Ana Sayfa Son Dakika Haberler 25 Haziran 2018 361 Görüntüleme

SEÇİMİN GALİBİ CUMHUR İTTİFAKI

 

 

Tokat önemli bir seçim gününü daha geride bıraktı. 24 Haziran Pazar günü yapılan Milletvekilliği Genel Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı Başkanlık Sisteminin galibi Cumhur İttifakı oldu. 5 Tokat Milletvekilliğinin 4’ünü alan Cumhur İttifakı Ak Parti’den 3, MHP’ den 1, milletvekili çıkardı. Kalan bir milletvekilini de CHP’ nin aldığı seçimlerde, diğer siyasi partiler milletvekili çıkartamadılar. Resmi olmayan kesin sonuçlara göre, Ak Partiden Av. Yusuf Beyazıt, Av. Mustafa Aslan ve Av. Özlem Zengin Milletvekili seçilirken, MHP ‘den Av. Yücel Bulut’ta milletvekili seçilen diğer isim oldu. 1 milletvekili çıkartan CHP’de ise seçilen isim Kadim Durmaz oldu. Seçim sonuçlarının belli olmasından sonra hükumet meydanına toplanan Cumhur İttifakı taraftarları bayraklarla ve araç konvoyları ile coşkulu bir kalabalık oluşturdular. Hükumet meydanına Ak Parti ve MHP Milletvekilleri ve İl Başkanları ve Yöneticiler birlikte geldiler. Burada milletvekilleri ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu birer konuşma yaptılar. İlk olarak MHP Milletvekili Yücel Bulut bir konuşma yaptı:

1000 YILDIR BU COĞRAFYADA HÜR VE BAĞIMSIZ YAŞIYORUZ

” Tokatlı hemşerilerimiz; görüşünüz her ne olursa olsun, biz sizi karşılıksız sevdik, seveceğiz. Yücel kardeşiniz hepinizin milletvekili olacaktır.Tokat sizin bu duruşunuz Cumhur İttifakını ayakta tutacaktır, hiç şüpheniz olmasın.”

Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Avukat Yücel Bulut yapmış olduğu konuşmada: ” 1000 yıldır bu topraklarda hür ve bağımsız yaşadık, yaşayacağız. dedi. “Hükumet meydanında coşkulu kalabalığa yapmış olduğu konuşmada Milletvekili Bulut: “Teslim olmadık, diz çökmedik, tüm dünyaya gerçeklerimizi  bir kez daha dile getirdik. Bugün buradan, Tokat’tan bir ses verdiniz. Sesinizi yedi düvel duydu. Yedi düvele bir gerçeği haykırdınız. Dediniz ki ‘ 1071’den beri Anadolu’nun bereketli topraklarında yaşayan aziz ve şerefli Türk Milleti olarak İslam’ın gölgesinde Allah davasına adanmış, Allah davasına inanmış Necip bir millet olarak 1000 yıldır bu coğrafyada hür ve bağımsız yaşıyoruz. Elinizden geleni ardınıza koymayın. Yeni bin yılda da hür ve bağımsız yaşayacağız.’ dediniz. Hepiniz bir gerçeğe burada şahitlik ettiniz. Bu tiyatro bu maskaralık, bu soytarılık sizin gözünüzün önünde yaşandı.  50 yıllık şerefli bir Parti olan Milliyetçi Hareket Partisini  bölmek ve parçalamak isteyenler Cumhurbaşkanının 15 Temmuz’da tankla,  topla tüfekle alaşağı etmek isteyenlerin siyasi mirasçıları bu defa da ayak oyunları ile neticeye varmak istediler. Elhamdülillah 15 Temmuz gecesi bu milletin feraset duvarına çarpan parçaları, ihanet şebekeleri bugün bu gece sizin vicdan duvarlarınızda ait olduğu yere tarihi çöplüğe gönderildi. Ben bu milletin ferasetine güveniyorum. Bundan böyle İnşallah seçilmiş olduğum görevde de Tokat için, ülkem için elimden gelen her türlü gayreti göstereceğimi buradan ilan ediyorum. Hepinizi saygıyla hürmetle selamlıyorum”dedi.

MİLLETE RAĞMEN SİYASET YAPANLAR BUGÜN KAYBETTİ

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Meydanında bekleyen coşkulu kalabalığa yaptığı konuşmada bugün Tokat tarihi günlerinden birini yaşıyor.” dedi. ” Kıymetli hanımefendiler, beyefendiler. Çok değerli Tokatlı hemşirelerim hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.” dediği konuşmasında; ” Bugün Tokat tarihi günlerinden birini yaşıyor. Bugün gerçekten de hem dünyada hem Türkiye’de çok önemli bir seçim. Zaferi ile hep beraber zor bir işi başardık. Ben hepinize Allah razı olsun diyorum. özellikle hanım kardeşlerimize vefakar, cefakar hanım kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Geleceğimizin teminatı olan değerli gençler. Sizlerin de yeri apayrı ki sizler bu şehrin geleceğisiniz. Hepinizi alınlarından öpüyorum ve yine o muhteşem tokat hepinize teşekkür ediyorum bugün ülkemiz kazandı bugün Türkiye kazandı bugün millet kazandı Peki kim kaybetti millete rağmen siyaset yapanlar bugün kaybetti millete sırtını dönenler, bugün kaybetti. Sırtını Pensilvanya’ya dönenler, sırtını dış güçlere dönenler hepsi bugün kaybetti ve tarihin çöplüğüne onları siz attınız,  Tokatlılar attı. Bir sürü oyunlar oynadılar, bir sürü hesapları yaptılar ama  sizi hesap edemediler. Bu milletle uğraşmayacaksın. Ben tekrar bu seçimlerin Tokat ‘ımıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

ANALARIMIZIN DEDELERİMİZİN DUASI OLMASA BİZ BU SEÇİMİ KAZANAMAZDIK

“Tokat,  bugün senin sayende, senin duaların sayesinde,  Türkiye yepyeni bir döneme merhaba dedi.”

Ak Parti Tokat Milletvekili Avukat Özlem Zengin coşkulu kalabalığa yapmış olduğu konuşmada: “Kadınlar – erkekler, Tokatlı kardeşlerim. Hoş geldiniz. Size soruyorum. Bu Vatan kimin, bu İslam kimin, bu dava kimin,bu teröristlere ne yapacağız ? Değerli kardeşlerim. Bugün Türkiye’de bir devrin kapanıp, bambaşka bir devrin açıldığı ve yeni bir Türkiye günü. Bugün hepiniz kendinizden önce vatanı düşünerek, kendinizden önce bayrağı düşünerek, hakkı düşünerek bir karar verdiniz. Sadece Tokat değil,  Türkiye değil, dünya şahit.  Allah razı olsun.  Bugün artık Türkiye’de hiç kimse sahte adalet arayışları içresinde olamayacak. Gerçek adalet burada.  Sandıkta. sandık kapanmadan Zafer Narası atanlar,  neredeler şimdi ? Biz tevazu sahibi insanlarız. Kazanmadan kazandık havası atmayız ama kazandıktan sonra da daha mütevaziyiz . İnşallah kardeşlerim bugün Bir hamt günüdür. Başlarken Besmele ile başladık. Şu anda da hamd ediyoruz. Biraz sonra inanıyorum ki hepiniz gidip Şükür namazı kılacaksınız ve bundan sonra Türkiye’de yeni sistem içerisinde Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi içerisinde asla hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye tarihinde ilk defa Cumhurbaşkanlığı hükumet sisteminde seçilen kişi olmaya uzun süre devam edecek. Sizler oylarınızla bundan sonra destek vereceksiniz. Bize düşecek olan şu birlik ve beraberliği korumaktır. Biz 15 Temmuz’ la beraber bu ülkede gerçekten vatanını seven, bayrağını seven, milletini seven insanlar olarak bir araya geldik. Burası gerçek bir kardeşliktir.  Gerçekten el ele tutuşma halidir. Ben bugün MHP’den kazanan kardeşimi tebrik ediyorum. Allah yolunu açık etsin. Aynı şekilde partimizden başarıyla çıkan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum ama bu şu demek değildir.  Biz aslında her bir arkadaşım kazanmıştır.  Biz kendi adımıza kazanan insanlar değiliz.  Biz dava insanıyız. Dava için kazandık ve çalıştık. Siz böyle her gün dualar ettiniz. Bu burada kazanan aslında imandır. Onların duası olmazsa,  bastonuyla oy kullanmaya giden analarımızın, dedelerimizin duası olmasa bu seçimi asla kazanamazdık ve gençlerimizin gücü onlar kendilerine söylenen birçok şey olmasına rağmen 18 yaşında gidip oy kullandılar. Kadınlarımız sırtlarında çocukları  evlerinde yemek yaptı.  Kadınlarımız eşleri ile beraber yan yana çalıştı. Ben bu akşam sizlerle birlikte burada olmaktan gurur duyuyorum. Burası baba toprağı. Burası Vatan toprağı değerli kardeşlerim. Bu bir başlangıç. Bundan sonra hep beraber el birliğiyle,  elimizden gelen her şeyi Tokat için,  Türkiye için ve dünya mazlumları için yapacağız. Hepinize teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun.” dedi.

TOKAT BUGÜN AYRI GÜZELSİN

” Tokat öyle bir tokat attın ki Kemal Kılıçdaroğlu’nun bacakları titriyor. Ve Tokat bugün birbirinden güzel 4 milletvekili yolluyorsun, için rahat olsun.”

Ak Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt’ ta yaptığı konuşmada: “Çok muhterem Ak Parti İl Başkanım. Çok sevgili MHP il başkanım. Çok değerli milletvekili arkadaşlarım.  Çok değerli Belediye Başkanım. Çok sevgili, çok değerli, kıymetli Tokatlı kardeşlerim. Hepinizi Allah’ın selamı ile selamlıyorum”diye başladığı konuşmasında: ” Tokat, Tokat yine bugün muhteşemsin. İşte Tokat. Tokat öyle bir tokat attı ki Tokat’ın sesi ta Pensilvanya’dan duyuldu.” dedi.  ” Tokat’ın sesi ta İsrail’den duyuldu.  Tokat’ın sesi şimdi Almanya’dan,  Fransa’dan, İngiltere’den buralardan duyuldu. Evet Kandil. Kandil. O PKK’ nın ini olan Kandil. O teröristlerin olan Kandil. Bekle geliyoruz. En yakın zamanda da oraya Türk bayrağını dikeceğiz. Tokat siz  öyle bir ders verdiniz ki şu anda Kılıçdaroğlu’nun bacakları titriyor. Öyle bir ders verdiniz ki,  bu millete ihanet edenler, bu milletin  kanından beslenenler, bu milletin şehitlerini ve gazilerini unutanlar. Öyle bir ders aldılar ki şimdi onların hepsinin bacakları titriyor. Onlar  şu anda kaçacak yer arıyorlar.  Değerli kardeşlerim bakın yakın bir zamanda göreceksiniz. CHP’de Genel Başkan değişikliği olacak. Sizin verdiğiniz ders, oralardan nelere meydan verecek. Çok değerli hemşerilerim. İşte Tokat bu Gaziosmanpaşa’nın yurdu. İbni Kemallerin yurdu. Onlar akıllarını başlarına yeni aldılar. Bu milletin değerlerini, bu milletin kültürünü, bu milletin medeniyetini, bu milletin  ferasetine karşı çıktılar, derslerini de milletten aldılar. Sağ olun var olun Tokat. Değerli dostlar. Birbirinden güzel, birbirinden iyi 4 tane vekil gönderiyorsunuz. Allah’ın izniyle bu Tokat’a hizmet etmek boynumuzun borcudur. Bu yolda sizlerin hizmetinde olmak en önemli vatan görevimizdir.  Sağ olun var olun.  Değerli kardeşlerim şu anda Türkiye öyle bir ders verdi ki bütün anketlerde Cumhurbaşkanımızı 2. Tura bırakıyorlardı. Yüksek Seçim Kurulunun önlerinde toplantılar yapıyorlardı. Kara cüppelerini giyerek hazırlıklar yapıyorlardı. Ama bu milletin feraseti, bu milletin asaleti, bu milletin vicdanı bir kez daha onlara en güzel dersi verdi. Onun için ben sizi kendinizi alkışlamaya davet ediyorum. Kendinize teşekkür edin. Bende sizlere teşekkür ediyorum. Allah’a emanet olun.”dedi.

HABER:OZAN ODABAŞOĞLU

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil