Ana Sayfa Gazete Manşeti, Köşe Yazısı, Manşet, Son Dakika Haberler, Tokat Haberler 11 Şubat 2019 691 Görüntüleme

EROĞLUNUN SULUSOKAĞA MÜJDESİNE MUHTAR GÖKREM CEVAP VERDİ


EYÜP BEY SÖZ VERDİYSE YAPAR ONA DESTEĞİMİZ TAMDIR

Tokat Muhtarlar Dernek Başkanı Mustafa Gökrem, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun 2. dönem projeleri arasında yer alan ve 2019-2024 vizyon projesi olan Kentsel dönüşümün, ilk etabının Tokat’ın Sulusokağında başlayacağını belirtti. Eroğlu söz verirse yapar diyen Gökrem projenin detaylarını anlattı.

Tokat’ın uzun soluklu tarihi dokusunun bulunduğu Sulusokak semtinin kentsel dönüşüm projeleri içinde yer alması mahallenin beklentisi idi.. Tokat Muhtarlar Dernek Başkanı Mustafa Gökrem, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun Sulusokak için kentsel dönüşüm kararını verdiğini müjdeledi. Ve ekledi,Ona desteğimiz tamdır.

Tokat Muhtarlar Dernek Başkanı ve Cam-i Kebir mahalle muhtarı Mustafa Gökrem,Gazetemize verdiği özel demeçte Kentsel dönüşümün Sulusokak semti için katkılarından bahsetti.
Başkan ve Muhtar Gökrem; ”Tokat Sulusokak yani Kışla mahallesi dediğimiz bu bölge Selçuklu’nun merkezlerinden aynı zaman da Osmanlı Devleti’nin gümrüğünün bulunduğu bir yerdir. Tokat’ın bu bölgesi tarih ile iç içe. Hem İlhanlı’nın hem Selçuklu’nun hem de Osmanlı’nın tüm tarihi eserlerinin iç içe olduğu bir bölge. Ben inanıyorum ki, Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle Tarihi iç içe olan aynı anda adımlarla ölçülebilecek bir yer sadece Tokat’ta Sulusokak’ta bulunuyor.
Tokat Osmanlı’da 10. büyük İl idi. Selçuklunun ise 6. büyük İli idi.Tabi bununla beraber burada birçok ticaretin en yoğun olduğu bir bölgeydi. Ticaret faaliyetlerinin neden yoğun olduğu da görülüyor zaten burada. Çünkü Hanlar, Hamamlar, Medreseler ve Camiler. var. Tokat’ın en büyük 2. camisi Sulusokak’ta. Bu da nüfusun ve ticaretin yoğun olduğu gerçeğidir. Tokat’ın tarihi ile yaşayan ve tarihi içeriğini barındıran bir bölge Sulusokak. Sulusokak aynı zamanda ticaretin güzelliğinin kaybettiğinin de bir gerçeğidir. Tokat’ta ticaret yapmak için ilk akla gelen yer Sulusokaktı. Osmanlı’nın son dönemleri ve Cumhuriyetin ilk yıllarında Behzat ve Cumhuriyet Meydanı karşılamıştır. Nüfus gelişmiş ve nüfusun yoğunluğuna göre Tokat’ın en yoğun olduğu semtlerden birisi de bu Sulusokaktı. Tabi bu bölgede tarihi eserlerin çok olması, birçok alanı sit olması, akabinde Kaledibinin riskli alan olarak ilan edilmesi, bizi çok mağdur duruma düşürdü, dedi.

EYÜP BEY SÖZ VERDİYSE, YAPAR,ONA DESTEĞİMİZ TAMDIR
Değerli belediye başkanımız Eyüp Eroğlu’nun 2. dönem yani 2019-2024 vizyon projesi içerisinde Tokat’ın Sulusokağı’na; Benim bir şeyler yapmam gerekiyor, ben bunu asli görev olarak görüyorum, deyip burayı tarihi doku içerisinde Kentsel dönüşüme sokmuş durumda, diyen Mustafa Gökrem;
”Bunun da başlangıcı Semerkand, Kalenin dip kenarlarından, Kabe-i Mescit Mahallesi, Cami-i Kebir Mahallesi ve Erenler Mahallesi beraber tamamlayacağını, kentsel dönüşümün ilk etabını buradan başlayacağının müjdesini verdi bizlere. Aynı zamanda ticaretin ve Tokat’a hizmet etmesi için burada bir ticaret merkezi olması bizleri heyecanlandırdı. Bu konuda Sayın başkanımız Eyüp Eroğlu’na güvencemiz sonsuzdur. Eyüp Eroğlu söz verdiyse yapar. Çünkü bizler sayın başkanın yaptıklarını biliyoruz. Kentsel dönüşümün başlaması ile beraber burada bir canlılık olacaktır. Tabi ki Sulusokağın etrafında bulunan mahallelerimiz; Kabe-i Mescit, Cami-i Kebir, Erenler Seyit ve Cemalettin mahalleleri Kentsel dönüşümle beraber ticaretin daha iyi konuma gelebileceği ve büyük bir planlama ve büyük bir çalışma yapılarak Büyük bir Mega proje olarak hayata geçecektir
.Sizin aracılığınızla belediye başkanımız Av. Eyüp Eroğlu’na ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyoruz. Halkımızla beraber bizler de tam destek vererek Eyüp Eroğlu ile beraber, bu mahallemizi, bu semtimizi ve bu Bölgemizi İnşallah hak ettiği yere getireceğimizin kanaatindeyim. Ben tekrardan Güneş Medya Grubuna teşekkürlerimi sunuyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil