Ana Sayfa Gazete Manşeti, Gazetemiz, Manşet, Manşet Yanı, Son Dakika Haberler, Tokat Haberler 15 Eylül 2020 1755 Görüntüleme

SANAYİCİ ESNAFI TALANA VURGUNA DUR DİYECEK


ŞEFFAF OLACAĞIZ,HAK VE ADALETTEN AYRILMAYACAĞIZ

KÖTÜ GİDİŞE HAKSIZLIĞA DUR DİYECEĞİZ

YENİ SANAYİMİZİN SONUNA KADAR ARKASINDA OLACAĞIZ

FESİH İŞLEMLERİNİ BİR AN ÖNCE TAMAMLAYIP ÜYELERİMİZİN HAKKI OLAN HİSSELERİNİ VERECEĞİZ

DEDİKODULARIN ÜZERİNE GİDECEĞİZ

HER BİR KOOPERATİF ÜYEMİZ YÖNETİMİN BİR PARÇASIDIR

Tokat küçük sanayii yapı kooperatifinde son 3 yıldır bitmek bilmeyen yolsuzluk ve usulsüzlük iddalarına karşı tepkilerini ortaya koyan küçük sanayii sitesi esnafları, mevcut başkan Fehmi Çankaya ya dur diyecek yeni yönetim kuruluna destek kararı aldı. Sanayii esnafının talepleri ile yola çıkan ,Başkan adayı, sanayici Burhan Kral dün bir basın toplantısı ile adaylığını açıkladıYönetim kurulunda birlikte hareket edeceği arkadaşları ile basın önüne çıkan Başkan adayı Burhan Kral “ kıymetli Tokat halkı ile birlikte, sanayimizin, hizmete layık, hak ve adalet ile ,şeffaflık ilkesi gözetilerek, tüm sorunlarımızın üstesinden gelecek, yönetim kurulumuzu, tanıştırmak için toplanmış bulunuyoruz.”dedi.
Başkan adayı Kral, basın Toplantısında şu görüşleri paylaştı
”Tüm basın mensubu arkadaşlarım ve değerli misafirlerimiz hoş geldiniz…
Bugün burada Sanayii sitemizin olağan genel kurulunda başkanlığa adaylığımı açıklamak, değerli medya mensubu ve kıymetli Tokat halkı ile birlikte, sanayimizin hizmete layık, hak ve adalet ile şeffaflık ilkesi gözetilerek, tüm sorunlarımızın üstesinden gelecek, yönetim kurulunu tanıştırmak için toplanmış bulunuyoruz.
HİZMETİ GEÇEN BAŞKANLARIMIZI MİNNETLE ANIYORUZ
Adı, Eski S.S. Küçük Sanayii Sitesi Yapı Koop. olsa da, geçmişte sanayiimize hizmetleri ile takdir toplayan, Mustafa Balcı, Gürcan Özbek, Turan Ayyıldız, Ahmet Daldal ve Saadettin İmer i, Eski başkanlarımızdan gerçek dünyaya intikal edenlere Allah’tan rahmet, hala yüreği bizimle atan abilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyoruz., vermiş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor minnetle anıyoruz.
ŞEFFAF OLACAĞIZ,HAK VE ADALETTEN AYRILMAYACAĞIZ
,Şeffaflık, Hak ve Adalet ilkesi ile yola çıktığımız bu yolda,yeni yönetim kurulu ile, abilerimizin bıraktıkları mirası, layıkıyla gelecek nesillere taşımak düşüncesi ile bu kutlu yolda yürüyeceğiz.”dedi
KÖTÜ GİDİŞE HAKSIZLIĞA DUR DEMEK İÇİN BURADAYIZ
Daha sonra basın mensuplarının sorularına cevap veren Başkan Adayı Burhan Kral “aday olmak için neden şimdiye kadar beklediniz sorusuna “- Kamuoyunun ve Sanayii sitesinin değerli esnaflarının, özellikle son 3 yıldır var olmaya başlayan, baskısı, talebi ve haksızlığa artık tahammüllerinin kalmadığını görmek, yeni yönetimin bu kutlu yola çıkmasının başlıca sebebidir. Şu anki yönetimin özellikle başkanın, Makam aracının özel işlerinde kullanılması, Hesabı verilemeyen bilançolar, Kira gelirlerinin akıbeti, Yönetim kurulunun işlevselliğini kaybetmesi, sanayii esnafımızın hizmet alamaması gibi bir çok konu da söylentiler var.Esnafımız bu sıkıntılardan artık kurtulmak istiyor,bu kötü gidişe haksızlıklara dur demek istiyor. Bunun içinde ,Görev bize layık görülüp hizmete başladığımız andan itibaren, şeffaf yönetim anlayışı içerisinde, bu söylentilerin doğruluğunu ve yanlışlığını tüm kamuoyu ile paylaşıp, şeffaf yönetim anlayışımızı, değerli koop. Ortaklarımızada göstereceğiz”dedi
YENİ YEŞİL SANAYİİMİZİN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ
Bir başka soru üzerine, yeni Yeşil Sanayi Kooperatifi hakkındaki düşüncelerinide paylaşan Başkan adayı Burhan Kral” Sonuna kadar destekçisi ve takipçisi olacağız, değerli iş ortaklarımızın menfaati doğrultusunda, elimizden geleni yapacağız. Eski ve yeni sanayii yönetimi birlikte hareket ederek, en mükemmel sanayii sitemizin ortaya çıkması için çalışacağız.”dedi.
HERBİR KOOPERATİF ÜYEMİZ YÖNETİMİMİZİN BİR PARÇASIDIR
Yeni Yönetim Kurulunun, kimlerden oluştuğu şeklindeki soruya cevap verirken de, kesinlikle şaibeye bulaşmamış sanayinin problemlerini bilen gerçek esnaflardan oluşacağını belirterek, Bize gelen son verilere göre 1200 olan üye sayısı 999’a düştü. Her biri bu yönetimin bir parçası, biz sadece ortaklarımızın haklarını en adaletli şekli ile savunabilmek ve kendilerine en kaliteli hizmeti verebilmek için, hepsi kendi meslek dallarında sevilen sayılan geçmişte hiçbir şaibesi olmayan isimlerden oluşmaktadır”dedi
FESİH İŞLEMLERİNİ BİR AN ÖNCE TAMAMLAYACAĞIZ
Bundan sonraki süreçte seçimi kazandığınızda hedefleriniz nelerdir sorusuna cevap veren Başkan Adayı Burhan Kral,“Seçim sonrasında görev bize layık görüldüğünde, fesih işlemleri için çalışmalara başlayacağız.kooperatifimizi kısa sürede fesh edip esnafımızın hakkı olan hisselerini vereceğiz.
DEDİKODULARIN ÜZERİNE GİDECEĞİZ
Çalışmalarımızı tüm şeffaflığı ile değerli ortaklarımız ile paylaşacağız,Adalet ve şeffaflık ilkemizden asla vazgeçmeyeceğiz.Gelir giderimizi her ayın sonunda hem siz değerli basın mensupları ile, hemde ortaklarımızla paylaşacağız. Esnafımızın haklarının gasbedildiğine inanıyoruz. Kooperatifin mevcut yönetimi üzerindeki dedikoduların üzerine gideceğiz,”dedi.
17 eylül Perşembe günü ortak kullanım alanında yapılacak olan kooperatifin olağan genel kurulune kararlı gideceklerini ifade eden sanayii esnafları ,bu talan düzenine dur demeye gidiceğiz dediler.Tüm bu dedikodu ve gelişmelerden sonra mevcut başkan Fehmi Çankaya nın aday olmayabileceği adaylıktan çekilebileceği söyleniyor.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil