Ana Sayfa Gazete Manşeti, Köşe Yazısı, Manşet, Son Dakika Haberler, Tokat Haberler 12 Şubat 2019 547 Görüntüleme

SANAYİDEN ÇIKAN SES, ŞEHRİN SESİDİR


“Şehrimizin de böyle kalbi olan yerler vardır. Bunlar nereler derseniz; Sanayi derim. Sanayi şehrimizin kalbi gibidir.”
“Bine yakın dükkânımız var. Yaklaşık 4 bin çalışanımız var. Her gün 15 bin insanın geldiği bir yer. Bu sebeple sanayiden çıkan ses şehrin sesidir.”
“Tokat’ın gelişmesinde esnaf kardeşlerimin çok büyük katkısı vardır. Biz her zaman esnafımızın yanındayız. Çünkü Tokat’ı birlikte şehir haline getirdik ve yine birlikte geliştireceğiz. ”
” Önce gönüle girmek, insanlarla beraber olmak ve azami ölçüde gönülde kalmaya va gönüller yapmaya gayret ettik. İnşallah da böyle devam edeceğiz.”
“Sanayimizin taşınması noktasında ortaya koyduğumuz iradeyi devam ettiriyoruz.”
31 Mart yerel seçimlerine 47 gün kala, Tokat Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Eyüp Eroğlu beraberinde Akparti Merkez ilçe Başkanı Ahmet Öztürk le birlikte Tokat Küçük sanayi sitesi esnafları ile bir araya geldi.Çok sayıda esnafın, Başkan Eroğlunu coşkuyla karşıladığı kahvaltı programı samimi ve sıcak bir sohbet ortamında gerçekleşti.Kahvaltı sonrası gerçekleşen programda ilk konuşmayı Ak parti Tokat Merkez İlçe Başkanı Ahmet Öztürk yaptı.
MAZLUMLARIN, GÜÇSÜZLERİN YANINDA OLAN BİR LİDERİMİZ VAR
Ak parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, Tokat Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Av. Eyüp Eroğlu ile birlikte katıldığı Tokat Küçük sanayi sitesi esnafları ile kahvaltı programında yaptığı konuşmada 2002 öncesi Türkiye ile 2002 sonrası Türkiye’yi değerlendirerek ; “Biz bu zorlukları sizlerle aştık,dedi. Konuşmasında sağlık ,ulaşım ve eğitimde gelinen noktayı, ekonomik kazanımları ve Türkiyenin üzerinde oynanan oyunları vatandaşlarla paylaşan Merkez İlçe Başkanı Öztürk,” her şeye rağmen bugün burada hedefleri olan bir Türkiye’yi konuşuyoruz “dedi. Öztürk konuşmasında; ” Değerli kardeşlerim bizler sizlerin desteği ve varlığı olduğu müddetçe sizlerin yanında olmaktan geri adım atmayacağız. Artık yeni bir Türkiye var. Çünkü 2023, 2053 hedefini koydu. En yakın hedefe şurada dört yıllık bir süreç kaldı. Cumhuriyetimizin 100. yılında da hedeflerimizin büyük kısmını gerçekleştirmiş olacağız. Bunların başında ne geliyor. Ülkemizi Dünya’nın en büyük 10 ekonomisinin içerisine sokma gayreti geliyor. Dertte burada başlıyor işte. İstiyorlar ki Türkiye gelişmesin, büyümesin. Çünkü tarihine baktığımız zaman bu milletin başardıkları ortada. Dünyada İlk defa Dünya 5’ten büyüktür, diyen bir lider çıktı. Mazlumların, güçsüzlerin yanında olan bir liderimiz var. Liderimizin tek gayesi yaşanılabilir daha mutlu bir Dünya inşa etmek. Bunun altını özellikle çiziyorum. Sadece Türkiye sınırları içinde olan bir gayret değil bu. Bunu nerenden görüyoruz, Elhamdülillah güçlüyüz ve yüz kırk ülkede mazlumun yanında olma gayreti yaşayıp, gerçekleştiriyoruz. Şehrimizde sayın belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Hizmet etme gayretine, vatandaşlarımızın yanında olmak için gösterdiği fedakarlıkları görüyor ve kendisine teşekkür ediyoruz. Biz kendisinden razıyız Allah’da kendisinden razı olsun. Önce vatanımıza, milletimize hayırlı olsun diyoruz. Biz de sizlerin desteklerini bekliyoruz. Mesainin bu saatinde burada bulunduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum.”dedi.
Daha sonra söz alan Tokat Belediye Başkanı ve Ak parti Belediye Başkan Adayı Av. Eyüp Eroğlu;
SANAYİ ŞEHRİN KALBİDİR
“Şehirlerin can damar yerleri vardır.”diye başladığı konuşmasında ” Nasıl ki kalp vücuda kan pompalar bundan dolayı kalp önemlidir. Şehrimizin de böyle kalbi olan yerler vardır. Bunlar şöyle nereler derseniz; Sanayi derim. Sanayi Şehrimizin kalbi gibidir,”dedi.
Her gün 6-7 bin insanın geldiği bir yerdir sanayi. Gündemin belirlendiği bir yer. İnsanların herhangi bir fikir alalım dendiğin de gelip tanışıldığı bir yer. Sanayi Şehrin kalbi olan yerdir. Yine Behzatımız, Meydanımız Gazipomanpaşa Bulvarımız yani Şehrimize yön veren, can veren ve kan veren yerlerdir. Onun için Sanayimizi her zaman her daim önemsiyoruz. En çok nere de kahvaltı programı yaptınız derseniz, Bunun başında Sanayi gelir. Ben saymadım ama en az 25-30 yapmışızdır. Son beş yılda gelip de farklı farklı bloklar da yaptığımız kahvaltı sayısı. En çok esnaf ziyaretinden zevk aldığınız yer nere deseniz; Sanayi derim. Çünkü ben burda Şehrimin seslerini duyuyorum. Çekiç sesini duyuyoruz, yine sizin yaptığınız aletlerin hızar seslerini duyuyoruz, makine seslerini duyuyoruz yani burada üretimin sesini duyuyoruz. Bu anlamda burda böyle gezmek haz veriyor. Sanayimizi 4 günde bitireceğiz. Tek tek selamlaşacağız tek tek el sıkacağız. 4-5 günümüzü buraya ayırayacağız ve Sanayi dostlarımızı ziyeret ederek.çalışmalarımızı taçlandıracağız. Tabi diğer yönüyle sizler bu Şehre iş ve istihtam sağlayan insanlarsınız. Her biriniz de kalfalar var, çıraklar var ve ustalar var. İnsanlar ekmek götürüyor, ekmek kapısı açıyorsunuz. Bundan dolayı hepinizin önemli ve değerli çalışmalarınız var. Ben teşekkür ediyorum bir Tokat’lı olarak, Tokat’a hizmet eden bir insan olarak.
ÜLKEMİZDE KARDEŞ KAVGASINA ASLA MÜSADE ETMEYECEĞİZ
Değerli dostlar, güzel ülkemizi anlatmaya pek gerek yok. Başkanımız nerelerden nereye geldiğimizi, hangi mesafeleri kat ettiğimizi anlattı. Ben de bütün bu cümlelerin altını çizerek katıldığımı ifade etmek istiyorum. Başka bir Türkiye yok. Bu ülkenin her bir karışında şehitimizin kanı, büyüklerimizin alın teri, gazilerimizin emekleri olan bu güzel topraklardan başka gidecek hiç bir yerimiz de yok. Bu güzel topraklar bizlere emanet, sizlerin destekleriyle elbette. Ülkelerin nasıl istikrarsız hale getirildiğini hepimiz görüyoruz. Irak, Suriye, Tunus ve daha pek çoğunu sayabilirim. Nerede bir kan akıyorsa altını kaldırdığımızda Müslüman ülke çıkıyor. Bunlar elbette bir raslantı değil. Bunlar Türkiye’de de yıllardan beri çıkartılmak istenilen şeyler. Ama biz bu ülkede bunların yaşanmasına asla müsade etmeyeceğiz. Kardeş kavgası yaşatmayacağız. Bunlar bizim güzel ülkemizden hep uzak kalacak nahoş olaylardır. Ya da bu ülkeye operasyon yapmaya çalışanlara bu ülkenin şanlı evlatları, cesur evlatları asla müsade etmez. Kıyamete kadar bu topraklar da hep beraber yaşayacağız.
SANAYİDEN ÇIKAN SES ŞEHRİN SESİDİR
Anadolu’nun mayası dediğimiz bu şehir birçok güzellikleri içerisinde barındırıyor. Tokat’ımız mutlu, birlik ve beraberlik içinde yaşıyor. Bütün vatandaşlarımız şehrini seviyor, inanıyorum ki burada ki kimse de şehrinin geri gitmesini istemiyor, istemez de. Hepimizin de gayesi şehrimizin daha iyi, güzel olması. Hepimizin derdi, amacı bu. Bir hafta, on gün şehrimizden uzak kaldığımızda burnumuzda tütüyor, hemen dönelimde Tokat’ımıza kavuşalım diyoruz. Yani bu memleket sevgisi ama içindeki o cografya da şehri o kadar güzelleştiriyor ki dışardan gelen insanlar bile aynı şeyi düşünüyor. Görevimiz sebebiyle dışarıdan çok fazla misafir ağırlıyoruz. Daha önce gelenler, şehrin içinden geçip gidenler oluyor. Sonrasında istisnasız tamamı şunu söylüyor. Biz bu şehrin bu kadar gelişmiş, insanının bu kadar iyi niyetli olduğunu bilmiyorduk, diyorlar. Fakat enteresan olacak ki, bir çoğu da siz cimrisiniz diyor. Olur mu bizler gönlü bol insanlarız dediğimde onlar da şehri tanıtmak da cimrisiniz diye nida yapıyorlar. Bi bakıma o gelenlerinde bizlere hafiften ders niteliğinde sözlerini duyuyoruz. O yüzden değerli dostlarım bu şehrin kıymetini başta ben olarak bilmeliyiz. Ben de bilmeliyim. Bizler gönlü bol, fedakar insanlarız. Şehrimiz güzel, yardımsever insanlarımızla yeşeriyor. Tokat’ın insanları ülkenin her yerinde kendini belli eder. Tokat, asker şehridir. Son dört beş yıl da 40’tan fazla şehit vermiştir. Allah bizlere böyle güzel şeylere hizmet etmenin onurunu vermiştir. Ben özellikle de bu yoğun tempoya rağmen mümkün olduğunca esnaflarımızla sabahları bir araya gelmeye çalışıyorum. Sanayi şehirdeki durumlarla ilgili görüşleri olan, neyin doğru neyin yanlış olduğunu tespit edebilen yerlerden birisi. Bine yakın dükkânımız var. Yaklaşık 4 bin çalışanımız var. Her gün 15 bin insanın geldiği bir yer. Bu sebeple sanayiden çıkan ses şehrin sesidir.
den de razı olsun, dedi.

SABIR TEVAZU VE SAMİMİYETLE GÖNÜLLERİ YAPMAYA GELDİK
Kalbinizdeki, beyninizdeki düşünceler şehrin her anlamdaki düşüncesidir. Onun için biz de her daim sizlerin fikirlerinize danışmak ve sizlerle iç içe olmanın gayreti içerisindeyiz. Hep şehrimizi geliştirmenin, büyütmenin gayreti içerisinde olduk.Tokat’ın gelişmesinde esnaf kardeşlerimin çok büyük katkısı vardır. Biz her zaman esnafımızın yanındayız. Çünkü Tokat’ı birlikte şehir haline getirdik ve yine birlikte geliştireceğiz. Her fırsatta esnaf kardeşlerimle bir araya gelip muhabbet etmeye gayret gösteriyoruz. Taleplerinizi her zaman bizlere iletebilirsiniz. Ne yapılması gerekiyorsa birlikte çözüm üreteceğiz. Tokat’ın gelişmesinde esnaf kardeşlerimin çok büyük katkısı vardır. Biz her zaman esnafımızın yanındayız. Çünkü Tokat’ı birlikte şehir haline getirdik ve yine birlikte geliştireceğiz. Her fırsatta esnaf kardeşlerimle bir araya gelip muhabbet etmeye gayret gösteriyoruz. Taleplerinizi her zaman bizlere iletebilirsiniz. Ne yapılması gerekiyorsa birlikte çözüm üreteceğiz.Memleket işi Gönül işi diyoruz. Yine sabır, tevazu ve samimiyetle diyoruz. Bakın özellikle biz bu cümlelere çok önem veriyoruz. Gönül cümlesi de sadece bizim partimizdedir. Gönül işi yapmak, gönüllere girmek ve daha çok gönül cümlesi söyleriz. Gerçekten de böyledir. Önce gönüle girmek, insanlarla beraber olmak ve azami ölçüde gönülde kalmaya va gönüller yapmaya gayret ettik. İnşallah da böyle devam edeceğiz.Daha nice nice güzel işleri başaracağız.İçerisinde bir taraftan şehrimizin önemli sorunlarını gidermek üzerine ciddi çalışmalar yaptık. Bir taraftan şehrimizin çehresini değiştirme anlamında önemli işler yapmaya gayret ettik. Şehrimizin büyümesi ve gelişmesi için adımlar attık. Geçtiğimiz 5 yıl içinde çok şükür hesabını verebileceğimiz güzel çalışmalar yaptık. Gönül ister ki daha çok yapalım. Elimizden geldiği, gücümüzün yettiği, paramızın el verdiği şekliyle bu 5 yıl da şehrimizi en yüksek çıtaya getirmeye gayret ettik. Yeter ki bir ve beraber olalım, yeter ki gönlümüzü ortaya koyalım. İnsan insanın aynasıdır.
DESTEĞİNİZLE YENİDEN BİR YOLA ÇIKTIK
Bu nokta da da biz yeniden yola koyulduk, sizlerinde desteklerini bekliyoruz. Biz 5 yıl önce adaylığımızı ortaya koyduğumuzda sizler emanetlerinizi bize teslim ettiniz. Emanet diyorum çünkü şehrin, belediye’nin asıl sahipleri sizsiniz. Biz de allaha şükür emanetinizi alıp, layıkıyla bugünlere kadar getirdik. Şimdi emanetinize bir 5 yıl daha talip olduk. Sizlerin huzurunda daha iyiye daha güzele doğru çalışmak için sizlerin desteklerini bekliyoruz. Çünkü biz bu şehrin öz evladıyız. Burada doğup, burada yaşadık. O yüzden ben bu şehrin caddelerinin, insanının nelere ihtiyacı olduğunu iyi bilirim. Göreve gelmeden önce projelerimiz olmuştu. Yapılması istenilen bütün projeleri sizlerin desteğiyle 61 proje sözüyle yola çıkıp, 91 tane yaptık. Yeni dönem de de 71 tane projemiz olacak. Bakın bu 61 projeyi 350 milyonluk bir yatırımla gerçekleştirdik. İnşallah bu para daha da çoğalacak ve biz de şehrimize harcayacağız. Projeleri yaparken şehrimizi büyütme gayretinde olacağız. Şehir büyürken istihdamın daha çok artmasını, nüfusu daha da arttırmak, değişim bekleyen yerlerin kentsel dönüşüme sokulması, esnaflarımızın daha çok kazanacak faaliyetlerde bulunmak gibi ödevlerimiz var bizim değerli dostlarım. Bugün gurur duyuyorum ki, her yıl 5 bin artan nüfusumuz var. Her yıl yeni yeni iş yerleri açılıyor. son 5 yıl da 1100 tane yeni işyeri açılmış. 12000 tane de yeni konut yapılmış.Sizler çok iyi bilirsiniz ki konutların şehrin ekonomisine katkısının ne kadar fazla olduğunu.
“Sanayimizin taşınması noktasında koyduğumuz iradeyi devam ettiriyoruz.”

Organize sanayi de işyerleri, yatırımcılar çalışıyor. Biz bu görevlere oturmak için gelmedik. Bir makamımız, koltuğumuz olsun diye gelmedik. Bir beş yıl daha şehrimiz için çalışacağız. Sanayimizin taşınması noktasında koyduğumuz iradeyi devam ettiriyoruz. Buna öncelik getirelim. Birçok prosedür, engeller çıkabiliyor dostlarım. Bakanlığın bir projesi. Bakanlık 10 ili ilk etapta gündemine aldı ve bu illerle ilgili çalışma başlattı. ‘Şu illerden birkaçı tökezlese de işle ilgili ilerleme kaydedemese de biz ilk 10 ilin içerisine girebilsek’ diyen birçok il var. Onun için bu projenin kıymetini bilelim. Bu işin başında bakanlığımız var. Bakanlığımız ‘biz bu işin tepedeki denetimcisi, yürütücüsü olalım ama şehirde bu işin yapımıyla ilgili kooperatif, belediye, vali bir araya gelin ve bunu beraberce yürütün yapın’ diyor. Yani değerli dostlarım, sizler bizim için önceliklisiniz her proje size uygun size nasıl daha fazla hizmet edebilirimin bir göstergesi. Bu nokta da bizler de bir beş yıl daha size hizmet için talibiz. Bu güzel gün de bir araya geldiğimiz için, bize mesainizden bir iki saat ayırdığınız için teşekkür ederim. Allah bizlere sizler için çalışırken güç versin, sizden de razı olsun, dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil