Ana Sayfa Gazete Manşeti, Köşe Yazısı, Manşet, Son Dakika Haberler, Tokat Haberler, Yeşilyurt 11 Mart 2019 1218 Görüntüleme

BELEDİYECİLİK AŞKTIR, AŞK

31 mart yerel seçimler öncesi Yeşilyurt’ta  Ak Parti coşkusu devam ediyor. Pazar günü yapılan Ak Parti Milletvekili Yusuf Beyazıt’ın da katıldığı açık hava mitingine; Milletvekili Beyazıt’ın yanı sıra Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, Ak Parti eski İl genel Meclis Başkanı Adem Dizer ve çok sayıda Yeşilyurtlu vatandaşlar katıldı.

Programda ilk konuşmayı Ak Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mutlu Özügenç yaptı. Alkışlar ve sloganlar eşliğinde kürsüye gelen Özügenç konuşmasına Yeşilyurtluları ve dava arkadaşlarını selamlayarak başladı.

“Kıymetli Yeşilyurt’lular, Sevgili dostlar. Ak Parti davası, sıradan bir parti davası, sıradan bir seçim davası değildir. Bu dava öyle bir davadır ki, Hazreti Adem’den kıyamete kadar sürecek, hak ile batılın mücadelesinde, Haktan yana olanların, mazlumdan yana olanların yanında olma davasıdır. Zalime karşı hakkı ve doğruyu söyleyebilme cesaretini gösterebilme ve gösterebilenlerin yanında yer alma davasıdır. Kahraman ecdadımız Sultan Alparslan’ın, 26 Ağustos 1071 tarihinde Malazgirt Ovası’nda Ordusunun önüne geçip, Cuma namazı kıldırdığı günki ruhun adıdır bizim davamız. Gemileri Haliç’ten denize indirerek İstanbul’u bu güzel şehri İslam Beldesi yapan Fatih Sultan Mehmet’in, beyaz atı üzerinde şehre girerken taşıdığı ruhun yüreğinde hissettiği heyecanın adıdır bu dava. Daha dün 15 Temmuz 2016’da o karanlık gecede, hainler emellerine kavuşmasınlar diye, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın çalışması arkadaşı ve dostu olan Erol Olçok ile 17 yaşındaki oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u  ve 248 şehidimizin bu ülke için Canını ortaya koyduran heyecanın adıdır bu dava.

 

 

Kardeşlerim özetle bu dava çile içinde saadete erebilme davasıdır.  Bu dava yaşama ve varolma davasıdır. Bu dava dikenlerin ucunda, gül açabilme davasıdır. Dostlar işte böyle kutlu davaya inanmış öyle bir davaya gönül vermiş, Recep Tayyip Erdoğan’a yol arkadaşı olmak herkese nasip olmaz. Yol arkadaşı olarak başlamak ve yanında yer almak nasip olsa bile onunla hedefe kadar, Menzile kadar yürümek herkese nasip olmaz. Dava adamı olmak sadece dost olmayı değil, ebedi olarak dost kalmayı gerektirir. Dava adamı olmak mevki makam beklemek değildir. Dava adamı olmak her zaman ve her verilen görevi baş tacı yapabilmektir.

Dostlarım, Sevgili Yeşilyurt’lular. 6 yıl boyunca Recep Tayyip Erdoğan’ın Genel Başkanı olduğu Ak Parti’nin Yeşilyurt ilçe Başkanlığı yapmış olarak kardeşiniz olarak, bugün ise karşınızda, bu güzel ilçe ve siz değerli Yeşilyurtlulara hizmet etmek amacıyla, Belediye başkan adayı olarak çıkmış bulunuyorum. Dostlar Belediyecilik gönül işidir, sevda işidir, belediyecilik aşktır.  Onun için Cumhurbaşkanımız bu seçimi ‘ Gönül Belediyeciliği’  olarak nitelendiriyor. Belediye işi gönül işidir, memleket işi gönül işidir. Şu anda ülkeyi yönetmekte olan  iktidar partisi bir mensubu ve Parti’nin adayı olarak, gücümüz millet, Işimiz hizmet olacaktır. Ülkemizin kalkınması için bugüne kadar yapılmamış olanların yapılması için, Belediyemiz ve hükümetimiz ile el ele, kol kola, en iyisini ve en güzelini yapmak için, gayreti içerisinde olacağız. Gönlümüz de kapımız da her daim sizlere açık olacak. Samimi olacağız, mütevazi olacağız.

Sevgili kardeşlerim. Davamızı anlattıktan sonra adaylık sürecimden bahsetmek istiyorum.

Ak Partiden belediye başkan adayı olduğum genel merkezimiz, Cumhurbaşkanımız tarafından şahsıma tevdi edildikten sonra ekip arkadaşlarımızı oluşturmaya başladık. Ekip arkadaşlarımızı oluşturduktan sonra ilk toplantımızı yaptığımız gün hepsinin gözlerindeki heyecanı ve ışıltıyı görüyordum. O heyecan ve ışıltı ile arkadaşlarımıza Yeşilyurt için, Yeşilyurdumuz için, sizler için neler yapabileceğimizi sorduğum zaman hepsi o heyecan ile emin olun ilçemizde görmek istediklerini, bütün hizmetleri, projelerini tek tek söylediler. Ama benim kendileri ile paylaştığım bir şeyler vardı. Bu meydanlarda,  bugün sizlere projelerimizi anlatırken, tanıtırken, 1 yıl sonra, 3 yıl sonra, 5 yıl sonraki ilk seçime kadar projelerimizi tek tek yapmış olup, karşınıza bu projelerimizi gerçekleştirmiş olmanın gururu ile çıkmamız gerektiğini söyledim. Onun için de ilk yapmamız gerekecek olan şeyleri kendilerine anlattım.

Önce belediyemizin geliri nedir, gideri nedir, bunun tablolarını görmeden, çıkıp bu meydanlarda Vaatlerde bulunursak, Allah göstermesin sizlere yaşatabileceğimiz, yaşayabileceğimiz mahcubiyetin bizler için çok zor olacağını biliyorum. Bizler de belediyemizin bir tablosunu çıkardık. Arkadaşlar samimi olmak gerekli. Burası büyük bir belediye değil. Gelir ve gider düzeyi belli. Hükümetimizin desteği olmadan bir şey yapmamız mümkün değil. Belediyemize hükümetimiz den gelen destek 200 bin lira. Belediyemizin ayrı bir geliri, sizlerden alınan Su – Temizlik vergisi. Bunun gibi gelirleri var. Bu da Yıllık 400 bin lirayı geçmiyor. Aylık ise 32-33 bin lira Buluyor. Toplamda belediyemizin her ay 232 bin lira geliri var. Belediyemizin 150.000 Lira personel gideri var.  Buna SSK gideri dahil değildir. Bizlere projelerimiz nedir diye soranlar var. Biz projelerimizi açıklarken nereden, hangi kaynakla, nasıl gerçekleştirebileceğimizi, net olarak  çıkardık. İlçemize herkes doğalgaz projesi istiyor. Yıllardır bizlerden de istendi. Bundan 20 gün önce dedik ki biz seçimden önce vaat değil icraat yapacağız. Icraatlarımızdan bir tanesi de doğalgaz demiştik. Enerji Piyasası Düzenleme başkanı buraya yetkili heyet gönderdi. Artova, Yeşilyurt, Sulusaray başkan adayları ile Tokat’ta buluşup incelemelerini tamamladılar. Nasip olursa inşallah seçimden önce Ilçemize; Artovamıza ve Sulusarayımıza Doğalgazın lisansını imzalı olarak sizlere takdim edeceğiz.

 

KAPALI SPOR KOMPLEKSİ

Bir diğer projemiz ise Kapalı Spor Kompleksi. Bunu da müjdesini Sayın Cumhurbaşkanımız Tokat mitinginde vermişti. Yeşilyurt Kapalı Spor Kompleksi şu anda ihale aşamasında ve inşallah Ihalesi gerçekleşip, eski pancar kantarı yerine, Kapalı Spor Kompleksi yapılacak. Bunu da yapmak yine AK Parti’ye nasip oldu. Projelerimizin arasında Yeşilyurt millet bahçesi dedik, eski hamam ve düğün salonumuzun yerine , oraları yıkarak içerisinde çocuk parklarımızın, kamelyalarımızın, oturma alanlarımızın olacağı, çok güzel bir millet bahçesi yapacağız. Bunun kaynağını nereden bulduk. Bunun kaynağı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak İnşallah bu projemizi bize görev verilirse, belirtmiş olduğumuz yere bunun inşaatını yapacağız.

Bir diğer projemiz, Yeşil Park Düğün Salonu. Yeşil Park Düğün Salonu belediye olarak yaparız dersek yalan söylemiş oluruz. Peki ne yapacağız?  Dışarıdan veya Ilçemizdeki iş adamlarımızla, esnafımızla görüşerek, yap işlet devret modeliyle yapacağız. Burada hiç kimsenin kimseyi kandırmasına hakkı yok. 5 yıl kısa bir zaman. Yapacağız deyip yapamadığımız ama O sözlerin altında ezilmek insanı inanın mahcup eder. Onun içinde belediyemizin kaynağıyla değil Yap işlet devret modeliyle, Yeşil park Düğün Salonu’muzu da Inşallah Sizlerin hizmetine sunacağız.

 

MODERN BİR ŞEKİLDE KAPALI HAYVAN PAZARI DEDİK.

Kapalı hayvan pazarı da Belediye olarak değil, Turhal Pancar Ekiciler Kooperatifi ile planlıyoruz. Belediyemizin de göstermiş olduğu bir yere, inşallah seçimden önce eğer yer gösterilmezse, seçimden sonra, Pancar Ekiciler Kooperatifi ile Turhal et mezbahası ile beraber buraya modern kapalı, hayvan pazarı kazandıracağız. Yazışmalarımız başladı. İnşallah sizlerle paylaşacağız.

 

HER MAHALLEYE ÇOCUK PARKI.

Her mahalleye çocuk parkı yapacağız.  Bunu belediye imkanları ile yapacağız. Benim en çok önemsediğim bir konu var.

 

KÜLTÜR GEZİLERİ PROJESİ.

Kültür Gezileri Projesi nedir, hemen bundan bahsetmek istiyorum sizlere. İlçemiz yoğun bir genç nüfusa sahip. O kadar çok arzuluyorum ki gençlerimizi 253000 şehidimizin yattığı Çanakkale’de, Atalarımızı gidip orayı O havayı solumalarını sağlamak. Manevi anlamı çok yüksek olan Konya’da Mevlana, Urfa’da Balıklı Göl, Hazreti İbrahim Aleyhisselam’ın oradaki Manevi havasını solumak. Ben bu projeyi çok önemsiyorum. Bu projeyi önemsememdeki en önemli etken, ilçemizdeki gençlerimiz arasındaki, Yaşlılarımız arasındaki, kaynaşmayı sağlamak. Hem de burada böylesine güzel yerleri imkanı olmayan kardeşlerimizi, amcalarımızı gezdirip, alabilirsek  bir nebze de olsa dualarını alabilmek.

 

GÜNEŞ ENERJİ PANELLERİ

Diğer en önemli projelermizden birisi de Güneş enerji panelleri. Neden?  Enerji üretimi projesi, Belediyemize katkı sağlayacak en önemli projelerin başında geliyor. Belediyemizin her ay ki elektrik gideri, su pompalarına 30 ile 35 bin lira arasında. Ne dedik çıktığımızda:  ‘Tüketen değil, Üreten belediye.’ Eğer ki, buradaki bu giderimizi kasamızda bırakabilirsek, çok büyük bir artı sağlayacağız. Güneş enerji panellerinden, enerji üretimi projemizi de, Avrupa Birliği fonları ile destekleyeceğiz. Yani belediyemizden sadece proje giderleri, projelerin hazırlanmasındaki giderler bize olacak.

 

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK

Diğer bir konumuz ise şeffaf belediyecilik. Her ay isteyen sosyal medya hesaplarımızdan, isteyen ise Belediyemizin girişinde, Belediyemizin bu ayki gelirleri nedir, giderleri nedir, bunu öğrenebilecek. Tek kuruşuna kadar hesabını veremeyeceğimiz bir belediye olmayacak. Bir başka projemiz ise;

 

SERACILIK PROJESİ

Bölgemiz yoğun bir göç veriyor. Bunu bütün esnafımız bizlere dillendiriyor. Sizler de biliyorsunuz. Bizim en büyük kısır döngü dediğimiz zaman Eylül ayından, mayıs ayına kadar olan bir bölümümüz var. O zaman diliminde, eğer ki burada ilçe ekonomimize sizlere bu projemizi Özel İdare ile ortak protokol ile hayata gerçekleştirirsek, en kısır dönemi buradaki ekonomik çarkı döndürmeyi sağlayacağız. Bunun örneklerini, İl Özel İdaremiz yaptı. ilçemizde olur mu, emin olun yapılacak ve göreceksiniz ki olacak. Bununla ilgili eğitimlerimizi üniversitemizde birlikte çalışıp hayata geçireceğiz.

 

HALK MECLİSİ TOPLANTILARI

Her ay bir mahallemizde Halk Meclisini toplayacağız. Bu bizim yükümüzü de hafifletecek. Geleceğiz, mahallemize ne istediklerini, neler yapmamız gerektiğini, kendileri bizlere anlatacaklar. Böyle olduğu zaman da, hiçbir kesim itiraz edemeyecek. Çünkü onlar istedi, bizler yapmış olacağız. Her ay bir mahallemizde halk Meclisi’ni düzenli olarak yapmayı planlıyoruz. Bu projede bizim için ayrı bir önem arz ediyor.

Şu anda ilçemizdeki seçim havası Demokrasi havası şeklinde geçiyor. Bundan 3 gün önce MHP ilçe koordinasyon büromuzu arkadaşlarımızla birlikte ziyaret ettik. Allah razı olsun. Onlar da iyi bir misafirperverlik gösterdiler. Aynı ziyareti Büyük Birlik Partisi adayımızdan da bizler talep ettik. Ama kendileri bunu kabul etmediler. Olsun biz onları her türlü yine seviyoruz. Onlar da bizim kardeşlerimiz. Onlar da bizim Yeşilyurtlumuz. Ayrıştırmayacağız, seveceğiz, sevileceğiz arkadaşlar. Adaylığımız açıklandıktan sonra bizlere hayırlı olsun ziyaretlerine geliyorlar, bizlere soruyorlar: ‘ Başkanım kaç tane taban oyunuz var.’  3692 tane taban oyumuz var dedim . Taban oyu nedir, Yeşilyurt’ta Eğer ki beni Cumhurbaşkanım aday göstermişse, 3692 tane Seçmenimizin Her birinin oyuna Talibim.

Ilçemizde inşallah, bu görev bizlere nasip olursa, hizmet eşitliği getireceğiz. ilçemizi Doğusu ile, Batısı Kuzeyi ile, güneyi ile aynı şartlarda. Aynı oranlarda hizmet etmenin mücadelesinde bulunacağım. Bizler ilçemizde birlik ve beraberlik için varız”. dedi

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil