Ana Sayfa Gazete Manşeti, Gazetemiz, Manşet, Manşet Yanı, Son Dakika Haberler, Tokat Haberler, Ulusal Haberler 8 Nisan 2021 1252 Görüntüleme

STK’LARDAN SERT TEPKİ

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu hakkında yürütülen karalama ve tehdit kampanyasına Tokat Ziraat Odası Başkanı Ahmet Dökülen, Tokat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfİ Bora ve Bem-Bir-Sen Tokat Şube Başkanı Kadir İşbilir’den sert tepki geldi

İŞBİLİR: İFTİRA VE ŞANTAJLAR KABUL EDİLEMEZ

Bem-Bir-Sen Tokat Şube Başkanı Kadir İşbilir, dün olduğu gibi bugün de yarın da Tokat Belediye Başkanının yanlarında olduklarını belirterek, karalama ve tehdit kampanyasında yer alan suçlamaların içinin boş olduğunu söyledi. Yapılan açıklamaların hiçbir şekilde kabul edilemez olduğunun altını çizen Bem-Bir-Sen Tokat Şube Başkanı Kadir İşbilir yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi: “Göreve geldiği günden itibaren Tokat için gecesini gündüzüne katarak çalışan, Tokat Belediyesi içerisinde kurum kültürünü yaygınlaştırarak, çalışma barışı ve düzenini sağlayan Belediye Başkanımız hakkında ortaya atılan iftiralar, tehdit ve şantajlar asla kabul edilemez. Söylenen sözler söyleyeni bağlamaktadır. Bu bir isnad ise ispata muhtaçtır. Eğer ispat edilmezse bunun adı iftiradır. Sayın Belediye Başkanımız, Tokat’ta; temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra, vizyon projeleri ile, tarım, hayvancılık, turizm ve spor alanında birçok başarılı çalışmalara imza atmıştır. Türkiye’de örnek gösterilecek projelerin mimarı Sayın Eyüp Eroğlu’na isnat edilen suçlamaların içi tamamen boş ve kuru iftiradan öte geçememiştir. Atalarımızın da söylediği gibi; ‘meyve veren ağaç taşlanır’. Bugün de atılan iftiralar iyi irdelendiğinde başarının üzerini kapatmaya yöneliktir. Belediye Başkanımıza karşı yürütülen karalama, tehdit ve şantaj kampanyasını şiddetle kınıyor, Başkanımızın her daim yanında olduğumuzun bir kez daha bilinmesini istiyoruz.”

DÖKÜLEN: EROĞLU’NUN YANINDAYIZ

Tokat Ziraat Odası Başkanı Ahmet Dökülen, “Son günlerde Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nu hedef olarak alan bir sosyal medya hesabının, yapılan çirkin paylaşımlarla şehrin yıpratılması için özel çaba sarf ettiğini  üzülerek gözlemliyoruz. Verdiği sözleri tutamayan bir cenahın, kendisine verilen sözlerin tutulmadığını iddia ettiği bu söylemlerin çok da inandırıcı olmadığı da açıkça ortadadır. Bu minvalde Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu’nun yanında olduğumuzu bildiriyor, bu tarz çirkin söylemlerle şehrin yükselişinin önüne geçilemeyeceğini, tehdit ve şantaj dolu mesajların da hukukçular tarafından iyice irdelenmesi gereken bir durum olduğunun da altını önemle çiziyoruz.”

LÜTFİ BORA: İDDİALAR MESNETSİZ VE KOMİK

Tokat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfİ Bora “Tarihte her zaman başarıyı ismiyle özdeşleştiren insanlar hedefte olmuşlardır. Tokat’ta da şehrin son dönemde yaşadığı olumlu ivmenin en büyük paydaşlarından birisi olan Tokat Belediyesi ile ilgili birden bire çıkan mesnetsiz iddialar komik olduğu kadar da temelsizdir. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu üzerinden ortaya koyulan çirkin tehditlerin yakalanan bu başarı serüveninin önüne geçmek için bilinçli olarak yapılan bir algı yönetimi olduğunu düşünüyorum. Tokatlılar ve Tokatlı STK’lar neyin gerçek, neyin sahte olduğunu anlayacak kapasitededir. Şehre yapılan bu hakareti kabul etmiyor, Tokat Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu’na karşı yürütülen bu karalama kampanyasını şiddetle ve nefretle kınıyorum.”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil