Ana Sayfa Gazete Manşeti, Manşet, Son Dakika Haberler, Tokat Haberler 2 Kasım 2018 69 Görüntüleme

TOKAT HALKINI, ÇOCUKLARIMIZI SPORA BEKLİYORUZ

Gençlik hizmetleri spor il müdürlüğü 2018 2019 yılında da Tokat gençliğinin sportif faaliyetleri ile ilgili eğitim ve yatırım çalışmalarına devam ediyor. Hemen hemen tüm sportif dallarda faaliyette bulunan Spor İl Müdürlüğü, branşın da uzman eğitimcilerle de gençlerin yetişmelerine hizmet ediyor. Son yıllarda Gençlik Spor İl Müdürlüğüne bağlı birçok dalda müsabakalara katılan takımlarda hem ülke genelinde hem de uluslararası müsabakalarda isimlerinden söz ettiriyorlar. Güneş yayın grubuna bağlı muhabirlere açıklamalarda bulunan Gençlik Spor İl Müdürü Cemil Çağlar Ve Branş hocaları Çalışmalarla ilgili bilgiler verdiler.
TÜRKİYENİN EN FAZLA TAKIMI OLAN İLLERİNDEN BİRİSİYİZ
Tokat Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Cemil Çağlar “Sporda Tokat’ımızın hak ettiği yere gittiğini görüyoruz ” dedi. “Öncelikle Güneş Medya Yayın Grubuna, bizlerin sesi olduğu için, çalışmalarımızı yakinen takip ettiği için çok teşekkür ederiz. “diyen Çağlar, ” Gençlik Spor Bakanlığımızın, Valiliğimizin destekleriyle ilimizde sporu yaşatmaya ve aktif bir şekilde sporcu yetiştirmeye çalışıyoruz. İlimizde, Gençlik Spor Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımızın birlikte yürüttüğü, Türkiye Sportif Yetenek Taraması çalışmalarını yürütüyoruz. Şu ana kadar Tokat Merkez, Erbaa ve Reşadiye hariç diğer ilçelerimizde yetenek taraması çalışmalarımızı gerçekleştirdik.
GENÇLİK MERKEZİMİZDE SPORUN DIŞINDA FAALİYETLERİMİZ DE VAR
”Müdürlüğümüze bağlı faaliyet gösteren gençlik merkezimizde de sporun dışında faaliyetlerde gösteriyoruz. Gençlerimize, gençlik merkezlerimizde her türlü sanatsal, ebru, hat, gitar, satranç gibi etkinlikleri düzenliyoruz. Ve kütüphanemizde gençlerimiz, geleceğe yönelik hazırlıklarını yapıyorlar. Yine burada okul sporlarına yönelik çalışmalarımızı tüm hızıyla devam ettiriyoruz. Hocalarımız kendi alanlarında uzmanlar. Liglerde Türkiye’de en fazla takım olan illerden birisiyiz. Voleybolda 5 tane, futbolda 6 tane takımımız var. Örneğin bugün güzel bir haber daha aldık. Çoklu branşlar olimpik hazırlık kampına, Yaren Yıldırım ve Davut Güler sporcularımız, antrenörümüz Kamuran Karabulut çağrıldılar. Burada da atletizmde de Tokat’ımızın hak ettiği yere doğru gittiğini görüyoruz. Türkmenistan’da halter şampiyonu yarışması başlamış bulunmakta. Bizlerden de iki tane sporcumuz yarışmaya çıkacaklar. Bunlar Tokat’ın sporda gösterdiği başarılar. Milli Eğitim Müdürlüğü ile projeler gerçekleştiriyoruz. Antrenörlerimizi okullara gönderip, çocuklarımızı spor hakkında daha bilinçli hale getirmeye çalışıyoruz. Bütün Tokat halkını çocuklarımızı spora bekliyoruz.” dedi.
Daha sonra görüşlerini ifade eden Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde Basketbol Antrenörü İsmail Çengel ise; ”Basketbolu tercih eden çok fazla öğrenci var, gördüğünüz gibi oldukça kalabalık bir grupla çalışıyorum. Grupları genelde yaş grubuna göre ayırıyoruz. Haftanın her günü Ali Yücel Spor Salonunda basketbol çalışmalarımız devam ediyor. Spora çocukların ilgisi oldukça fazla. Bu da bizleri mutlu ediyor. Herkesi bekliyoruz.” dedi.
HALTERDE 30 ÖĞRENCİMİZ VAR
Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Halter Antrenörü Cemal Doğan ise yaptığı açıklamada ”Hafta içi her gün, okul çıkışları saat 16.00 ve 18.00 arası halter antrenmanları yapmaktayız. 30’u aşkın öğrencimiz mevcut. Burada milli sporcular yetiştiriyoruz. Çalışmaların hem çok keyifli hem de öğretici nitelikte olması bizleri sevindiriyor. Bütün çocuklarımızı hangi branş olursa olsun sporla ilgilenmeye davet ediyoruz.” diye ifade etti.
ATLETİZM DE MİLLİ TAKIMA GİRMİŞ SPORCULARIMIZ VAR
Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğün Atletizm Antrenörleri olan İdris Çil Ve Kamuran Karabulut ” Atletizm, tabana yayılmış bir spor olarak Tokat’ta güreşten sonra en çok rağbet gören sporumuz. Özellikle küçük yaştaki 4, 5, 6, 7. sınıflar çokça tercih ediyor. Bizim kayıt süremiz yok, isteyen herkes dışarı da dolanmak yerine, burada gelip gözetim altında İl Müdürlüğü bünyesinde, okullarla haberleşerek rahatlıkla spor yapabilir. Tokat’ta milli takıma girmiş birçok sporcumuz mevcut. Örneğin, Kamuran hocamın yetiştirdiği Yaren kızımız var. Kendisi bu hafta Antalya’da kampa katılacak. Onun gibi üst seviyede atletizm yapan birçok öğrencimizi de var. Günün her saatinde buraya gelip antrenörler gözetiminde atletizmden faydalanabilirler. Gençlik Sporun bize vermiş olduğu bütün imkanlardan kendileri de faydalanabilirler. Tokat’ta atletizm olarak büyük bir ivme kazandık. Birçok insan sporun neler kazandırdığını maalesef ki bilmemekte, gelin hep birlikte sporun insana, ülkeye, ilimize neler kazandırdığını görelim. Çocuklar için sporun en büyük getirisi boş zamanlarını kaliteli bir şekilde değerlendirmek. Okuldan gelen çocuğun buraya gelip spor yapması, hem derslerine başarı hem de gelişimine katkı sağlar. Bizler istiyoruz ki hep birlikte bunu başaralım.” dedi
OKÇULUK BİZİM ATA SPORUMUZ
Okçuluk bizim ata sporumuz diyen Davut Kaya ise”12 yıldır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde çalışıyorum. Burada 9 ve 18 yaş grubu öğrencilerimizi kabul ediyoruz. Çünkü lisanslama yaşı 9 yaştan başlıyor. Grubumuz da ilköğretim, ortaöğretim, lise ve üniversite öğrencileri var. Takımımızda makaralı yay, olimpik yay, geçen sene de geleneksel yay da antrenmanlara başladık. Performans kurumlarına yönelik çalışmalar daha çok devam ediyor.
Sporcularımızla Türkiye şampiyonalarına katılım gösteriyoruz. Gruplarımızı minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler olarak ayırıyoruz. Dışarıdan aldığımız sporculardan daha çok kendi yetiştirdiğimiz sporcularla merkezimizin çalışmaları devam ediyor. Mevcut talebin artmasını istiyoruz ve herkesi spora davet ediyoruz.” Dedi.
YÜZMEDE 500 SPORCUMUZ VAR
Tokat Gençlik Spor İl Müdürlüğünde Yüzme Antrenörleri Burak ve Kutluhan Yurdakul’da ”Havuzumuzda 500’e yakın sporcumuz mevcuttur ve 12 ay hizmet göstermektedir. Havuza olan talep oldukça fazla, hem eğlenceli hem de yoğun geçmesi çok güzel. Yarışmalara hazırlanmak su sporlarında çok daha yorucu ama bir o kadar da keyifli oluyor.” Dediler.
TOKAT GÜREŞTE MARKA İSİM
Güreşin sembol isimlerinden Sezai Işkın Hoca da gençleri güreşe davet ederken “Bizim burada amacımız gençlerimizi sporla tanıştırmak ve onları belirli bir seviyeye taşımak. Ve onlara hizmet etmektir. Ülkemizi Avrupa’da, Dünya da temsil edecek sporcular kazandırmaktır en büyük hedeflerimiz arasında. Biz sporcularımızı fiziki olarak yetiştirmenin yanı sıra, ahlaki bir değer kazandırmanın da derdindeyiz.
Tokat güreşte marka bir isimdir. Vatanını, milletini seven çocuklar olarak manevi değerleri ön plana koyan sporcular olarak yetiştirmeye özen gösteriyoruz. Bizler branşımıza göre Spor İl Müdürlüğünde görevli olarak çalışmaktayız. Bunun yanı sıra birçok öğrencimiz de farklı branşlar da kendini yetiştirmekte. En büyük amacımız her ailede sporcu olmasını sağlamak. Böyle güzel anlamlı bir çalışmanın içinde olduğum için çok mutluyum tüm gençlerimizi spora bekliyoruz.” Dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.