Ana Sayfa Köşe Yazısı 29 Aralık 2017 440 Görüntüleme

“YAHUDİLERİN BOZDUĞU YAHUDİLİK VE İSRAİL’İN KANGREN OLMUŞ TIMARHANELİK RUH HALİ”

Çok kıymetli okuyucular, Sayın Kılıçarslan, yine bu sorumda bu günlerin en çok konuşulanlarından ve önümüzde ki dönem ve yıllarda da daima konuşulacak olan bir konuyla ilgili olacak. İşte bu önemli soru: Siyonizm ve Yahudilik hakkında ki fikirlerinizi de açıklar mısınız?
-Bu güzel soru için de çok teşekkür ederim. Temelde bir şey söylemek lazım. İslam inancına göre insanlar yaratılış bakımından eşittirler. Hz. Ali Efendimiz (r.a) yanılmıyorsam Saab Bin Vakkası bir yere vali olarak gönderirken, İnsanlar senin iki bakımdan kardeşindir. Bu yüzden adaletli davran.
Birincisi insan olma bakımından herkes eşittir.
İkincisi seni gönderdiğim şehir, Müslümanların yaşadığı bir şehirdir. Orada ki insanlar, Müslüman oldukları içinde senin için kardeştirler. Dolayısıyla iki bakımdan seni kardeşlerinin yanına gönderiyorum, onlara adaletli davran diyor. İnsanlar Allah’a karşı sorumluluklarında ve amellerinde eşittirler. Üstünlük nedir? Üstünlük Müslümanların kendi içerisinde takva bakımındandır. Oysa Yahudilerin bozduğu Yahudilik dininde, eğer bir Yahudi’yseniz üstünsünüzdür, diğerleri de ancak size hizmet etmek için yaratılmış varlıklardır. Bunu ben söylemiyorum. Bunu Yahudilerin bozdukları “Tora” dedikleri kutsal saydıkları kitapları söylüyor. Bu insanı nereye götürür? Bu insanı faşizme götürür. Ben Siyonizm diye bir şey olmadığını düşünüyorum. Bugün Filistin’de ki ve dünyanın en büyük sorunlardan birinin; bu kendini diğerlerinden üstün gören anlayışta olduğunu düşünüyorum. Siz kendinizi doğuştan üstün görürseniz, sahip olduğunuz kan, nesep, aidiyet üzerinden ve doğar doğmaz çıkarlarınız için bu dünyada ki herkesi kullanacağınıza, öldüreceğinize dair bir fikirle donanırsanız ortada büyük bir sorun var demektir. Maalesef bugün yaşadığımız şey, gözümüzün önünde gördüğümüz işte budur. İsrail çocuk, kadın, ihtiyar öldürmekten; zeytin ağacı, limon, portakal ağacı yakmaktan ve dahi insanları evlerinden kovmaktan çekinmeyen bir delilik biçimidir. Deliliğin hakkı nedir? Deliliğin hakkı, deliyi tımarhanede ıslah etmektir. İsrail’in ki bugünkü haliyle tımarhaneye kapatılması gereken bir akıl hastalığıdır. Kendi menfaatleri için de bütün dünyayı ateşe atacak kadar gözü dönmüş bir hastalık biçimidir. Bu hastalık bütün insanlık ağacını ateşe vermeden, kontrol altına alınmalı ve bastırılmalıdır. Bugün itibarıyla, sadece dünyaya geldi diye kendisini benden üstün gören bir hasta ruh hali. Biliyor musunuz iki gün önce haberlerde gördüm. 2007 yılında İsrail Filistinli aileyi diri diri yakarak öldüren bir terörist devlettir. Dün bir İsrail üniversitesinde, “Filistinlileri Niçin Öldürmeliyiz? Konulu bir konferans verdi. Şimdi bu akıl hastalığı demektir. Tedavisi bellidir. İsrail’i mutlak surette tedavi etmek gerekir. Rahmetli Necmettin Erbakan’da diyor ki: İsrail güçten anlar. İsrail’e karşı bir güç kullanılmadan, bunlar sın bulacak gibi görünmüyor. İnşallah biz hayattayken İsrail’in kıyımlarının ve kötülüklerinin son bulmuş olduğunu görürüz.
Evet. Şair-Gazeteci Sayın İsmail Kılıçarslan, “İslam Medeniyeti Ne Değildir? Konulu bir konferans için Tokat’a geldiniz. Sizi orada da dinleme fırsatı bulduğum için şanslı insanlardanım. Çok yoğun ve yorgun olmanıza rağmen, beni kırmadınız ve iki önemli ve güncel konuda ki düşüncelerinizi okuyucularınızla paylaştınız. Rabbim bütün insanlığı İsrail’in, Yahudiliğin ve Yahudilerle birlikte hareket eden kim ve hangi devlet var ise onların şerrinden muhafaza eylesin.
-Efendim ayağınıza, yüreğinize, dilinize sağlık. Sizi Tokat’ta görmek, fikirlerinizden istifade etmek çok güzeldi. Yine buyurun gelin.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil