Ana Sayfa Gazete Manşeti, Gazetemiz, Manşet, Manşet Yanı, Son Dakika Haberler, Tokat Haberler 1 Ekim 2020 2473 Görüntüleme

OKA Eylül Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Eylül  ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Çorum ilinde gerçekleştirildi.

Çorum Valisi Mustafa Mustafa Çiftçi’nin başkanlığında ve ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Vali Dr. Ozan Balcı, Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı,  Amasya  Valisi Mustafa Masatlı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Çorum İl Genel Meclis Başkanı Osman Günay, Tokat İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, Amasya İl Genel Meclis Başkanı Zeki Eraslan, Çorum TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal ve OKA Genel Sekreter Vekili İbrahim Ethem Şahin ile diğer yetkililer katıldı.

OKA Yönetim Kurulu Başkanı Çorum Valisi  Mustafa Çiftçi, toplantıda yaptığı konuşmada şunları kaydetti.

“Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Basın Mensupları,

Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinde faaliyet gösteren Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (OKA) 2020 yılı Eylül ayı Yönetim Kurulu Toplantısı için bir aradayız.

Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri,                          

Bilindiği üzere Kalkınma Ajansları sorumlu oldukları bölgelerde, yerel ihtiyaçlara uygun olarak ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından sunulan projelere mali ve teknik destek sağlamaktadır. OKA da aynı şekilde kurulduğu günden bu yana sayıları 1000’e yakın projeye destek vermiştir. Bugün bu toplantımızda Kalkınma Ajansımız tarafından uygulanmakta olan mali destek ve teknik destek programları hakkında istişareler yapacağız, projelerin mevcut durumları ve projelerde karşı karşıya kalınan gecikmelerle ilgili değerlendirmeler yapacağız. Yaşanan aksaklıklara ilişkin alınması gereken tedbirler ile koordinasyonu gerektiren hususlar da Yönetim Kurulu üyelerimizin katkıları alınacaktır.

Bu yıl, Ajansımız açısından bilhassa fizibilite desteği açısından verimli bir yıl olmuştur. İllerimizdeki potansiyel yatırım konularında uygulama projelerinin hazırlanması, yatırımların mali ve fiziki etütlerinin yapılması için etkili bir destek mekanizması olan fizibilite desteği kapsamında 2020 yılında 18 adet proje ile toplam 2,6 milyon TL tutarında destek sözleşmesi imzalanmıştır. Toplantımızda, bölge illerimizde yatırım fikirlerinin önünü açan fizibilite desteği programına ilave bütçe tahsisi konusunu ele alacağız.

Ajansımız illerimizde yatırım ortamının iyileştirilmesi, sanayi yatırımlarının teşviki konularında da destekler vermektedir. Bu minvalde, OSB’lerde faaliyet gösteren işletmelere verimli hizmet sunumu ve OSB’lerin istihdam, ihracat ve üretim açısından katma değeri yüksek yatırımlar için cazibesinin artırılması amacı ile hazırlanmış olan Katma Değerli Üretim Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı’na başvurular da yarın, 30 Eylül 2020 itibarıyla başlayacaktır. Son başvuru tarihi 28 Aralık 2020 Pazartesi günü olarak belirlenen program ile 23 milyon TL mali destek sağlanacaktır. Detaylarını Ajansımızın internet sitesinden bulabileceğiniz bu mali destek programının illerimiz için hayırlı olmasını temenni ederim.

Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri,

Bu toplantı vesilesiyle, kadim şehrimiz Çorum’da düzenlediğimiz Yönetim Kurulu toplantımıza katılan Sayın Valilerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Başkanlarımıza, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarımıza teşekkür ediyor ve toplantımızın bölgemiz için başarılı çalışmalara vesile olmasını diliyorum.”

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin konuşmasının ardından toplantı, gündem maddeleriyle ilgili sunumların yapılmasıyla devam etti. Yapılan değerlendirmeler ve görüş alışverişiyle toplantı sona erdi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil