Ana Sayfa Manşet, Merkez, Tokat Haberler 30 Mayıs 2018 315 Görüntüleme

Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet

24 Haziran Erken Genel Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı Başkanlık seçimleri için Akparti milletvekili adayları çalışmalarına devam ediyor.
Ak Parti Milletvekili, Milli Savunma Komisyon Başkanı ve 27. Dönem Milletvekili Adayı Yusuf Beyazıt, Taşhan esnafını ziyaret etti. Ziyaret’esnasında Beyazıt a esnafların ilgisi gözden kaçmadı. Taşhan esnafı, Ziyaretlerini değerlendiren Yusuf Beyazıt, muhabirimize açıklamalarda bulundu açıklamasında Ak Partinin girdiği tüm seçimlerden galip ayrıldı diyen Beyazıt, “Evet biliyorsunuz ülkemiz bir seçim atmosferi içerisinde AK Parti kurulduğundan beri 12 tane seçime girdi. Bütün seçimleri birincilikle bitirdi. Bu nedenle halkımıza milletimize şükranlarımızı ifade ediyoruz, hepsinden Allah razı olsun diyoruz. Bu seçim olayının hayırlı uğurlu olmasını, güzel hizmetlere vesile olmasını temenni ederek sözlerime başlıyorum”dedi.
“Bu seçimlerde milletimiz Sizi yalnız bırakmayacak gezdiğim yerlerde Tokat, Almus, Reşadiye, Erbaa’mız da ve bütün ilçelerimizde bu güzel havayı görüyorları? Hangi esnafımızın yanına gidersek gidelim, hangi dükkana girersek girelim tepkileri gayet güzel. Cumhurbaşkanımızın yanında olacaklarını parlamentoda da güçlü bir meclis olarak mutlaka Cumhurbaşkanımızı destekleyeceklerini ifade ediyorlar. Biliyorsunuz muhalefet anayasa değişikliklerinde, bu anayasa değişikliği ile beraber güçsüz bir meclis olacak. Meclisi ortadan kaldırıyorlar diyorlardı. Şimdi ise Meclisi’n ne kadar güçlü olduğunu, ne kadar önemli olduğunu anlatıyorlar. Çünkü niye Cumhurbaşkanlığı kararnameleri’nin meclisten çıkacak kanunlarla ortadan kaldırılacağını Onlar da farkındalar. O nedenle mutlaka Türkiye’de istikrarın olabilmesi açısından ekonominin büyümesi açısından 2023 hedefleri ne Türkiye’nin ulaşabilmesi açısından hem Cumhurbaşkanlığı sisteminde hem de parlamenter sistemde mutlaka güçlü hükümet, güçlü meclis, güçlü Türkiye olarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Bu bizim milletimizin basireti, güzellikleriyle, kabulü ile olacaktır.”dedi.

TÜRKİYE’NİN ETRAFINDA BÜYÜK OYUNLAR OYNUYORLAR

Türkiye’nin gelişme aşamasında olduğunu ve bu gelişmelerin dış güçler tarafından kabul edilmediğini ifade den Beyazıt, “Oyunlar oynanıyor değişik şekillerde, değişik hedeflerle Türkiye’nin önünü kesmek isteyorlar. Türkiye’nin büyümesinden Türkiye’nin kendi savunma sanayine güçlenmesinden neden rahatsız oluyorlar? Türkiye’yi bir pazar olarak görmek istiyor. Yapıyoruz dediğimiz zaman Almanya’yı karşımıza alıyoruz. Dünyanın sayılı havaalanlarından birisini 29 Ekim’de açacağım. Dediğiniz zaman, Frankffurt Havaalanını, Hollanda’daki Amsterdam Havaalanı öldüreceğini onlar biliyorlar ve bu nedenle rahatsız oluyorlar. Arsız oluyorlar rahatsızlığını da Türkiye’ye yansıtarak buralarda bize bu konuda yaptırmamaya çalışıyorlar.” dedi.

TOKAT’TA PROJELERİMİZ DEVAM EDİYOR

Tokat için yapılan projelerden ve devam eden projeler hakkında da bilgi veren Beyazıt,”Herkesin elinde telefon var, herkesin evinde televizyon var, herkes olayların farkında bazen gezerken bizim sesimizin kısılıyor, ramazan günü siz yorulmayın, siz niye geziyorsunuz? Siz niye yoruluyorsunuz? Diyerek bizi teselli eden, siz çalışmayın , siz koşturmayın nasıl olsa biz gereğini yapacağız diyen vatandaşlarımız bizlere desteklerini ifade ediyorlar dualarını gönderiyorlar. Tokat’a o kadar çok şey yapıldı ve o kadar çok şeylerde yapılmaya devam ediyor. İnsanlarımız zenginleşti, gelir düzeyleri arttı. Herkes tarafından bilinen Tokat Havaalanının sorunları vardı. Daha önce bu havaalanını yapanlar yanlış yerleri seçmişler, ama Allah onlardan da razı olsun. En azından Tokat’ımıza bu şekilde bir havaalanı kazandırdılar. İnşallah Tokat gibi bir yere ikinci havaalanını yapıyoruz. 11 Ocak’ta alt yapı ihalesi yapıldı ve bugün itibariyle ihalesi de sonuçlandı ve hemen alt yapı çalışmalarına başlayacak. Kamulaştırması neredeyse tamamlandı, 23 tane dosyası kaldı inşallah onlarda yakında sonuçlanacak. Üst yapı ihalesi de 12 Haziran’da yapılacak. Havaalanı yapılacak sadece küçük ölçekli uçaklar değil, büyük uçaklarında inip kalkabileceği bir havaalanı yapmayı planlıyoruz.

HIZLI TREN İÇİN YILDIZELİNE BİR İSTASYON KURULDU

Hızlı tren için Yıldızeli’nin oraya bir istasyon kuruldu, hemen oradan Çamlıbel tünelini yapmak için ihaleleri tamamlandı. Tokat’ımızın en büyük ovaları, Niksar ovası, Erbaa ovası, Kazovası buraların toplulaştırılması yapılmamıştı, buraların toplulaştırılması yapıldı. Turhal-Tokat arasındaki tren projesinin bütün projeleri tamamlandı. Hayvancılıkla ilgili, üzümcülükle ilgili tüm çalışmalarımız devam ediyor.

TOKATI KÜLTÜR VE TURİZM BAŞKENTİ YAPACAĞIZ

Tokat’ı kültür ve turizm başkenti haline getireceğiz. Kayak merkeziyle, mağaralarıyla, kaplıcalarıyla, ovalarıyla, dağ evleriyle, konaklarıyla, hanlarıyla, hamamlarıyla, çarşılarıyla, taşhanıyla buraları birer kültür merkezi haline getireceğiz. Niksar Tokat yolu neredeyse bitme aşamasına geldi. İnşallah Akdenizi Karadenize bağlayan yol güzergahıda buradan geçiyor. Ünye’ye gidecek yolların çalışmaları da süratla devam ediyor. Alt yapısı yapılmadan, bu projelerin çok iyi olması beklenemez. Şunu ifade etmek istiyorum ki, bizim dönemimizde yapılan her şeyler çok iyi bir şekilde yapılıyor.” dedi.

TOKAT İLK DEFA BU DÖNEMDE GÖÇ VERMEDİ

Sosyal Medya’da sıkca bu tür bilgilerin dolaştığını ifade eden Beyazıt, “İlk defa bu dönemde Tokat göç vermedi. Tokat’ın nüfusu 594 binden 602 bine çıktı. Tokat tersine göç alan bir yere dönüştü. İnşallah bu göç vermemeyi önümüzdeki senelerde de koruyacağız.” dedi.

TÜRKİYE’Yİ BÜYÜTMEMİZ GEREKİYOR

Ak Parti hükümetinin yaptıklarını yıkmakla tehdit ettiklerini belirten Beyazıt; “Muhalefet ne diyor? Birisi çıkmış, şehir hastanelerini, büyük hastanelerE ne gerek var diyorlar. Birisi çıkıyor, Kanal İstanbul’a ne gerek var diyor. Birisi çıkıyor başka şeyler söylüyor. Ama hiç biri iktidara talip değil. Ben Cumhurbaşkanı olacağım, gümbür gümbür geleceğim diyerek propaganda yapmıyor. Yapılanları eleştiriyorlar, hatalı olan yerlerimizi eleştirsinler ama biz yaptık diye bizleri eleştirmeyi bırakmaları lazım. Türkiye genelinde bazı bölgeleri yeşillendirme çalışmaları yapacağız. Yaptığımız çalışmalarla ilgili, yapacağımız çalışmalarla Türkiye’yi büyütme sevdasındayız. Türkiye’yi ileri götürme sevdasındayız. Artık diyoruz ki, Vakit Türkiye vaktidir, vakit Tokat vaktidir diyoruz. Durmak yok yola devam diyoruz. Bizim tek hedefimiz var, Alevisi, Sünnisi, Türkü, Kürdü, Çerkezi neyse bu Anadolu’da yaşayan, bu çevrede yaşayan, Türkiye’de yaşayan herkesi kardeş olarak, hepimizi bir vücut olarak, daha iri, daha diri, daha güçlü bir şekilde yolumuza devam etmek istiyoruz. Bu konuda bizim derdimiz Tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet. Bunlara inanan tüm kardeşlerimizi de ben Ak Partimize, Ak Kadromuza destek vermeye davet ediyorum. Herkesi de bu hizmet kervanında da ben onları da hizmete davet ediyorum.” dedi.

HABER:OZAN ODABAŞOĞLU

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil