüyle geçti. Çok yoğun ilgiyle karşılanan Cumhurbaşkanımız, zaman zaman aracı durdurarak vatandaşlarla bir araya geldi. Çocuklara oyuncak dağıtırken, bir vatandaşın kendisine yaptığı çay ikramını da geri çevirmedi.
Cumhurbaşkanımız sağlık çalışanları ile hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra miting alanında kendisini bekleyen Tokatlılara hitap etti. Mitingden sonra da genel kurula katıldı. Tokat, ülke ve dünya gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
İşte Cumhurbaşkanımızın “MİM” koyduğu çok önemli açıklamaları:
-TOKATLA İLGİLİ OLANLAR:
“Stadyum konusunu da kapalı spor salonu konusunu da takip edeceğim. Ey Tokat sizi Allah için seviyorum. Biz sizlerle bu yolda beraber yürüdük. Bizi hiç yalnız bırakmadınız.”
– “Son 15 yılda Tokat’a 12 katrilyon dolayında yatırım yaptık. 1745 adet yeni derslik yaptık. 7875 kişi kapasiteli Yüksek Öğrenim Yurtları ile15 adet spor tesisi yaptık. Biri 200 yataklı Tokat Devlet Hastanesi olmak üzere 14 hastane 1 Ağız ve Dış Sağlığı Merkezi ve 8 adet birinci basamak kuruluşundan oluşan toplam 23 adet sağlık tesisi inşa ettik. 150’şer yataklı Erbaa ve Turhal Devlet Hastanelerini ve Pazar İlçe Hastanesinin yapımı devam ediyor. TOKİ aracılığı ile son 15 yılda Tokat’ta 5071 konut projesi başlattık.
2002 yılına kadar Tokat’ta kaç kilometre yol vardı biliyor musunuz? Sadece16 kilometre. Biz buna 15 yılda tam 255 kilometre bölünmüş yol ilave ederek Tokat’ın toplam bölünmüş yolunu 271 km’ye çıkardık. Şu anda Tokat’ta yapımı devam eden, toplamda maliyeti 1,5 milyar lira olan 9 adet yol projemiz var. Tokat Çevre Yolu köprüleri de yapımı planlanan projelerimiz içinde.
Tokat Turhal arasına yeni bir demiryolu yapmak için başladık.
Mevcut havalimanımız küçük, mesela normal uçağımızla inemedik ve küçük uçağımızla inmek zorunda kaldık. Şimdi hedefimiz, yolcu trafiği 2016 yılında mevcut 51 bin 744’e ulaştı. Tokat’ımıza yakışır yeni bir havalimanı yapmak için kolları sıvadık. Toplam maliyeti 175 milyon lira olan yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli havalimanımız şu anda ihale sürecinde. Bu yıl yapımına başlayıp 2020 yılında açmayı hedefliyoruz. Havalimanlarının aktif çalışabilmesi sizlerin taleplerine bağlı. Göreve geldik 25 havalimanı vardı ama şimdi 57 havalimanı var. Bu ülkeyi nereden nereye getirdik, Bay Kemal bunlardan haberin var mı? Ben milletimizden yaptığımız eserlere sahip çıkmasını bekliyorum.
Tokat’a son 15 yılda 3 baraj ve bir gölet inşa ettik. Alpu Barajı, Tokat Turhal Barajı ve Zile Yünlü Barajının da aralarında bulunduğu 9 adet barajın yapımı devam ediyor. Tokatlı çiftçilerimize 2002 yılında 17,5 milyon lira tarımsal destek verilmişken 2017 yılında aralık ayı itibariyle 93,5 milyon lira tarımsal destek verdik.”
15 yılda Tokatlı çiftçilerimize 805 milyon TL. Tutarında tarımsal destek verdik. İnanın bundan da haberi yoktur.
İnşallah bundan sonra da aynı kararlılıkla hem hizmetlerimizi sürdüreceğiz hem de bu Ferhat ile Şirin arasındaki aşk ne ise bu aşkı da devam ettireceğiz.”
ÜLKE VE DÜNYA GÜNDEMİYLE İLGİLİ OLANLAR:
-Birlik ve beraberlik vurgusu yaparak 15 Temmuz gecesi şehit düşen şehit yakınlarına ve Tokatlı vatandaşlara seslendi.
– “15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde verdiğimiz 251 şehit arasında 6 tane de Tokatlı kardeşimiz vardı diyen Erdoğan; açıklamalarını şöyle sürdürdü. “Terörle mücadele harekatlarımızda Tokatlı kahramanlar destan yazdılar. Canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bölücü terör örgütü ile mücadele ve Fırat Kalkanı Harekatı’nda toprağa düşen tüm yiğitlere rabbimden Rahmet niyaz ediyorum.
Tek Millet,
Tek Bayrak,
Tek Vatan,
Tek Devlet.
Türk’ü, Kürdü, Laz’ı, Çerkez’i, Gürcü’sü, Romanı, Boşnak’ı, Alevi’si, Sünni’si ile tek milletiz. Zira biz yaratılanı Yaradan’dan ötürü sevdik. “Hep birlikte bir olacağız. İri olacağız. Diri olacağız. Kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız” dedi.
-2019 seçimlerinin, Türkiye’nin gelecek yüz yılının istikametini çizeceğini; milli mutabakatımızla birlikte yeni bir dönemin başladığını belirterek şunları söyledi:
– “2019 seçimleri 16 yıllık sürecin şahikası olacaktır. Türkiye’nin bu imtihanı da alnının akı ile vermekten başka çaresi yok. 2019 seçimleri duaları ile bize destek olmuş yüz milyonlarca kardeşimiz için de önem taşıyor. Sayın Bahçeli’nin açıklamalarını duydunuz. Arkasından yaptığımız görüşmeleri gördünüz. İnşallah bir milli mutabakatı hep birlikte sağlayacak, tavanda da tabanda da karşımızdaki o CHP zihniyeti bu milletten gereken dersi alacaktır. İşte millet, işte irade. Bu milli irade oldukça, bu yerli irade oldukça izni ile 2019’un Mart’ı geliyor, arkasından Kasım geliyor. Mart’ta da Kasım’da milli mutabakatımız ve milli birliğimiz ile rabbimizin izni ile Türkiye yeni bir dönemin önünü açacak. Attığımız bu adımlarla birlikte bir birlik, bir beraberlik sağlanıyor. İl kongrelerimizi işaret fişeği olarak görüyorum. Buna hazır mıyız? Öyleyse daha çok çalışacağız. Kapı kapı dolaşacağız. Birileri bizi bölmeye çalışıyor. Onlara da gereken dersi arazide vereceğiz.” Dedi.
-Pensilvanya’da ki terörist başına da net mesajlar göndererek:
– “FETÖ ile mücadele Türkiye Cumhuriyeti’nin verdiği en zor, en çetin ve en hayati mücadelelerden biridir. Bu istikbalimizi garantiye almanın, milli bekamızı takip etmenin en kritik aşamasıdır. Bu bilinç ile meseleye yaklaşıyoruz. Hukuki ve adli süreci yakından talip ediyoruz. Bir taraftan örgütün süreci sabote etmeye yönelik manipülasyonlarına gerekli cevabı veriyoruz. Tedbirlerimizi alırken, diğer taraftan da kılı kırk yarıp adaletin tecellisi için çaba harcıyoruz. Bu süreçte şahit olduklarımız; dünyanın bekli de gelmiş geçmiş en büyük şeytanı organizasyonunun yapıldığı bir durum ile karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. Himmet ve hizmet bahanesi ile milletimizin 40 yıldır kanını emen bu kanlı örgütün gerçek yüzü, karanlık ve kanlı geçmişi oraya çıkmıştır. Artık saklanacakları ve gizlenecekleri bir yer kalmadı. ABD seni biraz daha kullanır sonra kirli bir çamaşır olarak kapının önüne atar. Sen bu millete ihanet ettin, bu ümmete ihanet ettin. Bunun bedelini ağır ödeyeceksin” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Fetö’cü hainlere döktükleri kanın hesabını hukuk içinde soruyoruz, sormaya devam edeceğiz. PKK’ dan bazı dersler aldılar. Onların dağlarda inleri vardı. Bakalım bunların inleri neresi olacak? Geçen gün gördünüz, bir tuvaletin arkasından bir yerlere giriyorlardı. Pensilvanya’daki şarlatan, kişisel hırsı için Müslümanlığı tahrif ederek, yalanı, iftirayı ve takiyeyi âdeta kutsallaştırarak, kendine yeni bir inanç, yeni bir din ihdas etmiştir. Kimi bir dolara kimi 50 bin dolara ruhunu satan bu örgüt mensuplarının, çıkarları uğruna işlemeyecekleri günah, yapmayacakları ihanet yoktur. Devletimizin bünyesi FETÖ’NÜN Haşhaşiler’inden arındıkça daha güçlü hale geliyoruz.” Dedi.
– “Geceler bitmez bizi izlesinler” diyerek çok net biçimde Afrin’e operasyon duyurusu yaparak şunları söyledi:
– “Artık bıçağın kemiğe dayandığını; sınırlarımız içinde nasıl teröre fırsat vermiyorsak, sınırlarımızın öte tarafında da bunların hakkından gelmeye kararlıyız. Biz her şeye rağmen bölgede ABD ile birlikte hareket edeceğimize inanıyorum. Biz kendilerinden Türkiye’nin meşru çabalarına destek olmalarını bekliyoruz. Dostlarımızdan böyle hassas bir meselede kendilerine yakışan bir tavır içinde olmalarını bekliyoruz” diyerek, güney sınırlarımızın terörden arındırılacağını vurguladıktan sonra açıklamalarına şöyle devam etti. “Birileri kısa vadeli çıkarları adına katil sürüleri arasında ayrım yapabilir ama biz Suriye’deki teröristleri de ülkemizdeki teröristleri de çok iyi biliyoruz. Ne dedim: Bir gece ansızın gelebiliriz. Geceler bitmez. Geceler çok özgürlüklere gebedir. Bizim gecelerimiz de bunlara çok gebe. Bizi izlesinler. Şu anda sınırlarımızdaki en ufak bir taciz bizim için işaret fişeğidir. Kimi ülkeler çeşitli hokkabazlıklarla teröristleri meşrulaştırabilir ama bizim için terörist her yerde teröristtir.” Dedi.
– Taşeronlar ile ilgili bir soru üzerine de şu açıklamalarda bulundu:
– “Biz sözü bir kere söyleriz. Asıl listelerin asılmasına az kaldı, bundan sonra taşeron işçiler için sınav süreci başlayacak. Sınav süresinden sonra ise taşeron işçiler 2 Nisan’da kadroya geçecek. KİT’LERİN de BİT’LERİN de normal taşeron gibi değil. KİT’ler şu anda hangi anlayış ve sistem ile çalışıyorsa orada olanlar da aynı sisteme dahil olacaklar. BİT’LERDEKİLER de aynı. Biz aradan komisyoncuları kaldırdık. Olay bu.” Dedi.
Tarih boyunca Türk ve İslam alemine yapılan saldırılar hiç durmamış ve öyle gösteriyor ki hiç de durmayacak. En zor şartlarda bir yumruk gibi kenetlenme kudretine sahip olan bu yüce millet; sizler bu satırları okurken Güney sınırlarımızı koruma amaçlı olan AFRİN taarruzu da belki de başlamış olacak ve bu kahraman millet yine birlik ve beraberliğin timsali olacak.
Rabbim: Milletimizin, bütün Türk ve İslam aleminin; vatanın, milletin, bayrağın, devletin bekası için mücadele eden bütün güvenlik güçlerimizin, Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, bakanlarımızın, partisi ne olursa olsun birlik ve beraberlikten yana olan bütün vekillerimizin ve bütün vatandaşlarımızın yar ve yardımcısı olsun inşallah. Metin Falay-Köşe yazısı

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil